osb przez zimę

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
eremi
Posts: 2
Joined: Mon 06 Sep, 2010

osb przez zimę

Post by eremi » Tue 07 Sep, 2010

Witam wszystkich serdecznie,
Pisze do Was pierwszy raz, choć od wielu miesięcy śledze większość wątków na tym forum. Teraz jednak mam problem, na który nie znalazłam odpowiedzi - może ktoś mi pomoże.
Jestem na takim etapie budowy, kiedy to ściany elewacji pokryte są płytą osb. wygląda na to, że ni uda nam się w tym roku dokończyć tej elewacji, niestety.
Moje pytanie - jak obie radzi przez jesień i zimę płyta osb. czy i jak można ją jakoś zabezpieczyć, czymś okryć, itp?
Za wszystkie wskazówki - z góry bardzo dziękuję.


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Tue 07 Sep, 2010

Nic nie rob nic sie osb nie stanie, tylko lekko zszarzeje. Natomiast jak zalozysz wiatroizolacje i nie bedziesz kontynuowal prac to jest ryzyko ze wiatr ja porwie na kawalki.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Tue 07 Sep, 2010

Zawsze czytałem żeby płytę OSB zabezpieczać jakąś folią.
Proponuję poszukać na forum. Temat chyba był poruszany. A roobik66-a bym nie słuchał. Jak poczytasz jego wypowiedzi na tym forum to sam stwierdzisz, że ma jakieś tam urojenia. Raczej kiepski z niego fachowiec. Pytaj raczej i słuchaj innych.

eremi
Posts: 2
Joined: Mon 06 Sep, 2010

Post by eremi » Tue 07 Sep, 2010

szukałam, szukałam i na tym forum i na forum muratora..
będę szukać jeszcze.
dziękuję za podpowiedzi!

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Wed 08 Sep, 2010

Kubaty ja jestem praktykiem a nie teoretykiem. Ja kiedys tez stosowalem rozwiazania ktore zaczerpnalem z materialow teoretycznych a ktore okazaly sie bzdurne. Oczywiscie ze mozna owinac skorupe wiatroizoalcja tylko ze jak zerwie sie potezny wiatr to nie pomoze nawet przymocwanie wiatroizolacji listewkami. Po prostu do wiosny szanse na przetrzymanie samej witroizolacji w dobrym stanie sa nikle. Szkoda pieniedzy i roboty na montaz. A osb-ie sie naprawde oprocz lekkiego zszarzenia nic nie stanie.

Kietladas
Posts: 6
Joined: Wed 06 Jan, 2010
Location: Wrocław

Post by Kietladas » Wed 08 Sep, 2010

ja proponuje owinąć wiatroizolacja i nabić ruszt pod styropian.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”