Czy to prawda co piszą niektórzy na temat szkieletów???

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Dobraniecki Przemek
Posts: 5
Joined: Tue 17 May, 2005
Contact:

Post by Dobraniecki Przemek » Tue 17 May, 2005

Panie Piotrze

Przepraszam za błąd w nazwisku.

P.D.


htar@interia.pl
Posts: 5
Joined: Sun 10 Apr, 2005
Location: Stalowa Wola -Podkarpackie

Post by htar@interia.pl » Wed 18 May, 2005

Witam
Panie Pawle obiecuje sobie, ze ostatni raz odpisuje na pana post, a to dlatego, ze polemika zaczyna odchodzic od meritum sprawy, a to nie sluzy juz po prostu niczemu. Ale po kolei. Widocznie nie do konca dokladnie czyta pan to co pisze, ja podkreslelem ze znam przyklady zle budowanych kanadyjczykow i takowe zdjecia moge miec, ale to ze nawet tu w USA buduja czasami partacze to nie oznacza , ze zla jest technologia.Na pewno znalezc mozna przyklady zle budowanych domow murowanych jak i tych w ulubionej pana technologii. Czy to oznacza , ze inne technologie budowy domow sa zle, na pewno nie, kiepscy moga byc wykonawcy. Prosze zagladnac do innych poruszonych przeze mnie tematow. Martwi mnie to, ze za budowe biora sie czesto ludzie z przypadku, ktorzy gdzies tam otarli sie o budownictwo szkieletowe, ze niestety nie ma mozliwosci weryfikacji kwalifikacji takich firm, a cierpia na tym inwestorzy .NIe dokonczyl Pan watku z Discovery. Tornad i trab powietrznych ze srodkowego Pasa USA, tzw alei tornad panskie domy jak i murowane tez by nie wytrzymaly, nasze wichurki za to i tak zrywaja dachy i potrafia wypchac sciany szczytowe, widzialem cos takiego. Pozwoli Pan ze o technologii nie bede dyskutowal, bo ja tych problemow po prostu dotykam na codzien, nie jestem jakims tam mlotkowym, tylko prowadze i nadzoruje przebieg budow, wiec troche sie musialem nauczyc, zanim dopuszczono mnie do tego etapu, Pan natomiast cos tam z teorii wie i tym niepelnym zasobem wiedzy probuje pan podwazyc technologie , ktora byla dopracowywana przez dlugie lata. Nigdy tez nie spotkalem sie z opinia, ze kanadyjczyki sa panaceum na wszelkie klopoty budowlane, ale skoro napisalem ze teraz wybudowalbym dla siebie wlasnie kanadyjczyka, to znaczy ze widze w nim wiecej zalet niz np w domu murowanym , ktory posiadam i to wszystko. Niech pan zwroci uwage, ze pisze pan o kontaktach po prostu z niewlasciwymi firmami i ludzmi i tu tkwi problem a nie w technologii.Ze strony technicznej to tylko jedna uwaga. Nie ma czegos takiego jak stosowanie specjalnie innych przekrojow dla pieknych rezydencji. Roznicuje sie przekroje dopiero wtedy gdy w gre wchodzi budynek dwu lub trzykondygnacyjny, gdy kondygnacja ma byc znacznie wyzsza niz standard, gdy budynek jest wielobrylowy lub o bardzo duzej powierzchni, a takie sa wlanie rezydencje i wtedy musi dzwigac odpowiednio duzy i ciezki dach. Jesli bardzo interesuja pana inne detale i szczegoly dotyczace szkieletu prosze kierowac pytania na maila, nie bawmy sie w akademicka polemike na forum. Tutaj jest to juz moja ostatnia odpowiedz na pana posty.
Pozdrawiam
Henryk

