ocena stanu technicznego starego domu

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
martoszka
Posts: 4
Joined: Thu 17 Nov, 2005

ocena stanu technicznego starego domu

Post by martoszka » Thu 17 Nov, 2005

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem starego drewnianego domu. Dom jest z lat 30 - tych, stoi na fundamentach. Poszukję specjalisty, który mógłby ocenić stan drewna i konstrukcji żeby tydzień po zakupie dom jeszcze stał :wink:
Będę wdzięczna za namiar do takiej osoby (w rejonie Warszawy).
Pozdrawiam,
Marta


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 19 Nov, 2005

Faktycznie, ocenę techniczną takiego domu może wykonać dobrej klasy rzeczoznawca budowlany. Namiar wysłałem.
Radzę też zwrócić uwagę za zagadniena z dziedziny mykologii, tj, owady, grzyby itp.

martoszka
Posts: 4
Joined: Thu 17 Nov, 2005

Post by martoszka » Mon 21 Nov, 2005

Dziękuję za informacje. Mam nadzieję, że dom postoi jeszcze ze 100 lat :)

Aleksandra Lemańska
Posts: 2
Joined: Fri 30 Dec, 2005

Post by Aleksandra Lemańska » Fri 30 Dec, 2005

Witam
Mam podobny problem i podobną prośbę. Chcę kupic zabytkowy dom drewniany, około stuletni, który wymaga gruntownego remontu. Potrzebuję opinii specjalisty, który oceni jego stan techniczny oraz perspektywy jego ocalenia, bo tak to trzeba nazwac. Jest to chałupa mazurska, którą chciałabym przenieśc w inne miejsce i przystosowac do zamieszkania. Zarówno dom, jak i działka, położone są w wawrnińsko-mazurskim, w okolicach Szczytna, Mrągowa, Wielbarka. Poszukuję pomocy fachowca z tych okolic.
Będę wdzięczna za poradę.

Aleksandra Lemańska
Posts: 2
Joined: Fri 30 Dec, 2005

Re: ocena stanu technicznego starego domu

Post by Aleksandra Lemańska » Fri 30 Dec, 2005

Witaj, Marta
Ponieważ stoję przed podobnym dylematem, mam pytanie do Ciebie, jak sobie poradziłaś. Czy Twój dom wymaga remontu?
martoszka wrote:Witam,
Zastanawiam się nad kupnem starego drewnianego domu. Dom jest z lat 30 - tych, stoi na fundamentach. Poszukję specjalisty, który mógłby ocenić stan drewna i konstrukcji żeby tydzień po zakupie dom jeszcze stał :wink:
Będę wdzięczna za namiar do takiej osoby (w rejonie Warszawy).
Pozdrawiam,
Marta

martoszka
Posts: 4
Joined: Thu 17 Nov, 2005

Temat postu: Re: ocena stanu technicznego starego domu

Post by martoszka » Mon 02 Jan, 2006

Wymaga remontu, ale nie tak dużego. Jest trochę śladów spuszczela na ścianie północnej i być może od tej strony podwalina do wymiany. Poza tym drewno jest zdrowe.
Najbardziej narażone na zniszczenie są elementy od północy i pod oknami - warto je sprawdzić.
Ja znalazłam firmę z Kazimierza Dolnego, która zajmuje się przenoszeniem domów i poprosiłam ich o ocenę domu. Z tego co wiem raczej przenoszą domy z gór, ale może będą mogli Ci pomóc. http://domy.kazimierzdolny.pl/
Powodzenia i pozdrawiam,
Marta

fish
Posts: 1
Joined: Fri 06 Oct, 2006
Location: Kraków

Re: Temat postu: Re: ocena stanu technicznego starego domu

Post by fish » Fri 06 Oct, 2006

martoszka wrote: Ja znalazłam firmę z Kazimierza Dolnego, która zajmuje się przenoszeniem domów i poprosiłam ich o ocenę domu. Z tego co wiem raczej przenoszą domy z gór, ale może będą mogli Ci pomóc. http://domy.kazimierzdolny.pl/
Powodzenia i pozdrawiam,
Marta
Witajcie ! Czy tej firmie można zaufać ?
Gorąco pozdrawiam i trzymam kciuki za realizecję waszych planów. :D

robek
Posts: 3
Joined: Fri 08 Dec, 2017

Re: ocena stanu technicznego starego domu

Post by robek » Fri 08 Dec, 2017

witam, czy jest tu ktoś z lub spod warszawy? chcieliśmy z żoną sprzedać stary dom, który przepisała na mnie moja babcia kilka lat temu,niedaleko Marek i szukam namiarów na dobrą firmę która zajęłaby się oceną stanu technicznego, tak żebyśmy mogli co nieco podremontować i wtedy podjąć próbę sprzedaży, znalazłem firmę, ale niestety nie miałem doświadczenia z nimi. może ktoś mógłby się podzielić doświadczeniami?



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”