Szkielet na swiecie

Interesujące miejsca w Sieci
Post Reply
ApplEater
Posts: 4
Joined: Sat 02 Oct, 2004
Location: Bialystok

Szkielet na swiecie

Post by ApplEater » Sat 02 Oct, 2004

Gdzie mozna znalezc informacje na temat budownictwa szkeletowego na swiecie, chodzi mi o informacje statystyczne typu ile procentowo buduje sie w tej technologii w stosunku do innych, badz informacje typu jak wyglada budownictwo szkieletowe w danym kraju - jakies specyficzne cechy budownictwa w danym kraju itp. thx :D


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 11 Oct, 2004

Nie wiem czy tego typu informacje znajdziesz w sieci. Proponowałbym kontakt z Nordic Timber Council - http://www.ntc.se - największą w Europie organizacją zajmującą się promocją drewna.

Co do specyficznych cech budownictwa szkieletowego w danym kraju, to można by napisać całe opracowanie, na które tu zabrakłoby miejsca. Ale krótko:
- budownictwo kanadyjskie - przekroje elementów konstrukcji drewnianej ograniczone do minimum,
- budownictwo amerykańskie - to samo co kanadyjskie, z tym że na południu zmniejszone (mniejsza szerokość) przekroje elementów ścian zewnętrznych - cieńsza izolacja ścian zewnętrznych,
- budownictwo niemieckie - zwiększone przekroje drewna - budownictwo bardziej solidne, duże zużycie drewna,
- budownictwo skandynawskie - zwiększone grubości ścian - grubsza izolacja cieplna,

Abak
Posts: 19
Joined: Tue 27 Sep, 2016
Contact:

Re: Szkielet na swiecie

Post by Abak » Fri 30 Sep, 2016

ja też poszukiwałam informacji i jedynie na forach czasami pokazują się jakieś pojedyncze dane


Post Reply

Return to “Interesujące miejsca w Sieci”