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Wed 18 May, 2005

Dziekuję za fragment o rożnicowaniu przekrojów.
Nie podważam też samej technologii - podaję w wątpliwość jej wieczność i użyteczność w polskich warunkach, na polskim drewnie, polskich projektach. Jak również zastanawiam sie nad przyczynami niepodawania minusów przez wykonawców.(nie, no to w sumie rozumiem, towar trzeba sprzedać, gwarancję jakoś przestoi, a potem...)
Jeszcze a propos projektów - liczyliśmy ostatnio projekt pewnej bardzo znanej pracowni, wydającej katalogi, z bardzo ładną www. W naszej technologii byl 30% tańszy - Piszę o samym szkielecie. - Mozecie oczywiście powiedzieć że to reklama mojej firmy - niby tak. Z drugiej strony, gdyby napisała to osoba zamawiająca wycenę... Więc pozwoliłem sobie na ten przykład, by zobrazować kolejny minusik kanadyjca.
A co do jakości - bardzo ładnie odpowiedział mi Pan na wczorajszy list. I nie była to firma krzak, szef tego wortalu Pana o tym zapewni.
Pawel Adamski

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Wed 18 May, 2005

Dziękuję tez za dyskusję na priva, mysle że pociągne temat:)
Serdecznie pozdrawiam
Paweł Adamski

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Mon 30 May, 2005

Witam raz jeszcze, pozwolę sobie zacytowac fragment mojej prywatnej korespondencji z wykonawcą z USA, są to wiadomości otrzymane od niego:

"...Po prostu kilkadziesiat lat temu czy blisko setki nie byla stosowana regula odlegosci 16 in tj ok 41 cm miedzy elementami drewnianymi.Sredni rozstaw wynosil okolo 20 in tj ok 51 cm i na dodatek wcale rygorystycznie nie bylo to przestrzegane.Efektem tego bylo czesto pofalowanie scian, a szczegolnie dachow. Dlatego wprowadzono podstawowa zasade w konstrukcji szkieletu, ze odleglosc miedzy elementami konstrukcyjnymi nie moze wynosic wiecej niz 16 in i po odpowiednich obliczeniach dokonano korekty przekroju uzywanych elementow. Stad wziely sie zmniejszone przekroje. Wiem za to , ze w Polsce sporo konstrukcji powstaje z rozstawem 50 cm miedzy elementami przy uzyciu tych zmniejszonych przekrojow, a przy takim rozstawie powinny wynosic 2x6 in tj ok 5cm x 15cm, ale takiego rozstawu nie powinno sie stosowac, bo plyty OSB na pewno beda sie odksztalcac.A wiec rozstaw miedzy elementami nie powinien byc wiekszy niz 40 cm nawet gdy ktos zechce zastosowac elementy grubsze. Ciekaw jestem z jakimi rozstawami pan sie spotykal. Aha uciekla mi jeszcze jedna rzecz, w ktoryms z postow wspomnial pan o cofaniu okien w glab otwarcia w kanadyjczykach. Ma pan racje, jest to blad , okna do konstrukcji drewnianych maja specjalne plastikowe kolnierze i po prostu przybija sie je lub przykreca na poszycie drewniane zabezpiecone juz folia wiatroizolacyjna i dopiero wtedy robi sie elewacje. To , ze tutaj kanadyjczyki czesto maja elewacje z cegly moze zmylilo niektorych naszych fachowcow, ze okna sa cofniete, ale przeciez przy elewacjach pcv widac, ze nie sa cofniete."

I jednoczesnie wypowiedź p. Wojciecha Nitki:

"przy czym w kanadyjczykach (przy rozstawie słupków 38 x 150 mm co 60 cm)"(pełna dyskusja na forum w wymaganiach technicznych dla domów szkieletowych)


Serdecznie pozdrawiam
Paweł Adamski

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 30 May, 2005

Szanowny Panie Pawle Adamski,
niektórzy Forumowicze już ocenili Panską działalność na tym Forum, Pańską wiedzę na temat budownictwa drewnianego, a tym samym (mam taką nadzieję) ewentualne zlecanie budowy firmie w której jest Pan zatrudniony.

