Drewniana obudowa wkładu kominowego w Polsce.

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
RomanPOZNAŃ
Posts: 13
Joined: Sat 07 Nov, 2009

Drewniana obudowa wkładu kominowego w Polsce.

Post by RomanPOZNAŃ » Sat 21 Nov, 2009

Witajcie
Chciałbym rozpocząć dyskusję na dość dziwny temat związany z domami w systemie szkieletowym.
Będąc w USA/Kanada miałem przyjemność zobaczyć nie jedną budowę. To co mnie najbardziej szokowało to stosowanie belek stropowych z OSB w Polsce ta technologia również jest znana np. Kronopol I-Beam.
Oraz "drewniane kominy" :grin: wkład kominowy znajdował się w drewnianym szkielecie, który wewnątrz budynku był wykończony płytą gipsową a na zewnątrz np. sidingiem. Uważam że ten pomysł jest bardzo ciekawy. Czy w Polsce ktoś już spotkał się z taką metodą?
ImageImageImageImage


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 21 Nov, 2009

Nie ma w tym nic szokujacego . Tajemnica polega na tym ze komin jest dwuplaszczowy izolowany. Nie radze eksperymentowac z wkladem kominowym jednoplaszczowym.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 21 Nov, 2009

A to prawdzimy drewniany komin z 1843 roku. Chata stoi na białostocczyźnie.

Image Image Image

RomanPOZNAŃ
Posts: 13
Joined: Sat 07 Nov, 2009

Post by RomanPOZNAŃ » Sat 21 Nov, 2009

Panie Wojciechu dziękuje za prawdziwą perełkę. Ciekawi mnie jak palą się sadze w takim kominie :twisted:

RomanPOZNAŃ
Posts: 13
Joined: Sat 07 Nov, 2009

Post by RomanPOZNAŃ » Sat 21 Nov, 2009

roobik66 wrote:Nie ma w tym nic szokujacego . Tajemnica polega na tym ze komin jest dwuplaszczowy izolowany. Nie radze eksperymentowac z wkladem kominowym jednoplaszczowym.
Rura dwupłaszczowa jest bardzo droga więc pewnie wyjdzie tak samo jak za komin systemowy :(

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 21 Nov, 2009

RomanPOZNAŃ wrote:Panie Wojciechu dziękuje za prawdziwą perełkę. Ciekawi mnie jak palą się sadze w takim kominie :twisted:
Czyszczenie komina i naprawa strzechy była czynnością niejako oczywistą na wiosnę i przed zimą dla gospodarza.
Wojciech Nitka wrote:A to prawdzimy drewniany komin z 1843 roku. Chata stoi na białostocczyźnie.
W rejonie Augustowa jest jeszcze kilka (moje rodzinne strony).

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Mon 23 Nov, 2009

Kominy dwuplasczowe produkuja rozni producenci. Roznice cen sa bardzo duze. Juz pisalem ze jak sie dobrze poszuka to sie znajdzie nie drozszy niz z pustakow systemowych. Wymurowanie i wykonczenie tradycyjnego komina nie jest wcale tanie.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”