Zima w szkieletowcu

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
abdul85lodz
Posts: 1
Joined: Tue 03 Mar, 2009

Zima w szkieletowcu

Post by abdul85lodz » Tue 03 Mar, 2009

Witam, gdzies wyczytalem ze nie powinno sie zostawiac szkieletowca bez ogrzewania na zime, moglby ktos mi wytlumaczyc dlaczego?


motoolo
Posts: 29
Joined: Tue 21 Jun, 2011

Post by motoolo » Wed 06 Jul, 2011

Podbijam temat
Jako że noszę się z zamiarem budowy domu letniskowego w technologi szkieletu też interesuje mnie czy jest jakiś problem jeśli dom jest zimą nieogrzewany? Pomijam rzeczy dla mnie oczywiste jak np spuszczenie wody z instalacji.
Oczywiście ocieplony wełną będzie ale po to żeby latem nie był w nim jak w saunie.

zbyniot
Posts: 5
Joined: Sun 05 Dec, 2010

Post by zbyniot » Wed 06 Jul, 2011

Ja mam domek letniskowy szkieletowy ocieplony 5 cm wełny. Mam go od 7 lat i zawsze w zimie stoi nieogrzewany. Nigdy nie było najmniejszych problemów.

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Wed 06 Jul, 2011

abdul85lodz wrote:gdzies wyczytalem ze nie powinno sie zostawiac szkieletowca bez ogrzewania na zime, moglby ktos mi wytlumaczyc dlaczego?
To prawda, nie powinno się, tak samo zresztą jak dom murowany, a to dlatego że... bez ogrzewania zmarzniesz :razz: pozdrawiamy morsów :wink:
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Fri 08 Jul, 2011

Mnie tez zastanawia kto rozpisuje takie rzeczy nie mozna zoatwic nieogrzewanego. Jak sie zakreci doplyw wody do budynku i zleje wode z z rur i c.o. to nie ma zadnych problemow. Jedynym ryzykiem jest zostawienie calkiem nowego (wilgoc technologiczna glownie z np. wylwek (problemu tego nie ma przy podlodze parteru na belkach) , taka wilgoc przy np slabej wentylacji po prostu sie w mroz powykrapla na oknach i slabiej izolowanych czesciach przegrod.

Budek
Posts: 15
Joined: Fri 08 Jul, 2011

Post by Budek » Fri 08 Jul, 2011

Dom wystarczy dobrze zaizolować i nie trzeba go ogrzewać. Poza tym kto miałby to robić? Ogrzewanie to nie jest tania sprawa. Ogrzanie domu to przecież wydatek kilku tysięcy złotych.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”