Forumowiczów, jako gospodarz tego Forum, zapraszm chociażby na strony - http://www.eere.energy.gov/buildings/in ... /26449.pdf gdzie określone są rozstawy słupków, z uwzględnieniem bryły budynku i ... ocenę znajomości budownictwa drewnianego przez firmę, która reprezentuje Pan Paweł Adamski, a tym samym określenie wiarygodności tej firmy.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Mon 30 May, 2005

Szanowny Panie Adamski

Jestem jednym z tych nieszczęśliwców ,którzy według Pana zdecydowali się na dom w technologii lekkiego szkieletu.
Jeśli dobrze pójdzie za około 1,5 miesiąca ruszam z budową .
Powiem Panu tylko jedno - przed kilkoma dniami byłem obejrzeć domki które "moja" firma już zrealizowała ,i czym najbardziej byłem zainteresowany dom w trakcie realizacji .
Porównałem obraz tego co zobaczyłem ze zdjęciami budowy domu w okolicach Mszczonowa realizowanego przez Pańską Firmę.

Powiem szczerze nie ma co porównywać -to co jest zaprezentowane na Pańskiej stronie to po prostu tragedia.... począwszy od jakości drewna ,a skończywszy na tzw porządku .

Tak ,że proponowana przez Pana cena o 30% niższa wynika najprawdopodobniej z niskiej jakości i materiałów i wykonawstwa

Powiem Panu tylko ,że ja przed dokonaniem wyboru konkretnej firmy porównałem dośc szczegółowo (internet,telefon ,osobiście) oferty około 40 innych -tak,że takim całkowitym laikiem w temacie nie jestem

Pozdrawiam

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Tue 31 May, 2005

Fajne jest to Panie Wojciechu, że przez pryzmat czyichś doświadczeń pisze Pan o moich. Jest to tekst Pana Henryka(htar@interia.pl), który już nie raz się na tym forum ujawniał i swoim doświadczeniem służył, także w tym wątku. Jakoś nie przeczytałem wtedy głosów krytycznych. A Pana odpowiedź na mój post z cytatami z jego listu do takiej krytyki nalezy.
Ciekawe jest również, ze nie odpowiada Pan w sposób jasny, bezpośredni, tylko przedstawia Pan rożne źródła (jak widze, po zastanowieniu i dokładnym zapoznaniu się ze źródłem, przestaje Pan z niego korzystac, ponieważ nie pasuje do Pana kocepcji). Czyżby brakowało własnej wiedzy?
Niezmiernie mi miło, iż Pan Henryk, był łaskaw przyznać mi rację nt. problemu okien a także, ze wyjasnił mi skąd naprawdę wziął się problem 2x4 i jak to się ma do zagadnień wytrzymałościowych a także teorii o postępie.

Dla wyjasnienia -nie udzielamy sie w celach reklamowych. Jak już pisałem, jesteśmy małą firmą, budującę od 1do 4 domów (w zalezności od ilości pracy) i reklamy nie potrzebujemy. Klienci polecają nas, nazwa naszej firmy zawsze równała się z najwyższa jakością. (teraz prywatnie - prosze sobie obejrzeć zdjęcia, które Panu przesłałem i dobrze sprawę przemysleć. Wielokrotnie już prosiłem o odpowiedź w tej sprawie, jakoś brak Panu prywatnie koceptu??)

Weryfikacją naszych umiejętności nie jest i nie będzie forum szkieletu, ani tez jego moderator, ale klienci.
A żeby mógł Pan sobie popatrzeć, zaprosiłem Pana na budowę. Oczywiście innych tez, jak można przeczytać wczesniej.

