Drewno100 / Holz100 - czy ktoś budował w tej technologii?

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
zimny_nick
Posts: 1
Joined: Tue 22 Jan, 2019

Drewno100 / Holz100 - czy ktoś budował w tej technologii?

Post by zimny_nick » Wed 06 Feb, 2019

Witam,
to mój pierwszy post na forum i widzę, że temat Drewna 100 praktycznie nigdzie się nie pojawił.
Chodzi mi o technologie litego drewan opracowaną przez Erwina Thomę, który nie wykorzystuje do niej ani klejów ani gwodździ. Krótkka notka poniżej: http://www.domdrewno100.pl/technologia.html
Czy ktoś może już budował tutaj w tej technologii? Albo do kogo się zwracać w Polsce w tej sprawie?
Za wszelką pomoc będę wdzięczny, bo temat póki co z rodzaju "mistycznych" ;)


marcinjastrzebski
Posts: 2
Joined: Fri 22 Mar, 2019

Re: Drewno100 / Holz100 - czy ktoś budował w tej technologii?

Post by marcinjastrzebski » Sat 23 Mar, 2019

Analizowałem tę technologię i wybrałem CLT i na ten temat mam sporo informacji i zbieram dalej startuje z budową w tym roku pozdrawiam

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Drewno100 / Holz100 - czy ktoś budował w tej technologii?

Post by toja » Sun 24 Mar, 2019

Bajki dla bogatych dzieci (i naiwnych).

stefania
Posts: 1
Joined: Mon 15 Apr, 2019

Re: Drewno100 / Holz100 - czy ktoś budował w tej technologii?

Post by stefania » Mon 15 Apr, 2019

marcinjastrzebski wrote:
Sat 23 Mar, 2019
Analizowałem tę technologię i wybrałem CLT i na ten temat mam sporo informacji i zbieram dalej startuje z budową w tym roku pozdrawiam
witam,
czy dysponuje Pan może wyceną domu w technologii Holz? Byłabym wdzięczna za udostępnienie ogólnych informacji - cena za m2, i ewentualne założenia do wyceny (czy wycena była sporządzona dla całości konstrukcji w Holz100 czy może tylko np. ściany zewnetrzne, jakie było U?). Jak ta wycena miała się do wyceny dla domu w CLT? Czy może Pan podać nazwę firmy, z którą buduje Pan dom?
sama analizuję te dwie technologie - jeśli może mi Pan trochę pomóc, będę wdzięczna za pomoc.


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”