Czy dom drewniany całoroczny drewniany można rozbudować?

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
gwiazda1711
Posts: 2
Joined: Sat 12 Dec, 2020

Czy dom drewniany całoroczny drewniany można rozbudować?

Post by gwiazda1711 » Sat 12 Dec, 2020

Witam :)
W mojej okolicy znajduję się domek całoroczny drewniany z świerku syberyjskiego na sprzedaż w idealnej dla mnie lokalizacji. Problem jest taki, że domek jest przymaławy. 70m2 (jak domniemam z tarasem) salon z aneksem, sypialnia i łazienka. Póki co, byłby Ok jeżeli chodzi o mnie i partnerkę. Ale jeżeli dojdą dzieci, no to już przestrzeni za mało :) No i teraz moje pytanie... Czy taki dom można rozbudować? I czy to gra warta świeczki? Pytam jako laik :) Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Image

Image


gwiazda1711
Posts: 2
Joined: Sat 12 Dec, 2020

Re: Czy dom drewniany całoroczny drewniany można rozbudować?

Post by gwiazda1711 » Mon 14 Dec, 2020

Halo Halo? Nie wierze, że nikt nie zna odpowiedzi :)

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Re: Czy dom drewniany całoroczny drewniany można rozbudować?

Post by roobik66 » Thu 17 Dec, 2020

Wszystko można rozbudować. Tylko że za zwykle takie rzeczy wychodzą nieudolnie lub wręcz koszmarnie. Bez doświadczonego architekta to małe są szanse na udaną rozbudowę. Tak jak tu z fotki to trudno coś zawyrokować w kwestii rozbudowy bo nie widać rzutu pomieszczeń i usytuowania ewentualnych ścian nośnych. Jedno co widać to to że taras można zabudować ścianami i już jakaś rozbudowa jest. Generalnie najprostszy sposób rozbudowy to adaptacja poddasza , a tu akurat nie bardzo jest o czym mówić bo i dach za niski i szerokość domku wąska.

freedom
Posts: 1
Joined: Fri 29 Jan, 2021
Contact:

Re: Czy dom drewniany całoroczny drewniany można rozbudować?

Post by freedom » Fri 29 Jan, 2021

Życie i praca w biurze nieruchomości mnie nauczyły, że rozbudować można dosłownie wszystko. Kwestia ile problemów napotkamy, ale problemy mają to do siebie, że i je można bardziej lub mniej poradnie rozwiązać :) Pozdrawiam z Kołobrzegu!

Nowabudowa
Posts: 6
Joined: Tue 27 Apr, 2021

Re: Czy dom drewniany całoroczny drewniany można rozbudować?

Post by Nowabudowa » Tue 27 Apr, 2021

Udało się coś zdziałać? My wciąż czekamy na warunki zabudowy na naszej działce. Tak jak już ludzie tu pisali, da się wszystko rozbudować, czy nawet zbudować, ale jak gmina i urzędnicy są przeciwko tobie, to będziesz czekać tak jak my. Już nie wiem ile razy dostawaliśmy informacje, że sprawa się przedłużyła... tylko to nagłośnić, bo nie wierzę, że w innych gminach robią aż takie problemy.

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Czy dom drewniany całoroczny drewniany można rozbudować?

Post by miroboass » Wed 16 Jun, 2021

Kiedyś ludzie rozbudowywali, dzisiaj wydaje mi się, że trzeba czekać na pozwolenie, tak jak napisałeś, ale ja bym napisał kilka pism z ponagleniem,



Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”