Panie Czarku, przykro mi, ale jeszcze długo bedzie Pan laikiem, chyba że zacznie Pan domy budować. Porównywanie telefoniczne ofert moze Panu dać co najwyzej wiedzę o poziomie cen.
Potwierdza to pańska opinia nt drewna.
Co zas do bałaganu, to nam nie przeszkadza (chyba że jest Pan estetą i po każdym dniu roboczym będzie Pan zbierał odpady, zamiatał piach z trocinami,spod betoniarki po każdym zlaniu itp.) w dobrej pracy. Dom ( i jego otoczenie) ma byc czyste po wyjsciu naszej firmy. A dwa - nie bylismy tam jedyną firmą - jak tez juz pisałem okien drewnianych (bardzo dobra firma zresztą, po 2 tygodniach były do wyrzucenia, po części z winy firmowej ekipy, po częsci zaś z winy kontroli jakości producenta - to taka ciekawostka)nie produkujemy. A jesli chce Pan zobaczyć jak się buduje, prosze o wiadomośc na priva z mejlem - przesle Panu zdjęcia.

Serdecznie pozdrawiam
Paweł Adamski

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Tue 31 May, 2005

Na końcu takie zagadnienie:
Mój kolega kupował malucha, choc miał pieniądze na cokolwiek lepszego. Sprzedawca w salonie przekonywał, że dla takiego młodego człowieka, to super bryka, a mój kolega zawsze tłumaczył, że jest to naprawdę fajowy samochód, mający w zasadzie same zalety.

Pozdrawiam serdecznie
Paweł Adamski

P.S.natomiast co do rożnicy cen: otrzymalismy ostatnio projekt już z pozwoleniem na budowę do wyceny. Spośrod wielu ciekawych elementów zwracały uwagę dwa:
1. obustronne obicie scian zewnętrznych płytą OSB3, z zewnątrz 15 od wewnętrz 6mm.
2. krokwy gr. 38 co 45cm w osiach.

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Tue 31 May, 2005

Małe tłumaczenie tekstu, który znalazłem na linku podanym przez p. Nitkę:


Uwaga: Ani rząd ani żadna agencja rządowa USA, ani ich pracownicy, nie gwarantuje (??) niczego w sposób wprost ani pośrednio, ani nie bierze odpowiedzialności (w tym prawnej) za dokładność, kompletność, i przydatność informacji, urządzenia, produktu czy procesu ujawnionego/opisanego/zaprezentowanego. Poglądy i opinie autorów tu wyrażone nie muszą być wyrazem ani odzwierciedleniem poglądów rządu USA ani agencji rządowych.

Przy takich zabezpieczeniach i takich celach (od ograniczenia zużycia drewna poograniczenie kosztów domów, to akurat drugorzędne) to ja już wszystko rozumiem.

Serdecznie pozdrawiam, jest to nasza ostatnia wypowiedź w tym wątku.
Paweł Adamski

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 31 May, 2005

Szanowny Panie Adamski

Widzę ,że jest Pan nieomylny
nikt i nic nie jest Pana w stanie przekonać

Poza tym wybiera Pan z postów , do polemiki tylko te fragmenty z którymi jako tako - powtarzam jako tako -jest Pan sobie w stanie poradzić

vide mój post : napisałem internet,telefon lub osobiście ,ale Panu najwygodniej było ustosunkować się do telefonu :):):)

gdyby każdy był taki laikiem jak jak podczas podejmowania decyzji o budowie domu i firmy wykonawczej to ręczę ,że ludzi oszukanych i niezadowlonych praktycznie by nie było ( kilkaset ,może ponad tysiąc ,godzin spędzonych w internecie ,na romowach telefonicznych i wyjazdach )

