Budowa na stoku - czy jest problem...

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
zaly
Posts: 2
Joined: Thu 27 Jul, 2006

Budowa na stoku - czy jest problem...

Post by zaly » Thu 27 Jul, 2006

Witam. Posiadam działkę 55 x 25 metrów na stoku zachodznim. Nachylenie nie jest jakies straszne - żona w 9 miesiącu ciazy wyszła na górke po zaledwie 2 przystankach . Jestem zaiteresowany zakupem projektu i wybudowaniem na górze działki domu bliski wariant II C74 b http://www.projekty.murator.pl/projekt? ... howProject - i w zwiażku z tym mam kilka pytan - a w zasadzie dwa :

1. Czy istnieje możłeiwośc wybudowania tego domku na mojej działce - nachylenie około 10 %
2. Czy możan wykonac ten projekt w metodzie szkieletowej - cóz za piękno mieszkac w domku z drewna

Z góry dziękuje za odpiwedź.

P.S. Czy znana jest jakas fimra w okoicach Rzeszowa którą możnaby polecic w celu adaptacji projeku murowanego na drewniany i oczywiście postaiwneia go pod klucz...
a jeszcze jakby się dało tanio to rewelacja...


ZALY


Bolikd
Posts: 14
Joined: Thu 27 Jul, 2006
Location: dolnośląskie

Post by Bolikd » Thu 27 Jul, 2006

Witam i gratuluję nowego życia pod serduszkiem małżonki. :) Taki maluch działa niezwykle mobilizująco na polepszenie warunków mieszkalnych. Rozumiem Waszą sytuację, byliśmy w podobnej, zarówno w kwestii dzieciątka, jak i działki z dużym pochyleniem. Modyfikowaliśmy projekt na "potrzeby pochyłości" terenu, a także dostosowaliśmy projekt oraz wykonaliśmy szczegółową specyfikację wszystkich elementów łącznie z dokumentacją rysunkową. Na szerszą rozmowę zapraszam na mój adres. Wprawdzie nasz domek jest mniejszy (ok 100 "po podłodze) i z pięterkiem. Ale możecie już mieć gotową dokumentację łącznie ze specyfikacją wszystkich elementów drewnianych domku.
Serdecznie pozdrawiam....
BD
Jak wybuduję dom, to zostanie mi tylko posadzić drzewo...

Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”