Chciałbym zobaczyc dom zbudowany technika szkieletową

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
spyr
Posts: 1
Joined: Sun 21 May, 2006

Chciałbym zobaczyc dom zbudowany technika szkieletową

Post by spyr » Sun 21 May, 2006

Witam
Jestem bardzo zainteresowany budową domu szkieletowego, ale najpierw chciałbym taki dom zobaczyc. Zwracam się tu z prośba do Państwa czy ktoś mógłby mi taki dom pokazać i porozmawiać na ten tema. Najlepiej gdyby ten dom był położony w okolicy Poznań, Torun lub Olsztyn.
Pozdrawiam.
Karol


druid
Posts: 23
Joined: Tue 06 Feb, 2007

Post by druid » Wed 07 Feb, 2007

Podpinam sie pod prosbe kolegi

kombi
Posts: 53
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by kombi » Wed 07 Feb, 2007

witam i zapraszam buduję pod stargardem szcz ale juz jestem na etapie 60 procent domu i widoków budowania od podstaw to mało widać juz wszystko zasłonięte osb , rigips, folia itp ,itd ale to nic sama atmosfera przebywania w tym moim drewniaku to jest to czego mi juz nie brakuje a wam podejrzewam ze tak . POZDRAWIAM I MÓJ TEL JESLI KTOŚ CHCIAŁBY ZABACZYĆ SZKIELETA W TRAKCIE BUDOWY 607 206 625 W OKOLICACH STARGARDU SZCZECIŃSKIEGO.ZAPRASZAM WSZYSTKICH TYCH ZDECYDOWANYCH JUZ NA SZKIELETA I TYCH JESZCZE SIE WACHAJĄCYCH

mialy33
Posts: 5
Joined: Wed 21 Feb, 2007

Post by mialy33 » Wed 21 Feb, 2007

w Poznaniu a właściwie w Plewiskach są stawiane szeregowce budowane w technologii szkieletu drewnianego także możan zobaczyć...

GG 1409208

betipm
Posts: 6
Joined: Fri 27 Apr, 2007

Post by betipm » Thu 10 May, 2007

ja znalazłem na necie taki ciekawy link zamieszczony przez dumnego posiadacza domku szkieletowego
http://picasaweb.google.pl/monkahead/Bu ... ogoNik2006
:mrgreen:

a.gwozdz
Posts: 16
Joined: Tue 10 Jan, 2006

Post by a.gwozdz » Tue 15 May, 2007

Cześć
Jeśli ktoś jest zainterexsowany obejrzeniem takiego domu (w budowie) na Śląsku to zapraszam tel. 600903234

kombi
Posts: 53
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by kombi » Wed 16 May, 2007

Również zapraszam do budowanego SZKIELETU koło Stargardu Szczińskiego - jadąc w strone Szczecina. Mój tel 607 206 625.
NA WIZJĘ LOKALNĄ TO PROSZĘ O TEL. ZE DWA DNI WCZEŚNIEJ BO NA BUDOWIE NARAZIE NIE PRZEBYWAM LUB JESTEM SPORADYCZNIE - ,,PRACA".

broda
Posts: 45
Joined: Sun 18 Sep, 2005
Location: Warszawa

Witam

Post by broda » Fri 18 May, 2007

W linku podanym przez betipm, widac budowe kanadyjczyka. I popełniono podstawowy błąd. Przy połaczeniach scian wewnetrznych i działowych, ze ścianami zewnętrznymi, brak pasów paroizolacji. Także brak paroizolacji na górnych oczepach ścian wew. i działowych. Powinno się to zrobic przed montażem wiązarów dachowych. Pamietajcie o tym!!!!!!!!!!!!!!

maternus2
Posts: 1
Joined: Wed 23 May, 2007

Post by maternus2 » Wed 23 May, 2007

Witam jestem ze Szczecina. Jestem zainteresowany ogladnieciem takiego domu. Moze ktos polecic firme ktora buduje taką metoda i jaki jest koszt miejwiecej takiego domu parterowego ok 110m2 ?
dzieki
maternus2@wp.pl

Avecbud
Posts: 76
Joined: Sun 03 Jun, 2007

Post by Avecbud » Sun 03 Jun, 2007

Ja rowniez zapraszam do Norwegii na obejrzenie moich domow ktore wybudowalem w ostatnich 4 latach pod nadzorem komisjii budowlanej.

paras
Posts: 8
Joined: Tue 26 Jun, 2007

Post by paras » Fri 13 Jul, 2007

Witam, przyłączam się do prośby obejrzenia domu w technologi szkieltu bądź z bali. Jestem z Wałbrzycha, także jeśli są jakieś osoby z Dolnego Śląska-szczęśliwi posiadacze szkieletowca...