a co do wyglądu placu budowy ......... cóż ... no comment

Pozdrawiam

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Tue 31 May, 2005

Miało juz nie być, ale kontynuuje Pan wątek, więc tym razem już ostatni raz:
Szanowny Panie Czarku 63 (jaka to wspaniała rzecz, anonimość na sieci).
Własnie skasowalem bardziej obszerny post skierowany do Pana, ponieważ po doczytaniu raz jeszcze do końca pańskiego, stwierdziłem, że nie ma to sensu - czyta Pan i wychwytuje to co Panu wygodne, dopisując wyssane z palce tezy. Swoim zrozumieniem sprawy telefonu bardzo nas Pan ubawił - żeby było jasne - póki parę lat sam na własną odpowiedzialność nie zbuduje kilku domów, nie powspółpracuje z konserwatoram (np. pełna renowacja drzwi głównych Galerii "Zachęta"), bedzie Pan laikiem, a podpieranie się internetem(dzis dowiedziałem się ze strony pewnej firmy produkującej rekuperatory, że zmniejszyli o 100% pobór mocy rekuperatora, stawiam piwo temu, kto do jutra do 19.00 przesle mi jaka to firma:):) ) - Pan wybaczy, serwery sa niezwykle cierpliwe. Naocznie też można wiele zobaczyć i jescze więcej nie - ale do tego trzeba mieć praktyke wykonawczą. Ale dla pana najważniejszy jest porządek.
Nie jestem nieomylny,ale na pewno nie przekona mnie osoba, która dopiero za 1,5 miesiąca, ajk dobrze pójdzie połozy podwaliny.
I na pewno nie przekona mnie kiela, mile czy p. Nitka żadający wrecz łamanie prawa(sprawa podawania adresów i zdjęć).
Serdecznie Pana pozdrawiam, życząc by budowa upłynęła szybko i by spędził Pan najpiękniejsze Boże Narodzenie w życiu.

Panie Henryku, nie wiem czy Pan to jeszcze przeczyta, ale teraz, gdy jeszcze raz czytałem Pana post, zastanowiło mnie jedno:
1. nie jest Pan w stanie powiedzieć, czy rzeczywiście rezydencja nie przechodziła remontu/przebudowy w ciągu 100 czy 150 lat istnienia.
2. Jak sam Pan napisał, nie z 2x4 odchudzonego te rezydnecje były budowane.
3. Polecam dokładne oglądanie Billa Cosby'ego:):):)

Serdecznie pozdrawiam
Paweł Adamski

Mile
Posts: 41
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by Mile » Tue 31 May, 2005

Człowieku,
odpuść już sobie.

Całe forum ucieszyło się, że WYCHODZISZ z forum i będzie TU normalna, rzetelna dyskusja, a nie idotyczne ferowanie swoich poglądów.

Panie Wojciechu,
może Pan usuwać wypowiedzi tego Człowieka? Jeżeli Pan może - niech Pan to zobi !!!!! Psuje Pańskie forum.

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Mon 16 Jan, 2006

ok, ja tak po kolei wertuje wszelkie tematy, i posty wlasnie dotarlam tutaj , tak nawaisem mowiać szybko rozmowa zeszła z glownego tematu , no ale przeceiż zawsze mozna do niego wrócic;)

Odnośnie kanadyjczyków mam kilka pytań i z tego co zauwazylam nie byly one poruszane w artykułach dotyczących plusow i minusow domkow drewnianych.

Te pytanie. Po lekturze forum muratora i wątku szkieletowego, ale tam , rzeczywiście ostatnio dyskusje są za gorace, więc może tutaj bedzie mi łatwiej uzyskać odpowiedz na pytania:
1. OSb i ta cała "chemia" o której piszą przeciwnicy, jest gdzieś do tego opis/ wplyw itd, ewentualnei porownanie z metodami tradycyjnymi i pewnie inna chemią?
2 .szkielet a alergicy... bo sie mi gdzieś przewnęło , że to ma jakiś znaczenie itd, odnośnik do info...
3.ceny za m2, nie da się porownać, ale może by tak próbka kilku domkow takich i takich , podobnych porownnanie cen po uśrednieniu, tych co wykonali, surowy otwarty załóżmy, bo chyba własnie tu jest różnica...bo wyglądało ze trochę taniej jednak jest a dzis mam wrazenie ze te domki tansze to wlasnei te buble i złe i jak sie chce miec domek dobry to cena rosnie i wlasciwie jest porownywalna....
4. skrzypienie..dobrze rozumiem, że słychać je na dole gdy ktoś chodzi po górze/ jesli tak to przy ukladzie na dole czesc dzienna na gore nocna nie ma to chyba znaczenia?
5. no i to bezpieczeństwo. 9-iokrotna różnica? wierzyć mi sie jakoś nie chce....

