gwarancja

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
anulina
Posts: 24
Joined: Fri 07 Mar, 2008

gwarancja

Post by anulina » Mon 10 Mar, 2008

firma o której myslę daje 5 lat gwarancji na wybudowany dom.czy to nie za mało?inne firmy daja po 20-25 lat!prosze o info. :shock:


Wiesia
Posts: 2
Joined: Mon 18 Feb, 2008
Location: Katowice

Post by Wiesia » Tue 11 Mar, 2008

5 lat dają na stolarkę okienną , na konstrukcję od 10 - 20 lat.
na malowanie okien 3 lata więc 5 lat to bardzo mało stanowczo za mało :roll:

anulina
Posts: 24
Joined: Fri 07 Mar, 2008

Post by anulina » Tue 11 Mar, 2008

tez mi sie tak wydawało..jak mi po 5 latach korniki i grzyby zaczna wpierniczać domek tylko dlatego że oni cos schrzanili to ja mam za to płacic?? :shock: czy ktos wie czy mozna negocjowac warunki gwarancji??prosze o info.

toboro
Posts: 49
Joined: Sun 10 Sep, 2006

Post by toboro » Tue 11 Mar, 2008

to i tak dużo dają
Firmy ktore znam a ktore daja powyżej 20 lat gwarancji to mają takie ceny że za szkieleciaka chcą tyle co za dwa murowane

anulina
Posts: 24
Joined: Fri 07 Mar, 2008

Post by anulina » Tue 11 Mar, 2008

To prawda, ale pomysl - po 5 latach zacznie ci wyłazic grzyb i co dalej? Katastrofa jak dla mnie... Dom na kredyt bede spłacac 30 lat, a pomieszkam zaledwie kilka? Ja sie zwyczajnie boje. :neutral:

Wiesia
Posts: 2
Joined: Mon 18 Feb, 2008
Location: Katowice

Post by Wiesia » Wed 12 Mar, 2008

Jestem w trakcie podpisywania umowy na budowę domu i gwarancja jest 10 lat, jak podałam że rozmawialam z inną firmą i ona dawała gwarancję dożywotnio to właściciel firmy , z którą negocjuję umowę powiedział że to tylko będzie na papierze, bo przecież firma może rozwiązać się po roku od czasu zbudowania domu albo właściciel umrze i taka gwarancja nie ma sensu, Oni dają taką gwarancję jaką mogą zapewnić naprawdę, wydało mi się to bardzo sensowne. 10 lat - to kawałek czasu jak ma coś się dziać to już w ciągu 2 -5 lat zacznie wychodzić więc mi się wydaje że firma jak daje 10 lat i w tym czasie naprawdę zapewni tą gwarancję. Bo rzeczywiście firmy powstają jak grzyby na deszczu, jeszcze szybciej znikają i co wtedy . :sad: ale 5 lat to stanowczo za mało

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 12 Mar, 2008

Tzn. Twoj wykonawca nie ma zamiaru umierac w ciagu tych 10 lat, jak rowniez rozwiazywac firmy, ale co jesli to sie stanie? Co jest warta jego 10-letnia gwarancja?

toboro
Posts: 49
Joined: Sun 10 Sep, 2006

Post by toboro » Wed 12 Mar, 2008

jak wybudujesz szkieleciaka to bać się będziesz już całe zycie : wichur wilgoci insektów itd

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 12 Mar, 2008

A wiekszosc to strachy na lachy. W mojej okolicy stoi wiecej domow drewnianych, niz murowanych, i podciagaja pod setke, jak i ich wlasciciele. Sa wciaz zamieszkane, a niektore naprawde "ciesza oko".

Dodam jeszcze, bo rozne rzeczy wypisujesz na tym forum, ze w domu drewnianym jest zazwyczaj zdrowy klimat.
Mieszkalem w takim w dziecinstwie, domownicy czuli sie zdrowo, choroby przeziebieniowe prawie sie nie zdarzaly, i to poczucie swojskosci - ostatnio bylem w paru szkieleciakach zamieszkalych z kolega, ktory za nimi nie przepada, jednak wyczul sprawe nosem od razu, niepowtarzalna atmosfera... Potem przypomnial sobie, jak pracowal latami w Austrii to mieszkal po kilka lat w murowancu i drewniaku. W tym drugim nie chorowal, bylo o wiele cieplej i ten zapach drewna z kominka, choc to ostatnie dostepne i gdzie indziej...