DZIĘKUJĘ

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 13 Jul, 2007

Avecbud
nudny już się stajesz z tym "nadzorem komisji budowlanej" :mrgreen:

rej3
Posts: 1
Joined: Wed 19 Sep, 2007
Location: Siedlce

Post by rej3 » Fri 21 Sep, 2007

Witamy
Jesteśmy również zainteresowanyi obejrzeniem domu szkieletowego. Mieszkamy w Siedlcach. Będziemy wdzieczni za odpowiedź.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 23 Sep, 2007

rej3 wrote:Jesteśmy również zainteresowanyi obejrzeniem domu szkieletowego. Mieszkamy w Siedlcach.
Mogę pokazac budynek w Żelkowie. Jest też jeden stawiany w Kotuniu z tego co mi wiadomo. Jakosci nie znam - brak czasu na wizje lokalne.

mc_hell
Posts: 12
Joined: Mon 20 Aug, 2007

witam

Post by mc_hell » Tue 11 Mar, 2008

Buduje w okloilcy Koła, mam stan surowy zamknięty- jeszcze bez instalacji, docieplenia, regipsów. Jeśli ktos chce sobie pooglądać -zapraszam :grin:

Pawel1984
Posts: 11
Joined: Wed 23 Apr, 2008
Location: Poznań

Post by Pawel1984 » Wed 23 Apr, 2008

Ja widziałem kilka domków i powiem wam że szkieletu nie ma co oglądać bo po co??
Ważny jest efekt końcowy - idealnie gładkie siany ( płyta STG ) wszystko równe i proste - robią wrażenie a w dodatku ten przyjemny zapach nowości.. :mrgreen: w murowanych to sie naoglądałem tych niedociągnięć więc różnica co do jakości jest napewno - chociaż jak dobra firma to też ładnie zrobi.. Zachęcam do oglądania raczej gotowych "produktów" , pozdro...

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 04 May, 2008

Zapraszam pod koniec sierpnia w okolicach Plocka powinienem skonczyc dom 200m2.....szczegolowe info. moge podac na priv :wink:

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Thu 12 Jun, 2008

Zapraszam do siebie, u mnie tez jest cosik takiego w Gdansku :lol:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."

KamaG
Posts: 6
Joined: Sat 14 Jun, 2008

Post by KamaG » Sun 15 Jun, 2008

a w świętokrzyskim ktoś nie buduje czasem?lub mazowieckie od strony Radomia?

Andrzej2012
Posts: 24
Joined: Mon 16 Jun, 2008
Location: Warszawa

Re: Chciałbym zobaczyc dom zbudowany technika szkieletową

Post by Andrzej2012 » Mon 16 Jun, 2008

spyr wrote:Witam
Jestem bardzo zainteresowany budową domu szkieletowego, ale najpierw chciałbym taki dom zobaczyc. Zwracam się tu z prośba do Państwa czy ktoś mógłby mi taki dom pokazać i porozmawiać na ten tema. Najlepiej gdyby ten dom był położony w okolicy Poznań, Torun lub Olsztyn.
:
:lol: Witam a ja poszedłem na całość i po wnikliwej analizie zamówiłem dom gotowy, zaufałem ich doświadczeniu w budownictwie tradycyjnych domów szkieletowych (mój brat mieszka w takim) a ja poszedłem na nową w polsce? chyba technikę.
Jędrek

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 16 Jun, 2008

Heh, mysle ze sa takie. Jednak pochwal sie troche zdjeciami, jak to wyglada. Ja sam widzialem tylko w Grand Design na Discovery.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 16 Jun, 2008

:mrgreen:
no coz dla mnie dom z paczki to tzw masowa i brak mu tego czegos....

Andrzej2012
Posts: 24
Joined: Mon 16 Jun, 2008
Location: Warszawa

Post by Andrzej2012 » Tue 17 Jun, 2008

alek wrote:Heh, mysle ze sa takie. Jednak pochwal sie troche zdjeciami, jak to wyglada. Ja sam widzialem tylko w Grand Design na Discovery.
Tak oni sami twierdzą że ich konstrukcje całkiem nieźle pasują do tego co widziałeś w DISCOVERY ale myśl podobno jest Polska.Tak jak pisałem ,mój brat pare(6-7 ) lat temu wybudował dom u nich stąd zaufałem tej firmie-szefowi, po zatem byli bardzo otwarci,nic nie ukrywali w technologi i kosztach wszystko mam spisane na umowie, i jeszcze sami zaproponowali dozór banku poprzez konto powiernicze itd...... odnośnie zdjęć to owszem zapodam za jakiś czas jak będzie w fabryce budował się mój dom!!! bo z przedstawicielem firmy mogę jeździć i podglądać produkcje-budowę mojego domu od fundamentów aż po dach a za jakiś czas wio .... i w nocy go zawiozą w częściach ... mówią że w modułach na działeczkę a ja wezmę 4 dni urlopu i będę oglądał ustawianie i wykańczenie.Mam takie przekonanie że sąsiadom szczęki po spadają:) .Pozdrawiam templates/subSilver/images/ranks/icon/icon6.gif
templates/subSilver/images/ranks/icon/icon6.gif
Jędrek

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 17 Jun, 2008

No to za jakis czas poogladamy :lol:

jacoszek1
Posts: 1
Joined: Fri 23 Feb, 2007
Location: Łańcut

A może ma ktoś dom szkieletowy w okolicach Rzeszowa ??

Post by jacoszek1 » Wed 16 Jul, 2008

Jak w temacie, może ktoś z kolegów (koleżanek) mieszka w okolicach Rzeszowa lub w woj. podkarpackim w domu szkieletowym i mógłby pokazać dom, porozmawiać itd. Bardzo chętnie skorzystam.
Jacek



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”