Prosze o odpowiedz :0

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Mon 16 Jan, 2006

hmm, więc co do kwesti cen, to już gdzieś tam rysuje mi się odpowiedz, tak samo kwestia akustyki, myślę, że przy odpowiedniej izolacji będzie ok, prosze o odpowiedz na pozostałe pytania;)

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 16 Jan, 2006

Co do płyty OSB - badania wskazują, że płytę OSB można stosować w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi w ilości nie większej niż 1 m2 płyty na 1 m3 pomieszczenia. Zawyżenie tej ilości może grozić zbyt dużym wydzielaniem się formaldehydu w pomieszczeniu, a tym samym zaskodzić ich mieszkańcom.

Co do akustyki - nic większego jak przestrzegać odpowiednich rozwiązań, które ograniczją rozprzestrzenianie się głosu w budynku. W tym zakresie polecam - http://szkielet.com.pl/wymagania.php?show=19

Co do bezpieczeństwa - skąd wziełaś tą 9-krotną różnicę?

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Mon 16 Jan, 2006

No dobrze, ale co do płyt, jak to się ma w praktyce/ Firma dobra mi robi domek no i jak jest ok, te normy są zachowane? bo tak ogolnie to mi niestety nic nie mówi:(

ehh, o tej 9 -cio krotności to pisła pewnie house albo Luc w muratorze na forum....nie bardzo w to wierze, to chodzi o smiertelność ludzi an skutek pozarow chyba...ze w porownaniu z domkami murowanymi jest 9 -cio krotnie bardziej niebezpiecznie, jakoś tak, moge poszukac dokladnie jeśli Pan chce..

no i te alergie, to mnie interesuje, na mnie nawet głupi kominek zle działa:( a ja kocham kominki....

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 17 Jan, 2006

Te dziewięciokrotna różnica wynikać może, o ile to prawda, z proporcji ilości domów drewnianych do murowanych. Tam grubo ponad 90% budynków jednorodzinnych buduje się w lekkim szkielecie drewnianym. Patrząc na te proporcje to w domach szkieletowych śmiertelnosć na skutek pożarów jest mniejsza niż w amerykańskich domach murowanych.

Co do kominka w domu drewnianym to poczytaj - http://www.szkielet.pl/ciekawe.php?show=kominek

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 17 Jan, 2006

yhm, o kominkach poczytałam, ale problemy alergi? Podobno jest zdecydowanie więcej niż w budynku murowanym. Ale to znowu info z wiadomych zrodel;)
Ale tak czy owak, ja chciałabym poznać prawdę, chyba można znaleść gdzieś info na ten temat? A co do śmiertelności, to jest bardzo mozliwe to co Pan napisał, bardzo prawdopodobne , ze te dane które wytrzasneli odnosiły sie do całości a ponieważ domów szkieletowych więcej stad te przerażające statystyki ;) W każdym bądż razie mnie Pan przekonał :)

Czytając zalety i wad jednych budynklow i drugich natrafiłam na:

ograniczone rozpiętości stropów (do 4,5 m), co - jeśli nie stosujemy podciągów lub specjalnych dźwigarów stropowych - w pewnym stopniu ogranicza wymiary pomieszczeń;


