Pojedynek dom murowany kontra drewniany

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 26 Apr, 2011

valdi wrote: kit dla naiwnych nie wtajemniczonych w technologię budownictwa
no Ty Valdi jestes ten wtajemniczony jak sugerujesz...a te fotki to skad ????czyzby wiosenne porzadki ??? :wink:


valdi
Posts: 29
Joined: Sat 04 Dec, 2010

Post by valdi » Wed 27 Apr, 2011

Marcin L wrote:a te fotki to skad ????czyzby wiosenne porzadki ???
Nie, świeże wiadomości w internecie i tv z USA po wichurach które przeszły.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 27 Apr, 2011

no chyba nie zdajesz sobie sprawy z sily tornada skoro sugerujesz tymi fotkami ze szkieletowy dom rozpada sie - szkoda ze 99% domow w US to szkileletowce umiescilbym fotke jak to murowany zostaje rozerwany ,chyba nie ludzisz sie ze by przetrwal tornado .????
Pogrzeb na youtube zobaczysz jak Tiry lataja w US podczas wichury........ :cool:

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Wed 27 Apr, 2011

valdi wrote:Podaj metraż domu i sprawdz jaki jest współczynnik przenikania ciepła dla np. ytonga 24 cm i styropian 10 cm i twojej ściany bo dach będzie miał taki sam współczynnik w obu domach. Zapewne przy takim samym metrażu koszty będą podobne więc to tylko taki kit dla naiwnych nie wtajemniczonych w technologię budownictwa.

Po co na 300 lat; i tu jest najlepsze że w ciągu 60 lat ty możesz postawić 5 razy dom szkieletowy po większych wiatrach jak na załączonych zdjęciach zamiast raz porządnie murowany i wcale nie chodzi żeby dom murowany stał 300 lat ale żeby był wykonany z porządnych solidnych materiałów i to jest najgorsze że dom zbity ze śmieci tyle kosztuje co murowany, to tak jak za taką samą sumę kupić zamiast nowego mercedesa fiacika 126p i to samochód i to samochód. A do załączonych zdjęć powyżej to dom murowany nie musi mieć takich parametrów jak schron ale na pewno po wichurze nie będzie wyglądał jak kupa śmieci rozwalona po okolicy.
Panie valdi ma pan ciekawe poczucie chumoru iwidzę doskonale wtajemniczenie u pana w technologię budownictwa... YTONG I STYROPIAN :lol:
Gdzie pan takie bzdury wyczytał, na forum muratora?? Może firma oferująca swoje usługi obiecująca postawienie panu dom o pow 200 m2 za 30 tyś ( robocizna) proponuje takie rozwiązanie????
Żaden producent bloczków typu ytong czy termalica nie podpisze się pod takim rozwiazaniem i jest to bład w sztuce wiec wszelkie przeliczenia o wspołczynniku lambda moze pan zachowac dla siebie, sa jeszcze obliczenia cieplno wilgotnosciowe na, których pana teoria po porostu legła by w gruzach. Widać tu marketing - najważniejsza jest lambda !!!
Oprócz lambdy mamy opór cieplny czyli istotny aspekt. W moim przypadku opor cieplny mojej sciany to 7,42 kw/m2 (domy energooszczędne mają opór cieplny od 6 kw/m2). W przypadku bloczka yotng przy grubosci 24 cm izolacja cieplna przy standardowym bloczku klasy 600 oferowanym w hurtowniach wynosi aż 1,67 kw/m2 :cool: - Strona 31 w poniższym katalogu producenta - http://www.xella.pl/downloads/pol/produ ... 7-2009.pdf
Chyba, ze chce pan budowac z bloczka ytong energo ale wtedy nie starczy panu na tego malucha..
Współczynnik przewodzenia ciepła określony w stanie wilgotności ustabilizowanej. W przypadku styropianu nie można tu określić stanu wilgotnosci ustabilzowanej bo też i gdzie ta wilgoć mialaby odparować, do środka domu a dalej szczelnymi oknami na zewnątrz czy może ciąg wsteczny w kominach pomoże?
Mam wielu znajomych, ktorzy posiadaja domy murowanie i nigdy nie negowalem tego, każdy buduje jak uważa. Przy moich 142 m2 oraz przy 120 m2 kolegi róznica w rachunkach na gazie to 200- 250 zl przy czym ja mam ciągła temperaturę w domu 22 stopnie. Znajomy bawi sie z programatorem raz ustawia 17 stopni jak nie ma ich w domu na jak są to temperatura nie przekracza 20 stopni.
Jeśli uważa pan, ze lepszy jest murowany to proszę bardzo nikt tu nie posadzi pana w więzieniu za taki wybór ;)

