Krok po kroku

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Chiara
Posts: 31
Joined: Thu 31 May, 2007

Krok po kroku

Post by Chiara » Fri 01 Jun, 2007

Dzien dobry,
mamy zamiar w nastepnym roku postawic dom drewniany letniskowy, narazie szukamy firmy i zbieramy informacje. To wszystko mnie troche przeraza bo niewiem jak sie zabrac do tej budowy. Jaki jest schemat. Jedni mowia tak inni inaczej. Dzialke mamy do ktorej przy ulicy podlaczony jest prad i woda. Wiec najpierw podciagnac wode i prad czy postawic dom w stanie surowym. Co najpierw geodeta, projekt, pozwolenie na budowe, bank, kosztorys? Nie mam pojecia za co sie zlapac.
Czy istnieje jakis regulamin i czy moze mi ktos w tym dopomoc, bylabym strasznie wdziecza.

Asia


Avecbud
Posts: 76
Joined: Sun 03 Jun, 2007

Post by Avecbud » Sun 03 Jun, 2007

Witam!
Nie jest to takie straszne. Jesli znajdzie Pan firme, ktora zapewni Panstwu komfort psychiczny i oszczedzi nerwow, dzieki swojej fachowosci w tym temacie. Z tego, co tu widze bedzie trudno. Sluze rowniez pomoca jak Pan Wojtek na techniczne aspekty budowy domu .

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 29 Jun, 2007

Witam,
Zgadzam się z przedmówcą. Najlepiej wziąc firmę budowlaną, która oprócz samej budowy zajmie się "papierkową" robotą. Przedstawiciele takie firmy zrobią to myślę szybko, mam nadzieję solidnie. Trzeba uważać, bo jak w każdym stadzie może trafić się czarna owca. Po pierwsze - działka (już jest z prądem i wodą); po drugie - projekt (ma być funkcjonalny - najczęściej na resztę życia, lub sporą jego częśc); po trzecie - firma budowalna; po czwarte - wszystko dokładnie spisywać, zbierać dokumenty (faktury, rachunki, umowy): po piąte - negocjować, negocjować i jeszcze raz negocjować( gdzie tylko jest możliwość) - każda złotówka się liczy; po szóste - trzymać się założonego planu; po siódme - tylko spokój (pogadać z innymi inwestorami, znajomymi, rodziną)

Życzę powodzenia


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”