lekkie drgania czy to jest ok ?

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
midorigami
Posts: 1
Joined: Sat 19 Mar, 2022

lekkie drgania czy to jest ok ?

Post by midorigami » Sat 19 Mar, 2022

Hej,
mieszkam w niskim bloku wybudowanym metodą kanadyjską blok ma już 20 lat i ludzie sa zadowolenie. Na ostatnim piętrze.

Ale czasami odczuwam bardzo lekkie drgania wydaje mi się, że występują kiedy leci samolot, tutaj latają dość nisko, ale też nie przy każdym samolocie , może tak za 5-10 razy dziennie maks, każde drganie trwa ok 10-60 sekund.

Mieszkałam całe życie na Wsi i chciałam się dowiedzieć czy to jest normalne?
Proszę o wyrozumiałość, po prostu jest to dla mnie nowe i jestem całkiem sama. I chce mieć pewność, że nic mi nie grozi.

W dodatku powstaje linia tramwajowa bardzo blisko, z takim wjazdem podziemnym. Czy ta budowa tego tramwaju może pogorszyć te drgania? Chyba jak budują takie linie, to muszą je izolować prawda ?

Generalnie lampy ani szkło nic się nie rusza. Ściany nie są popękane, ani w środku ani na zewnątrz. Aplikacja na telefon wykrywająca niby drgania nic nie wykazuje, chociaż to pewnie średni wyznacznik. Bo drgań laptopa też nie wyczuwa, ale wyczuwa ruchy ciała.


Marek999
Posts: 15
Joined: Wed 29 Nov, 2023

Re: lekkie drgania czy to jest ok ?

Post by Marek999 » Tue 12 Dec, 2023

Hej,
Lekkie drgania w bloku mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak przeloty samolotów czy prace budowlane. W przypadku samolotów to dość normalne, szczególnie jeśli latają stosunkowo nisko. Jeśli aplikacja na telefonie nie wykazuje drgań, to może być pozytywne znakiem. Jak chodzi o linię tramwajowe, tak, budowa może wpłynąć na poziom drgań, ale nowoczesne projekty zazwyczaj przewidują izolację, aby ograniczyć wpływ na otoczenie. Warto jednak monitorować sytuację, zwłaszcza jeśli drgania zaczynają być dokuczliwe. Na razie wygląda na to, że budynek jest stabilny, co jest dobrym znakiem.
Pozdrawiam, Marek 😊

User avatar
Mrax
Posts: 1
Joined: Wed 24 Jan, 2024
Location: Tarnów
Contact:

Re: lekkie drgania czy to jest ok ?

Post by Mrax » Wed 24 Jan, 2024

Blok, w którym mieszkałem jako dziecko zbudowany był na bagnach. Lekkie tąpnięcia były na porządku dziennym.


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”