raad
Posts: 2
Joined: Wed 12 Oct, 2011

Pojedynek dom murowany kontra drewniany

Post by raad » Wed 12 Oct, 2011

valdi wrote:1. bezwładność cieplna dobra dla domów letniskowych, raczej do domów całorocznych jest wadą pseudo oszczędność energii późnej trzeba użyć więcej energii do ogrzania zimnego powietrza do żądanej temperatury, natomiast w domach murowanych temperatura nawet po wyłączeniu ogrzewania spada bardzo powoli a ilość zużytej energii na 1 mkw przy domu murowanym dobrze ocieplonym a szkieletem będzie taka sama więc mit że szkielet jest energooszczędny pada bo i w technologii szkieletowej jak i w murowanej można postawić domy energooszczędne lub nawet pasywne.
Zdajesz sobie sprawę, że mur wychładza się wolniej, bo oddaje ciepło, które musiałeś w niego wpompować? Bardzo mała bezwładność szkieletu znaczy, że grzejesz tylko powietrze. Mówisz, że lepiej jest "inwestować" energię w ścianach, aby potem, okresowo, nie grzać, zamiast podtrzymywać temperaturę powietrza stale. Cóż, zdania są podzielone. Jeśli masz jakieś wyliczenia lub inne informacje potwierdzające to, chętnie poczytam, bo sam nadal jestem "między szkieletem a murem" (ze wskazaniem na szkielet). Na razie to podałeś pseudoargument :twisted:
pzdr - r.

naytro
Posts: 27
Joined: Fri 17 Dec, 2010

Post by naytro » Wed 30 Nov, 2011

w domu szkieletowym zawsze mozna cieplo akumulowac w buforze np. 1000-2000 litrow, a ogrzewanie podlogowe bedzie dzialac chyba tak samo jak cieple sciany w murowanym, jesli jako ocieplenie zastosuje sie welne drzewna to ona takze moze cieplo akumulowac

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Sun 08 Jan, 2012

No to sprawdze jak to się ma przy sprzedaży "szkieleciaka" :lol: (dom usługowy z funkcją mieszkalną, działka usługowo-budowlana).
W lutym wystawiam swój dom na sprzedaż wraz z działką. Szkoda nam sprzedawać ale... mamy już dość kredytów i ciągłego śledzenia WIBOR-u. :mrgreen: Koniec definitywnie!
Dom może znowu kiedyś tam, ale na 200% szkieletowy. :lol: Obecnie chęć sprzedaży domu wraz z dużą działką. Poinformuję, jak mają sie relacje domu szkieletowego do murowanego w momencie sprzedaży na wolnym rynku.
Pozdrawiam. :mrgreen:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."

AdamK
Posts: 33
Joined: Sun 06 Nov, 2011
Location: Warszawa

Post by AdamK » Sun 08 Jan, 2012

Świetna dyskusja. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Forowiczów!
Adam Kleczewski, Perfekko Polska sp.z o.o.
/_ copy

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Sun 08 Jan, 2012

greg i gdzie bedziesz mieszkal? masz jakas opcje bez kredytu?

valdi
Posts: 29
Joined: Sat 04 Dec, 2010

Post by valdi » Tue 17 Jan, 2012

dwronka wrote:Panie valdi ma pan ciekawe poczucie chumoru iwidzę doskonale wtajemniczenie u pana w technologię budownictwa... YTONG I STYROPIAN
Ytong przy gr. ścian 36 cm nie potrzebuje ocieplenia natomiast przy 24 cm gr. ścian wszyscy, którzy budują ocieplają styropianem. Generalnie chodzi o to że Ytong muruje się na cienkie fugi ok 1-3 mm i ściana jest jednolita nie ma grubych fug.
dwronka wrote:Mam wielu znajomych, ktorzy posiadaja domy murowanie i nigdy nie negowalem tego, każdy buduje jak uważa. Przy moich 142 m2 oraz przy 120 m2 kolegi różnica w rachunkach na gazie to 200- 250 zl przy czym ja mam ciągła temperaturę w domu 22 stopnie. Znajomy bawi sie z programatorem raz ustawia 17 stopni jak nie ma ich w domu na jak są to temperatura nie przekracza 20 stopni.
Tutaj ten przykład choć bardzo naciągany pokazuje jak Pani samą siebie oszukuje że tylko szkielety są ciepłe i energooszczędne , Pani znajomy może sobie pozwolić na takie oszczędności energii regulować temperaturę na piecu i u niego temperatura w domu nieznacznie spadnie bo ma zapas ciepła zakumulowanego w ścianach , natomiast jak Pani by coś takiego zrobiła to po 4 godz temperatura gwałtownie spadnie i w domu będzie jak w lodówce. Czyli jak widzę ma Pani ciągotki na fiacika bo mało pali tak ,jak na szkielecika bo mało trzeba grzać a tak naprawdę to płaci Pani jak za nowego mercedesa tylko klasa nie ta.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”