W czym przewody elektryczne

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Staszek
Posts: 16
Joined: Mon 31 Jul, 2006
Location: Katowice

Post by Staszek » Sun 20 Aug, 2006

W czym chowacie przewody elektryczne ?
Na forum muratora przeczytałem że w budynku o konstrukcji szkieletowej przewody elektryczne powinne być poprowadzone w tzw.linkach.
Ponoć peszli nie można stosować


V1
Posts: 46
Joined: Thu 09 Mar, 2006
Location: Gliwice

Post by V1 » Sun 20 Aug, 2006

A dlaczego nie można stosować peszli? :shock: Przyznam że sam rozważam takie rozwiązanie.
I jak wyglądają te "linki"?

Staszek
Posts: 16
Joined: Mon 31 Jul, 2006
Location: Katowice

Post by Staszek » Mon 21 Aug, 2006

Prawdopodobnie chodzi o mozliwość przegrzewania się przewodów ...
Sam nie wiem o co chodzi więc pytam :oops:

V1
Posts: 46
Joined: Thu 09 Mar, 2006
Location: Gliwice

Post by V1 » Mon 21 Aug, 2006

Jak zwykle "najciemniej pod latarnią" czyli odpowiedź jest na stronach CBS http://www.szkielet.com.pl/problemy.php ... instalacje
Nie wiem tylko co to te rury RCV...

patcom
Posts: 10
Joined: Tue 22 Aug, 2006
Location: Nowy Sącz
Contact:

Post by patcom » Tue 22 Aug, 2006

Najlepiej to zamontowac instalacje miedzy konstrukcja czyli w ścianie lub tez ściance działowej wykorzystujac zwykle plastikowe opaski przymocowywane do czegoś.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 22 Aug, 2006

Ciekawi mnie jedna rzecz :D

wszyscy dyskutanci są żywotnie zainteresowani w czym prowadzić instalację elektryczną ,
a czy ktoś zadał sobie pytanie podstawowe: jakie przewody elektryczne należy zastosować :?: :?: :?:,ile i jakie obwody itd

jest to z punktu widzenia zabezpieczenia przeciwporażeniowego i przeciwpożarowego sprawa o wiele ważniejsza - przez większość firm wykonawczych traktowana po macoszemu

ps.nieważne czy auto ma abs esp,pasy bezpieczeństwa - ważne żeby miało lakier metaliczny :lol: :lol: :lol: :lol:

Staszek
Posts: 16
Joined: Mon 31 Jul, 2006
Location: Katowice

Post by Staszek » Tue 22 Aug, 2006

Tutaj dla mnie guru jest mój szwagier - pstryczek elektryczek z 30 letnim doświadczeniem i uprawnieniami.
Poza tym jest stronka wymieniona powyżej a tam jest faktycznie czarno na białym co i jak

mimi31
Posts: 26
Joined: Tue 17 May, 2005
Location: Ruda Śląska

Post by mimi31 » Mon 25 Sep, 2006

ja przewody dawałem w peszle tylko tam gdzie przechodzą pod wylewką.Peszel nie chroni wcale przed pożarem

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 25 Sep, 2006

Prowadzenie przewodow w peszlach lub rurkach ma bardzo duzy sens. W razie awarii nie musimy zrywac plyt G/K, zeby wymienic. Jesli beda odpowiednio duzej srednicy mozna z latwoscia przeprowadzic nimi rowniez dodatkowe okablowanie (TV, siec LAN, telefon itp.).

Jednak w calosci wazniejsze jest to co napisal czarek63



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”