Duży dom 212m [Murena]

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
rafal_o
Posts: 1
Joined: Wed 14 Jan, 2009
Location: Białystok

Duży dom 212m [Murena]

Post by rafal_o » Wed 14 Jan, 2009

Witam,
Mam w planach wybudowanie w miarę dużego domu [dwurodzinnego] wg projektu Murena z MTM Styl, którego wizualizacja znajduje się pod adresem: http://www.projektygotowe.com/projekty/ ... 397&ver=CE

Image

Oczywiście kilka zmian jest koniecznych [ze względu na budżet głównie], czyli likwidacja dwóch [z trzech] tarasów przed głównymi wejściami, bo zamiast tego wystarczy zwykłe wejście z poziomu "zero". Tak samo kolumny i zadaszenia - główne wejście mogłoby zostać, ale pozostałe [drugie wejście do domu i te od ogrodu] to już rzecz wg mnie zbędna. Podobnie niepotrzebna wydaje mi się lukarna z tyłu.

W sumie więc potrzebuję bardzo prostego domu, którego budowy nie chciałbym komplikować mało potrzebnymi ozdobnikami.
Mówię o tym wszystkim, bo chciałbym prosić o pomoc w ocenie kosztów. Taki dom [212m powierzchni użytkowej] w stanie deweloperskim [bez instalacji] kosztuje ok. 344 tys, no ale jest to technika tradycyjna, czyli murowana, z pustakami, a w ostatnim czasie przekonuje się coraz mocniej do konstrukcji szkieletowych.

I w związku z tym mam pytanie: jakich mógłbym spodziewać się kosztów budowy w technologii szkieletowej [a może z prefabrykatów?]? Bo te 344 tys. to strasznie duzo. Niby zmieniając projekt coś tam byłbym w stanie zaoszczędzić. Jaki wg Was byłby koszt budowy Mureny [bez wykańczania wnętrz]?


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”