Prośba do eksperta... i nie tylko

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
jacor
Posts: 1
Joined: Wed 16 Aug, 2006

Prośba do eksperta... i nie tylko

Post by jacor » Wed 16 Aug, 2006

Witam wszystkich,

Całkiem niedawno podjąłem decyzję o wybudowaniu własnego domu, i postanowiłem, że będzie to dom z bali (chodzi o drewno, nie wyspę)... Budowę rozpocznę najwcześniej za rok, jednak do tego czasu chciałbym dowiedzieć się wszystkiego co zwykły śmiertelnik może się dowiedzieć o technologii, budowie i o samych balach. "Szkielet" przeczytałem już prawie od deski do deski (tak a propos desek) ale apetyt rośnie w miarę jedzenia...
Stąd prośba do eksperta i forumowiczów: gdzie dalej kontynuować swoją naukę o balach? Proszę o linki, tytuły książek, wszystko co sprawi ze stanę się prawie jak Pan Wojtek... :lol:
jacor


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 18 Aug, 2006

Jeżeli przejrzałeś wszystko co jest na http://www.szkielet.pl/bale.php?show=index to dużo więcej w polskim Necie chyba nie znajdziesz. Oczywiście, mogą być różne informacje na stronach danych firm wykonawczych, ale to już tylko chwyty reklamowe.

Co Ci mogę zaproponować ? Możesz sprowadzić literaturę ze świata lub przejrzeć światowy Internat, a tam ... tysiące stron na temat domów z bali. Proponuję też, chyba październikowy numer Muratora, gdzie będzie duży artykuł o domach z bali (mogę podpowiedzieć - także z moim udziałem).

Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”