Z motyką na słońce?

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
nihu
Posts: 3
Joined: Mon 02 May, 2011
Location: Maków Podhalański

Z motyką na słońce?

Post by nihu » Mon 02 May, 2011

Witam.
Bardzo proszę o podpowiedź doświadczonych. Marzy mi się ok 100 metrowy domek szkieletowy. Czy jestem w stanie osiągnąć swój cel przy założeniach:
1. Po sprzedaży mieszkania będę dysponował gotówką ok 180 000 zł
2. Kredyt na działkę ok 10 a.
3. Mam w bliskiej rodzinie bardzo zdolnego budowlańca/stolarza przy pomocy którego planuję wykonać większość prac (może nawet całość)
4. Zakładam oszczędności w porównaniu do cen podanych w necie (ok 2000 zł m/kw.) ze względu na: a. wykonanie większości robocizny we własnym zakresie, b. przypuszczam, że wiekszość firm zarabia również na materiałach budowlanych, które kupował bym sam, przykładowo handluję pokryciami dachowymi, więc tu przewiduję największe oszczędności.
Czy jestem w stanie wybudować prosty dom parterowy, od 100 m.kw, dwuspadowy dach, bez udziwnień w wprowadzić się do niego dysponują podaną wyżej kwotą?
Wiem, że nie jest to łatwe do stwierdzenia, ale może ktoś ma podobne dylematy i jakoś to już skalkulował?
Z góry dziękuję i pozdrawiam


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Mon 02 May, 2011

Wez kalkulator , rozwaaz rozne warianty i sam zobaczysz.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 02 May, 2011

Możesz policzyć bardzo szybko.
Koszt domu w stanie deweloperskim, tj. bez robót wykończeniowych, wynosi w granicach 2.600 - 2.800 zł/m2 (oczywiście kiedy tego nie buduje roobik66). Materiały to około 60%, a pozostałe 40% to robocizna.
Teraz sobie możesz spokojnie policzyć ile Cię może kosztować budowa domu.
Powodzenia.

nihu
Posts: 3
Joined: Mon 02 May, 2011
Location: Maków Podhalański

Post by nihu » Mon 02 May, 2011

Dziękuję za odpowiedź. Przypadło mi do gustu coś w tym stylu: http://www.pro-arte.pl/projekty-domy/432/obrot/Piszą, że budowa pod klucz systemem gospodarczym to ok 160000 brutto... Czyli realnie za jakieś 200 000 może by się udało...

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Mon 02 May, 2011

Możesz nawet zlecić niektórym firmom co budują tanio - jak np. roobik66 i będziesz miał dom zbudowany przez profesjonalistów, w tej samej cenie co byś zbudował samemu.
Czy nie warto? Po się samemu brudzić.

nihu
Posts: 3
Joined: Mon 02 May, 2011
Location: Maków Podhalański

Post by nihu » Mon 02 May, 2011


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Wed 04 May, 2011

Ludzie nie rozumiem znowu tych napadow na mnie. Panowie naprawde myslicie ze inwestorzy szaleja za szkieletowcami. Mialem ostatnio pare osob , inwestorzy juz na etapie wyboru projektow sa zniechecani przez panow sprzedawcow projektow , dowiaduja sie wprost ze szkieletowy bedzie drozszy od murowanego. Nie musze nikomu udowadniac bo kazdy sam widzi ze zdecydowana wiekszosc inwestorow ma w nosie szkieletory i specjalistyczne firmy i buduje murowance za pomoca ekip panow Heniow itp lub z pomoca fachowcow z rodziny. Do pana co tam pisze ostrzezenie przede mna : szkoda zeby pan bujal w oblokach bo i tak zaden bank nie da panu kredytu na pana wizje za np 500.000 zl. Mam takich osob bez liku , co w specjalistycznej firmie im zaspiewali grubo grubo wiecej niz sa wogole w stanie zorganizowac. A wogole to prosze pana nikt nikomu nie broni zabulic za dom w technologii np klejonego styropianu ktory ma sie zaczac rozlatywac po 25 latach ( bo inaczej firmy nie beda mialy zbytu). Prosze pana najpierw zeby sie wypowiadac to trzeba mniec troche pojecia wogole o technice , technologi itp.

majkamitrega
Posts: 21
Joined: Mon 13 Jun, 2016

Re: Z motyką na słońce?

Post by majkamitrega » Mon 13 Jun, 2016

No nie wiem, jeśli Ci się uda, to będzie Twój sukces:)

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Z motyką na słońce?

Post by miroboass » Wed 21 Feb, 2018

Jeżeli to twoje marzenie, to moim zdaniem warto przeanalizować kilka wariantów i brać się od roboty. Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że dom to ciągłe koszty więc jeśli obliczenia na styk, to warto pomyśleć skąd można wziąć więcej pieniędzy albo poczekać trochę . Bałbym się aż tak ryzykować mając rodzinę. Znam sporo ludzi, którzy budowali stopniowo i udało się im wybudować niższym kosztem Dobrze jeśli, ktoś pomaga, to ogromnie przyspiesza pracę.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”