toboro
Posts: 49
Joined: Sun 10 Sep, 2006

Post by toboro » Fri 14 Mar, 2008

Te stuletnie też są w technologii szkieletowej? Pewnie że domy drewniane są zdrowsze oczywiście o ile ktoś nie jest uczulony na wełne

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 14 Mar, 2008

toboro wrote:Te stuletnie też są w technologii szkieletowej? Pewnie że domy drewniane są zdrowsze oczywiście o ile ktoś nie jest uczulony na wełne
Sa drewniane z bali albo szkieletowe, choc technologia wznoszenia rozni sie.
A welne masz/mozesz miec tez w murowanych, wiec o co chodzi? O uczulenie? Czy o leki?
Nie uwazam, a mamy tu specjalistow na forum, wiec moga sie wypowiedziec, ale ja nie uwazam, zeby dobry kanadyjczyk byl gorzej "stawiany" niz te dzis stare domy drewniane po wsiach.

FHU KS
Posts: 15
Joined: Mon 17 Mar, 2008

Re: gwarancja

Post by FHU KS » Sun 23 Mar, 2008

Mi udzielono 30 lat gwarancji, firma działa od 25 lat, a cena 1820 zł/m2. oczywiście jest ona wyższa niż u wielu innych firm ale, jakość wykonania jest wykładnią gwarancji i - drewno użyte do budowy posiada certyfikacje, wilgotność drewna poniżej 15 %, żadnych pęknięć wzdłużnych poprzecznych

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: gwarancja

Post by Wojciech Nitka » Sun 23 Mar, 2008

FHU KS wrote:Mi udzielono 30 lat gwarancji, firma działa od 25 lat, a cena 1820 zł/m2. oczywiście jest ona wyższa niż u wielu innych firm ale, jakość wykonania jest wykładnią gwarancji i - drewno użyte do budowy posiada certyfikacje, wilgotność drewna poniżej 15 %, żadnych pęknięć wzdłużnych poprzecznych
Rozumiem reklamę, ale by już tak robić pod siebie?

Oto jedna z ofert zamieszczonych przez firmę FHU KS na jednym z internetowym Forum.
Witam serdecznie Pana – chciałbym przedstawić Panu ofertę dotyczącą Budownictwa drewnianego w systemie prefabrykacji, cena kształtująca się na poziomie około 1600-1800 zł +7% VAT za m2 powierzchni / cena obejmuje materiał, transport oraz robociznę – elewacja zew. wykończona w 100% łącznie z stolarką okienną, drzwiową, rynny, pokrycie dachowe dachówka Brass itp. / inne zalety to naszej technologii to : możliwość realizacji dowolnego projektu/ dokumentacja w technologii murowanej czy drewnianej, wybrany projekt adoptujemy pod kątem własnej technologii/, ponad 15 letnie doświadczenie na rynku niemieckim oraz skandynawskim, zgodność z normami DIN, certyfikat TUV, gwarancja jakości oraz trwałość konstrukcji, bardzo krótki czas realizacji budowy około 2-4 tygodni, 30 lat gwarancji,kontakt [...]dalej[...]dalej 591
Ciekawe ilu naiwnych inwestorów da się nabrac na taką "reklamę".
Niska cena i ... nic poza pustmi sloganami:
- "cena obejmuje materiał" - przepraszam, jak materiał, w jakim gatunku, jakiej jakości?
- "elewacja zew. wykończona 1 100% - jaka elewacja, tynk, cegła, drewno? - cena jednakowa?
- "stolarka okienna" - jaka? drewniana, plastikowa? jakiej jakości?
- itp.
Ostrzegam przed tego typu firmami, firmami, które w sposób rzetelny i wiarygodny nie potrafią przedstawić swojej oferty, a próbują korzystać z bezpłatnej rekalmy na wszystkich forach budowalnych w Internecie.

Zapraszam także - viewtopic.php?p=10214#10214

Pawel1984
Posts: 11
Joined: Wed 23 Apr, 2008
Location: Poznań

Post by Pawel1984 » Wed 23 Apr, 2008

Witam!!!
Co do gwarancji to osobiście uważam że jak sie przez pierwsze 5 lat od zamieszkania nic nie będzie działo to dbając o domek nie powinno być z nim problemu. ale to tylko moja własna opinia... :mrgreen:



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”