rozwój budownictwa szkieletowego

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
pikus117
Posts: 26
Joined: Sat 11 Jul, 2009

rozwój budownictwa szkieletowego

Post by pikus117 » Tue 24 Nov, 2009

Ciekawi mnie czy budownictwo szkieletowe staje sie coraz bardziej popularne.I w jakim tempie sie rozwija.


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Wed 25 Nov, 2009

Przedewszystkim zalezy to w ogole od rozwoju budownictwa. Druga sprawa to kwestia podejscia inwestorow, im wiecej ludzi bedzie zainteresowanych aby jak najszybciej uzyskac dom do zasiedlenia , a nie latami budowac czesto wybujale i kosztowne wizje tym wiecej bedzie sie budowac szkieletorow. Jest jeszcze kwestia czy beda w Polsce rosnac stawki godzinowe. Im beda wyzsze tym budownictwo murowo - zelbetowe bedzie coraz drozsze. Ale mysle ze tak naprawde punktem zwrotnym w rozwoju budownictwa szkieletowego bedzie w Polsce wprowadzenie podatku katastralnego, nieuniknione przy pogarszajacej sie sytuacji budzetowej . Wtedy ludzie znacznie wiecej ludzi zamiast szalec z topieniem gor szamalu w domy bedzie zainteresowana zeby wartosc nieruchomosci ze wzgledow podatkowych byla mozliwie niska.

pikus117
Posts: 26
Joined: Sat 11 Jul, 2009

Post by pikus117 » Thu 26 Nov, 2009

dzieki

kombi
Posts: 53
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by kombi » Fri 27 Nov, 2009

a ja ci odpisze tak - w 2006 zacząłem jako jedyny na wiosce stawiać szkieletora, 2009 pazdziernik odbiór, 3 lata system gospodarczy i mam, i nagle na MOJEJ wioce 2009 listopad - jacyś panstwo z miasta [podejrzewam] kupili działke i stawiaja szkieletora bliżniaka w parterze 30 m x 12 m, i podejrzewam ze jako pierwszy rozpocząłem ere budowlaną w szkielecie i swojej miescinie.
SZYBKO [MI SIE BYNAJMNIEJ NIE SPIESZYŁO], TANIO [W MIARE BEZ WODOTRYSKÓW ] I NAJWAZNIEJSZE ŻE SAM[ z pomocą kolegi ]
mieszkam i mam i wszystkim czytającym te moje wypociny ŻYCZE UDANEO STARTU W BUDOWIE SZKIELETU.


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”