Domy w systemie Ciechanów

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
czaro45
Posts: 2
Joined: Thu 22 Nov, 2012

Domy w systemie Ciechanów

Post by czaro45 » Thu 22 Nov, 2012

Witam panie Wojtku, jestem nowym uczestnikiem tego forum, mam do pana pytanie odnosnie systemow o ktorych pisal pan w swojej ksiazce : "Moj dom z drewna". Jestem studentem 4 roku budownictwa na UTP w Bydgoszczy i pisze prace inzynierska a wlasciwie projektuje dom z bali, na poczatku mojej pracy zaczalem od zarysu historycznego podobnie jak pan w swojej ksiażce. Mialbym do pana prosbe czy nie posiada pan jakichs zdjec badz tez pomocnych stron na temat systemów Ciechanów, DMT badz TM-72 , lub tez systemu Domont?. Strasznie malo informacji nie mowiac juz o zdjeciach mozna znalezc w internecie. Bede wdzieczny za kazda pomoc. Dziekuje i pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 23 Nov, 2012

Proponuję poszukać książeczkę "Montaż obiektów z materiałów drewnopochodnych" autorstwa Edmunda Gilewskiego z 1981 r. Tam są opisane: system Ciechanów, system T-70, system Namysłów, system DMT.
Książeczka, za 9,99 zł., aktualnie dostępna na Allegro.

czaro45
Posts: 2
Joined: Thu 22 Nov, 2012

Post by czaro45 » Fri 23 Nov, 2012

Dziekuje bardzo za cenna informacje. A czy ma moze pan jakies ciekawe zdjecia odnosnie tych systemów? Bo niestety mimo informacji z ksiazki zarówno panskiej jak równiez poleconej przez pana nie moge przeniesc zdjecia do swojej pracy a niestety nie moge znalezc w internecie odpowiedniego zdjecia, ktore moglbym pozniej uzyc pod opisem wybranych systemow;/
Dziekuje za pomoc

aliciarohail
Posts: 1
Joined: Fri 17 Jan, 2014

Post by aliciarohail » Fri 17 Jan, 2014

Panie Wojciechu, proponuję zaistnieć również na Google+ - bardziej specjalistyczne towarzystwo tam można znaleźć niż na Facebooku.


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”