Ogrodzenie panelowe

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Ogrodzenie panelowe

Post by b_r » Tue 01 Feb, 2022

Witam,
Czy ktoś z Państwa wykonał ogrodzenie panelowe wraz z gabionami? Obecnie jestem na etapie wykonania ogrodzenia frontowego i zastanawia mnie czy między furtką a bramą wjazdową dwuskrzydłową na posesję dać mały odcinek gabionu (mniej niż 0,5m) czy wykonać jeden słupek stalowy z rurki kwadratowej 12x12cm i zamocować do niego zarówno skrzydło bramy z siłownikiem jak i furtkę.


User avatar
marcinK
Posts: 35
Joined: Wed 26 Aug, 2015

Re: Ogrodzenie panelowe

Post by marcinK » Tue 01 Feb, 2022

Aktualnie mam podobne rozwiązanie, mianowicie brama i furtka panelowe. A ogrodzenie gabionowe. Musisz jednak wiedzieć, ze ogrodzenie takie tanie nie jest. Sam nieco się przeliczyłem i w sumie nie wiem czy z mojej obecnej perspektywy nie wolałbym po prostu zamontować sobie zwykłego ogrodzenia panelowego z przodu a nie bawić się w gabiony.
Efekt wizualny jak dla mnie bardzo dobry, sam zresztą wiesz ;) Na minus też to, ze ogrodzenie takie jest szerokie tak więc zabierze Ci trochę działki.
Siłowniki są praktycznie niewidoczne, siłownik jest szerokości poziomego panela i też grafitowy więc go praktycznie nie widać. Słupek między bramą a furtką ma 10x10.
Ogrodzenia panelowe polecam przejrzeć sobie na stronie sklepu Leroy Merlin. Zamówisz tam również wszystkie akcesoria. Jak bramę i furtkę.
Image

gatess
Posts: 1
Joined: Sat 14 May, 2022

Re: Ogrodzenie panelowe

Post by gatess » Sat 14 May, 2022

Powieci mi jaki koszt takiego ogrodzenia? Sam planuję tego typu projekt, ale nie wiem, jak wygląda to kosztowo. Ile za metr?

RJohnson66
Posts: 1
Joined: Thu 19 May, 2022
Contact:

Re: Ogrodzenie panelowe

Post by RJohnson66 » Thu 19 May, 2022

Bardzo ciekawe rozwiązanie. Jakie są korzyści z postawienia takiego ogrodzenia? Pytam, bo nie widziałem wcześniej czegoś takiego i chciałbym z Waszego doświadczenia i wiedzy się dowiedzieć więcej na ten temat :)

Mareks20
Posts: 1
Joined: Fri 22 Jul, 2022
Contact:

Re: Ogrodzenie panelowe

Post by Mareks20 » Fri 22 Jul, 2022

Również jestem zainteresowany ceną! Jak się sprawuje takie ogrodzenie po wielu latach? wymaga czyszczenia środkami chemicznymi na np. rośliny?

GretaS
Posts: 28
Joined: Thu 19 May, 2022

Re: Ogrodzenie panelowe

Post by GretaS » Tue 26 Jul, 2022

Bardzo dobra opcja na takie ogrodzenie, przynajmniej nikt z ciekawiskich nie zagląda co kto ma na swoim placu przed domem.

Marek999
Posts: 15
Joined: Wed 29 Nov, 2023

Re: Ogrodzenie panelowe

Post by Marek999 » Tue 12 Dec, 2023

Hej,
Opcja z małym odcinkiem gabionu między furtką a bramą brzmi ciekawie, dodaje to pewnego rodzaju estetyki. Jednak, jeśli zależy Ci na jednolitym rozwiązaniu, to postawienie jednego solidnego słupka stalowego i zamocowanie do niego zarówno bramę z siłownikiem, jak i furtkę, brzmi jak praktyczne rozwiązanie. Upewnij się, że słupek będzie dostatecznie wytrzymały, szczególnie jeśli zamierzasz zamocować siłownik bramy.
Pozdrawiam, Marek 😊



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”