Prosze o pomoc ...

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Grzesiek_74
Posts: 23
Joined: Sun 21 Jan, 2007
Location: Brodnica , (NRW)
Contact:

Prosze o pomoc ...

Post by Grzesiek_74 » Wed 21 Mar, 2007

Witam wszystkich Forumowiczow.
Mam pytanie, a raczej prosbe. Jestem w trakcie budowy domku szkieletowego. Potrzebuje informacji na temat prac wykonczeniowych - tzn. materialow wykonczeniowych , jak uszczelnic, jakich uzyc materialow do izolacji, w jaki sposob ustawic dom na fundamencie - bezposrednio czy zostawic tzw. poduszke powietrzna, czy ogrzewanie " na prad " sie sprawdzi , podlogowe czy nie , z czego wykonac dach i jak go ocieplic ......... i tysiace innych pytan, jednym slowem wszystko, co bedzie mi potrzebne. Jak czesto nalezy taki dom "konserwowac" i jakimi srodkami?
Chodzi o dom mieszkalny, bez piwnicy, o wym. ( wewnetrznych) 7,00 x 9,00 m..
Widzicie sami, nie mam zielonego pojecia w tych sprawach. Bede bardzo wdzieczny za okazana mi pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
Grzesiek :wink: :wink:


Grzesiek_74
Posts: 23
Joined: Sun 21 Jan, 2007
Location: Brodnica , (NRW)
Contact:

Ciag dalszy ...

Post by Grzesiek_74 » Wed 21 Mar, 2007

Zapomialem o bardzo waznej sprawie : prawidlowa izolacja i wentylacja - jak to ze soba pogodzic ?

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Wed 21 Mar, 2007

ale się ubawiłem tym postem :lol:
Widzicie sami, nie mam zielonego pojecia w tych sprawach
ALE
Jestem w trakcie budowy domku szkieletowego.
a tak na poważnie to niech ci się zechce troszeczkę wysilić i poczytać chociażby to forum - znajdziesz odpowiedź na większość pytań

pozdrawiam

Grzesiek_74
Posts: 23
Joined: Sun 21 Jan, 2007
Location: Brodnica , (NRW)
Contact:

Post by Grzesiek_74 » Thu 22 Mar, 2007

Bardzo sie ciesze z tego , ze potrawilem wniesc tutaj odrobine humoru :wink:
Od dluzszego czasu przegladam to Forum i nie moge sie na nic konkretnego zdecydowac .Jedni zachwalaja to , inni mowia , ze to lipa .Ogrzewanie takie , ogrzewanie siakie .Moglbys przestac "zrywac boki ze smiechu " czy tez ciagnac mnie za slowka i tez cos godnego uwagi mi polecic.Moze i masz racje , ten post nie jest moze najlepiej sformulowany , jednak mysle , ze inni forumowicze zrozumieja go i sprobuja jakos doradzic.
Zamiast ...buduje dom... powinienem napisac ...zlecilem budowe domu... lub cos w tym stylu.Mysle , ze to jest najmniej wazne. Baw sie dobrze.
Pozdrawiam

kombi
Posts: 53
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by kombi » Thu 22 Mar, 2007

buduj buduj lepszy szkieletor od murowanica ja tak sądze jesli masz projekt to tam powinno byc pokazane co i jak w szkielecie zwróc baczną uwage na wentylacje izolacii obsadzenie okien ze szczególną uwagą aby po montazu okna po stronie zewnetrznej dokładnie to połaczenie izol foliowej z rama okna bylo szczelne ,,inaczej mówiąc nie dopusc aby woda sie wokół ramy nie dostała do izolaci

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 23 Mar, 2007

Zamiast ...buduje dom... powinienem napisac ...zlecilem budowe domu
i to zmieniłoby w znaczący sposób sens postu
przecież niektórzy użytkownice tego forum budują szkieletowca samodzielnie

jeśli zaś zleciłeś budowę firmie (mam nadzieję ,że solidnej) to większość Twoich "problemów"rozwiąże się samych
niemniej nadal uważam ,że na większość pytań i wątpliwości znajdziesz odpowiedź na tym forum - ale i tak ostateczną decyzję musisz podjąć sam

pozdrawiam i bez urazy :lol:

Grzesiek_74
Posts: 23
Joined: Sun 21 Jan, 2007
Location: Brodnica , (NRW)
Contact:

Post by Grzesiek_74 » Fri 23 Mar, 2007

Dzieki .
Masz racje, powinienem troche poczytac . Wlasnie to robie. Rzeczy mi potrzebne od razu wrzucam do druku i tak oto powstaje moja "mala" sciaga. Dostaje tez prywatne wiadomosci od Forumowiczow ze wszystkim co moze mi sie przydac. Dziekuje za pomoc . I wcale nie jestem urazony
8)
Pozdrawiam serdecznie

Avecbud
Posts: 76
Joined: Sun 03 Jun, 2007

Post by Avecbud » Thu 07 Jun, 2007

Witam!
Proponuje powierzyc budowe domu profesjonalnym firmom i nie zaprzatac sobie glowy jak to sie robi.

aldekp9
Posts: 3
Joined: Sat 30 Jun, 2007

???

Post by aldekp9 » Mon 02 Jul, 2007

a które firmy są profesjonalne? bo niestety widzę, że wiele firm ma nieciekawą opinię... czy ktoś może polecić jakąś PROFESJONALNĄ firmę do budowy domu?



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”