Budownictwo drewniane – Studia podyplomowe na AGH Kraków

 Studia podyplomowe na AGH Kraków

„Współczesne Budownictwo Drewniane”

                         

        

 

Stowarzyszenie Dom Drewniany oraz firma Drewdom Mętel w porozumieniu z Saint Gobain

ogłasza nabór na studia podyplomowe na AGH Kraków na kierunku

Współczesne Budownictwo Drewniane

Zapraszamy chętnych. Studia rozpoczynają się już od marca 2017 r.

Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

Celem studiów jest nabycie  wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu projektowania oraz wykonawstwa robót, produkcji prefabrykatów i kierowania w obszarze realizacji obiektów budownictwa drewnianego.

Studia są adresowane do absolwentów wyższych szkół technicznych, szczególnie z zakresu inżynierii produkcji, budownictwa i architektury oraz technologów drewna, a także projektantów, kierowników budów i inspektorów nadzoru.

Studia trwać będą 2 semestry, z realizacją od marca 2017 r. do marca 2018 r.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie się potencjalnych uczestników, dla potwierdzenia słuszności otwarcia kierunku studiów.

 

Więcej informacji:

E-mail: awiecko@agh.edu.pl

http://www.agh.edu.pl/ksztalcenie/oferta-ksztalcenia/studia-podyplomowe-kursy-doksztalcajace-i-szkolenia/wspolczesne-budownictwo-drewniane/

http://www.kgbig.agh.edu.pl/podyplomowe/BudownictwoDrewniane.html 

You may also like...

4 komentarze

 1. ciasteczkowy_potwor napisał(a):

  Czasem zastanawiam się nad tym, jaki jest sens tworzenia tak wąskich specjalizacji na studiach. Z jednej strony rozumiem zainteresowanie tematem, ale z kolei z drugiej strony obszar architektury i projektowania jest tak szeroki, że ciężko mi pojąć zwężenie go do poziomu jednego materiału. Chociaż, studia kierowane do osób posiadających jakieś podstawy projektowe… to jako poszerzenie horyzontów może być to nawet ciekawe.

 2. Wojciech Nitka napisał(a):

  W szkołach średnich czy też uczelniach wyższych budownictwo drewniane traktowane jest po macoszemu. Jest to wynikiem i brakiem literatury jak i kadry naukowej, mogącej poprowadzić dany kierunek na studiach. Stąd działania działaczy Stowarzyszenia Dom Drewniany w kierunku przybliżenia budownictwa drewnianego istniejącej kadrze inżynierskiej, z nadzieją że kierunek ten kiedyś wejdzie na tryb normalnego nauczania, przynajmniej na niektórych uczelniach wyższych.

 3. krajowy.biz napisał(a):

  Pomocne informacje, dziękujemy bardzo.

 4. Hosting napisał(a):

  Ponadto obecnie stosowane systemy budownictwa charakteryzuja sie minimalnymi nakladami robocizny, korzystnie wplywajac na obnizenie kosztow wzniesienia obiektow. Studia podyplomowe zostaly przygotowane jako odpowiedz na oczekiwania i zapotrzebowanie na fachowcow tej dziedziny, zarowno przez inwestorow, jak i pracodawcow, oraz na sytuacje ograniczonego zakresu niniejszej problematyki na studiach inzynierskich oraz magisterskich, w celu poszerzenia wiedzy branzowej i jakosci ksztalcenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *