Elewacja wewnętrzna

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
mimi31
Posts: 26
Joined: Tue 17 May, 2005
Location: Ruda Śląska

Elewacja wewnętrzna

Post by mimi31 » Mon 20 Mar, 2006

Co wchodzi w skład elewacji wewnętrznej? Chodzi mi przede wszystkim o strop. Patrząc od góry cały strop wygląda tak: płyta osb, belki stropowe szer. 20cm, między którymi jest wełna miner., od spodu belek przykręcony stelaż na płyty k-g, pomiędzy stelażem 5 cm wełny. Na koniec płyta k-g. Wykonawca twierdzi, ze wełna min. między belkami stropowymi należy do elewacji wewnętrznej. Ja stoję na stanowisku że elewacja zaczyna się dopiero od stelaża. Kto ma rację?


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 20 Mar, 2006

Podtrzymuję Twoje stanowisko; do elewacji wewnętrznej zaliczyłbym wszystko co jest PONIŻEJ belek stropowych, a więc ruszt, wełnę między rusztem, ni o płytę gipsowo-kartonową.

A tak apropos - to strop międzykondygnacyjny?

mimi31
Posts: 26
Joined: Tue 17 May, 2005
Location: Ruda Śląska

Post by mimi31 » Tue 21 Mar, 2006

Tak Wojciechu, to strop między parterem a poddaszem użytkowym. Ale w stropie nad poddaszem wykonawca też zaliczył wełnę między belkami jako elewację. Natomiast wełna w skosach zaliczona jest do dachu. Elewacja w skosach to w/g wykonawcy płyta g-k. I tylko tutaj jestem z nim zgodny.

patcom
Posts: 10
Joined: Tue 22 Aug, 2006
Location: Nowy Sącz
Contact:

Post by patcom » Tue 22 Aug, 2006

Jeśli cie stac na komfort i nie chcesz zeby ci podloga skrzypial i masz pieniadze to wykonaj podłoge na pietzrze i nie tylko z specjalnej mieszanki cyprusu z materiale, sztucznym. Taki stosowalismy w USA.

mimi31
Posts: 26
Joined: Tue 17 May, 2005
Location: Ruda Śląska

Post by mimi31 » Tue 22 Aug, 2006

patcom wrote:Jeśli cie stac na komfort i nie chcesz zeby ci podloga skrzypial i masz pieniadze to wykonaj podłoge na pietzrze i nie tylko z specjalnej mieszanki cyprusu z materiale, sztucznym. Taki stosowalismy w USA.
Dzięki. ale podłoga mi nie skrzypi. Firma o to zadbała dając podkładki między płytę a belki stropu. To nasz Polski, tani i sprawdzony sposób.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 22 Aug, 2006

mimi31 wrote:
patcom wrote:Jeśli cie stac na komfort i nie chcesz zeby ci podloga skrzypial i masz pieniadze to wykonaj podłoge na pietzrze i nie tylko z specjalnej mieszanki cyprusu z materiale, sztucznym. Taki stosowalismy w USA.
Dzięki. ale podłoga mi nie skrzypi. Firma o to zadbała dając podkładki między płytę a belki stropu. To nasz Polski, tani i sprawdzony sposób.
U mojego architekta (dom ryglowy) skrzypi jak cholera po 20 latach. :D

patcom
Posts: 10
Joined: Tue 22 Aug, 2006
Location: Nowy Sącz
Contact:

Post by patcom » Tue 22 Aug, 2006

no to widocznie ta firma byla porządna.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”