Koncepcja budowy domu - sugestie

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
michallodz
Posty: 1
Rejestracja: pn 04 lut, 2019

Koncepcja budowy domu - sugestie

Post autor: michallodz » pn 04 lut, 2019

Witajcie
Od jakiegoś czasu noszę się z pomysłem budowy domu bo nie mogę mieszkać z ludźmi w bloku :D
Milionerem nie jestem więc zacząłem szukać jak by tu sobie postawić coś najniższym kosztem a przez koszty mam też na myśli np. to, że budując dom w technologii murowanej trwa to w najlepszym wypadku rok albo półtora i w tym czasie muszę płacić raty za coś z czego nie korzystam i płacić za mieszkanie więc podwójny koszt.
Więc liczy się szybkość budowy i tu pojawia się pomysł na dom z drewna.
Żeby to zrobić tanio musiałbym bardzo dużo rzeczy zrobić sam i to nie jest problem mam ludzi chętnych do pracy sam też stawiałem już na działce domek w tej technologii.
Ostatnio najbliżej było mi to paneli SIP z rdzeniem z pianki ale jednak koszty pianki względem styropianu są niewspółmierne do efektów więc postawiłbym na panel 15mm osb3 20cm styropianu grafitowego 0,033 i drugie 15mm osb. Takie panele można kupić choć też cena nie jest najniższa i pojawił się szalony pomysł robienia ich samemu. Myślicie, że to jest wykonalne? Kupiłbym płyty i styropian docięty pod wymiar. Jako klej ludzie polecają ct84 ceresit ale tu jestem otwarty na pomysły. Zastanawiam się też czy wyprodukowanie takiej kanapki/panelu w wersji osb-styropian-kartongips jest konstrukcyjnie poprawne?
Czy myślicie, że to w ogóle zły pomysł? :)
Czy klasyczna konstrukcja z drewna wypełniania wełną będzie lepsza? Jakoś nie mam o wełnie najlepszego zdania bo mam wrażenie, że po 10 latach osiądzie tak, że przestanie spełniać swoje zadanie.


ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i perspektywy”