Temat na pracę inżynierską

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Mateusz Wrąbel
Posts: 2
Joined: Tue 28 Feb, 2012

Temat na pracę inżynierską

Post by Mateusz Wrąbel » Tue 28 Feb, 2012

Witam,
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich użytkowników tego forum :) Z dotychczasowej lektury forum stwierdzam, że na prawdę można tu liczyć na wypowiedzi fachowców. Ale do rzeczy.
Jestem studentem III roku Politechniki Łódzkiej. Moją przyszłość zawodową widzę w konstrukcjach lekkich (stalowych i drewnianych). Właśnie stoję nad wyborem, czy pisać dyplom ze stali czy z drewna. Jeżeli miałbym wybrać drewno to musiałbym mieć jakiś swój temat (prowadzący bardzo zachęca do swoich propozycji). Stąd też zwracam się na tym forum z prośbą o nakreślenie mi mniej więcej, co mógłbym wybrać za temat. Moje myśli kieruję ku domom szkieletowym lub hali drewnianej w konstrukcji ramowej. Co wy na to? Buduje się w ogóle hale w konstrukcji drewnianej? A może w konstrukcjach drewnianych jest jakiś problem warty poświęcenia mu uwagi w pracy? Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.


Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Tue 28 Feb, 2012

Najlepszy temat jaki moge sobie w tej chwili wyobrazić i zarazem całkiem łatwy :grin: to:
1. "Nowoczesne materiały z drewna i drewnopochodne stosowane w konstrukcjach nośnych"
aspekty:
- historia wykorzystania drewna (lite)
- płyty (sklejki, OSB)
- wiązary (dachy, stropy, +posi-joist)
- belki drewno lite
- belki drewno klejone (Gluelam)
- belki LVL, PSL belki dwuetowe

albo bardziej przekrojowy:
2. "Wykorzystanie drewna w konstrukcjach nośnych"
aspekty:
- historia wykorzystania drewna w budownictwie
- drewno lite
- materiały drewnopochodne
- wytrzymałości
- drewno kontra stal
- drewno kontra beton
- obróbka drewna

Temat nr 1 to powinna być bułka z masłem, więcej obijania się niż pracy czyli to co studenci lubią najbardziej :mrgreen: Powodzenia :wink:
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

Mateusz Wrąbel
Posts: 2
Joined: Tue 28 Feb, 2012

Post by Mateusz Wrąbel » Tue 28 Feb, 2012

Dziękuje za podpowiedź. Sugeruje Pan, żeby nie brać się za jakiś temat związany z obliczeniami konstrukcji?
No ja należę do tych, co nie obijają się i chcą się czegoś nauczyć :)

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Wed 29 Feb, 2012

Nic nie sugeruje tylko patrzę praktycznie. Myślę, że liczyć i tak się nauczysz (jako przykładny student :lol: ) a tu będziesz miał okazje poznać ciekawe materiały stosowane powszechnie na świecie. U nas zdaje się, że wszyscy potrafią liczyć, co z tego jak jedyne co przeliczają to stal i betony?
Pierwszy temat jest łatwy a w dodatku zrobisz dwie pieczenie na jednym ogniu...
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”