Klimat w Polsce.

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Klimat w Polsce.

Post by dwronka » Mon 03 Aug, 2009

Witam jako , ze nie jestem super ekspertem w/s domów w technologii szkieletowej mam proste pytanie, które pozwoli mi obalić tezę wszystkich odradzających mi budowę w szkielecie.
Mianowicie, gdy rozmawiam z swoimi klientami, wielu twierdzi, że ta technologia nie jest przystosowana do naszego klimatu, bo w Szwecji zima trwa poł roku itp itd, a u nas sa duze wachania temperatur, opadów, bla bla bla itp itd.
Pytanie jest proste - jak polski klimat wpływa na trwałość kanadyjczyka skoro w USA mamy podobny klimat do naszego?
Dzięki za zrozumienie:)


Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Tue 04 Aug, 2009

nie bardzo widze sens w przekonywaniu innych ludzi co do technologi budowy Twojego wlasnego domu. Ty placisz i mieszkasz wiec to Ty wybierasz i juz
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Thu 06 Aug, 2009

Wiadomo, nie ma co przekonywać ;) Dziś kolejny mój kient byl zachwycony tym, że buduję kanadyjkę.
Okazało się ,że był w usa i pomagał przy budowie dwóch domów bardzo zachwalał sidding winylowy. Powiedział, że takich pięknych w pl niestety nie ma.

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Thu 06 Aug, 2009

no jak pomagal przy budowie to nie dziwie sie ze polubil siding winylowy: zaklada sie go szybko.

siding winylowy jest najtansza opcja wykonczenia elewacji. siding cementowy (np hardiboard) wyglada juz bardzo ladnie szczegolnie gdy pomalujemy ladnym kolorem, kontrastujac z innymi elementami wykonczenia. Pomimo tego ze siding winylowy nie jest w moim guscie, to uwazam ze o wiele lepiej go zastosowac tak by zaoszczedzic pieniadze na ciekawa elewacje frontowa.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”