Proszę o pomoc

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Fox24
Posts: 3
Joined: Mon 21 Jan, 2008

Proszę o pomoc

Post by Fox24 » Mon 21 Jan, 2008

Witam wszystkich,
Jestem w w dylemacie. Zakupulismy z żoną projekt w konstrukcji lekkiego szkieletu drewnianego, ale chcieliśmy budować z brusów 14 x14 cm. Po kilku radach min. od firmy budującej takie domu wystapilismy o pozwolenie na budowe. Wszystko juz załatwione pozwolenie jest ale mamy dylemat czy jak teraz wybudujemy dom z bali mając projekt w szkielecie drewnianym czy nadzór budowlany nie wlepi nam jakiejs kary. Podobno są przepisy (ja ich nie znalazlem) ze można tak zbudowac dom bo prawdopodobnie czy jest to dom z bala czy w szkielecie jest tarktowany jako dom drewniany przez nadzór budowlany o ile nie sa zmienione wymiary zewnętrze.

Prosze o pomoc z góry wszystkim dziękuje.
fox24


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 27 Jan, 2008

Jeśli chodzi o prawo, to inwestor ma dowolność (za zgodą kierownika budowy) na zmianę materiału z jakiego będzie budynek wykonany. Dla pełnej zgodności zmiana powinna zostać naniesiona przez architekta. Nie wymaga to ponownego występowania o pozwolenie na budowę.

Fox24
Posts: 3
Joined: Mon 21 Jan, 2008

Post by Fox24 » Sun 03 Feb, 2008

Cześć Greyg dzięki za odpowiedź.
Jak wszystkim chodzi o gotówke a raczej jej brak. taka zmiana u architekta pewnie bedzie kosztowna bo wydaje mi sie że trzeba bedzie troche przeprojektowac ta kontrukcje nośną. Orientujesz sie może czy jest to gdzieś zawatre w jakims prawie budowlanym te zmiany, o których pisałeś, bo w sumie to nie jest zmiana drewna na pustaki tylko zmiana techniki budowy o ile to tak mozna ująć.
fox24

darekceltik
Posts: 2
Joined: Sat 15 Nov, 2008

Post by darekceltik » Sat 15 Nov, 2008

witam znalazłem w muratorze technologie POL-BAL a nie moge znalesc producenta tych konstrukcji do budowy domu,
bede wdzieczny jezeli poda mi pan jakiegoś
pozdrawiam


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”