4,5 metra to rozumiem jest ograniczenie jednego wymiaru? Ja przyznam nie zwróciłam na to uwagi ale mąż sie przyczepił, że chce mieć na parterze duze przestrzebie i rozległy salon a tak się nie da bo albo długa kiszka 4 x 5 na iles tam albo mała przestrzeń :(

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 17 Jan, 2006

"Alergia jest schorzeniem u podstawy którego leży nieprawidłowa (nadmierna) reakcja układu odpornościowego na czynniki zewnętrzne takie jak np.
- substancje lotne - pyłki, kurz, sierść, zarodniki pleśni,
- niektóre pokarmy - mleko, jajka, cytrusy,
- związki i substancje chemiczne - metale, guma, barwniki, konserwanty, antybiotyki itp.,
- drobnoustroje - bakterie, grzyby,
- pasożyty - glista ludzka, owsiki,
- jady owadów - pszczoły, osy, szerszenia,"

Poczytałem trochę o alergii. To cytat ze strony - http://www.mediweb.pl/diseases/wyswietl_vad.php?id=822 Czy cokolwiek więcej z tego może, w domu drewnianym, występować częściej niż w domu tradycyjnym?

Co do rozpiętości stropów, to wymiar 4,50 - 5,00 m. dotyczy stropu z belek o przekroju 38 x 235 mm w osiowym rozstawie 400 mm. Dla większych rozpiętości stosuje się różne rozwiązania, np. z podciągami w tym i stalowymi, a także można zwiększać lub zagęszczać przekroje stropowych.

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 17 Jan, 2006

hmm, to nie wiem czemu pisali tak o tych alergiach. Może o te grzyby chodziło? Jeśli domek zaniedbany albo coś, może kurz, sama nie wiem.

A rozpiętość....to jednak jest ograniczenie :(...Bo jakieś podciągi to pewnie drogie są...

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 17 Jan, 2006

Coś taka pesymistka?
Walczysz na Forach, a tu Ci nagle podciągi przeszkadzają. To jest techologia budowy drewnianychdomów szkieletowych. Tego typu rozwiązania - stosowanie podciągów - jest ujęte w cenie metra kwadratowego i nie podnosi ceny metra kwadratowego. Tego typu rozwiązania stosowane są w kazdej technologii.
Kiedy zdecydujesz się na dom parterowy, to system MITEK - http://www.mitek.pl - pozwoli Ci na zachowanie rozpiętości stropu do 25 m bez jakiejkolwiek podpory. Spełni zatem oczekiwania Twojego męża.

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 17 Jan, 2006

Walczę, bo denrwują mnie momentami te Ich dyskusje i naskakiwania...A pesymistką nie jestem, chce tylko spojrzeć realnie na całą sytuacje, wszystkie za i przeciw

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 18 Jan, 2006

Aida77 - nie patrz na poczatku na problemy, a zalety. Pozniej eliminuj wady.

Z moich informacji jakie dostalem z US wynika, ze OSB nie jest wogole polecane do stosowania wewnatrz.
Wbrew powszechnej opini, ze sa tam jednolite federalne przepisy, to dochodzi prawo stanowe, a czesto nawet miejscowe. Nawet w tak szczegolowych kwestiach.

Masz malucha, ktory moze sie jeszcze okazac wrazliwy na niejedno - przerobilem to na moim 4 letnim teraz. Nowonarodzony bedzie juz mial bardziej komfortowe warunki.

W calosci nawet juz nie zwracam teraz uwagi na technologie murowane, choc jeszcze taki dom mam. Buduje kolejny, ale juz drewniany - wracam.

ms27
Posts: 20
Joined: Mon 24 Jun, 2019
Contact:

Re: Czy to prawda co piszą niektórzy na temat szkieletów???

Post by ms27 » Fri 08 Nov, 2019

Jak dla mnie domy szkieletowe to świetna sprawa. Wychodzi taniej a też jest na lata.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”