Klimatyzacja do domku drewnianego

Interesujące miejsca w Sieci
Post Reply
User avatar
Zytek
Posts: 46
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by Zytek » Sat 16 Jul, 2016

Czy w domkach drewnianych stosuje się takie smae klimatyzacje jak w domkach murowanych? Są jakieś istotne różnice pomiędzy tymi typami klimatyzacji?


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by majek85 » Sat 16 Jul, 2016

takie same kimatyzatory.

User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by tal » Mon 18 Jul, 2016

Dużo zależy od pieniędzy które chcecie zainwestować. Optymalne w tej chwili rozwiązanie to urządzenia inverterowe które posiadają modulowaną moc w zależności od zapotrzebowania na chłód, sa bardziej oszczędne, jednakże droższe w zakupie. Czyli większa inwestycja początkowa, ale później będziesz miał spore oszczędności w użytkowaniu.
Klimę dobiera się też w zależności od urządzeń jakie posiadasz. Np lodówka czy tv wbrew pozorom są w stanie wygenerować sporą ilość ciepła.
Pytaj gości z Climapolska -> http://www.climapolska.com.pl/klimatyzacja-do-domu
Powinni pomóc, podpowiedzieć coś w tym zakresie.

marjanko79
Posts: 1
Joined: Wed 17 Aug, 2016

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by marjanko79 » Wed 17 Aug, 2016

W domach drewnianych przeważnie nie montuje się klimatyzacji, gdyż taki dom „oddycha” sam przez ściany, przez co naturalnie reguluje temperaturę w pomieszczeniach.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by majek85 » Wed 17 Aug, 2016

:D:D jak reguluje temperature przez ściany??:D:D Czyli na zewnątrz mamy 30'c a dom sam przez ściany zrobi 18'c w środku?? Ciekawy masz ten dom drewniany

Pickle23
Posts: 1
Joined: Fri 19 Aug, 2016

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by Pickle23 » Fri 19 Aug, 2016

Trzeba uważać co się pisze, kolega chyba nie ma na myśli zwykłych drewnianych domków ;)

Michal_zas
Posts: 3
Joined: Mon 29 Aug, 2016
Contact:

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by Michal_zas » Mon 29 Aug, 2016

Domy z płucami, Olaboga :) A tak serio, to wentylacje się montuje, jak wszędzie :)

Abak
Posts: 19
Joined: Tue 27 Sep, 2016
Contact:

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by Abak » Wed 28 Sep, 2016

jeszcze nic nie słyszałam o tym, ażeby były różne klimatyzatory, ale może się mylę..

Olenna
Posts: 11
Joined: Sun 04 Sep, 2016

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by Olenna » Thu 29 Sep, 2016

Sama też oponowałabym zdecydowanie za wentylacją. Jednak z klimatyzacją mam raczej kiepskie doświadczenia. Z resztą dzisiaj na naszym rynku możemy znaleźć całe mnóstwo produktów, przeznaczonych do wykonywania instalacji wentylacyjnej.

olek2325
Posts: 1
Joined: Sat 16 Dec, 2017

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by olek2325 » Sat 16 Dec, 2017

Myślę, że do domku drewnianego ciekawą opcja mogą być nawilżacze powietrza.

User avatar
rocknroll643
Posts: 3
Joined: Fri 26 Jan, 2018
Location: Wrocław

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by rocknroll643 » Fri 26 Jan, 2018

Po co wam klimatyzacja do domku? Latem nawet przy ponad 30 stopniowych upałach w domku jest chłodno i przyjemnie. Widocznie coś źle zrobiliście przy budowie lub ktoś wam spartaczył projekt.
Matka jest geniuszem dziecka.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by zbiegusek » Sat 27 Jan, 2018

Wystarczy, że mają złe nawyki. :)

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by majek85 » Sun 28 Jan, 2018

wytłumacz mi jakim cudem masz chłód w domu przy 30'c na zewnątrz? podczas zimy nałapałeś zimnego powierza i trzymałeś do lata?

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by zbiegusek » Sun 28 Jan, 2018

Majku, majku... Pytanie raczej nie do mnie, ale z chęcią o(d)powiem. :)
Owoż nawet przy upałach 30st noce bywają chłodniejsze. Więc trzeba w nocy łapać zimne powietrze a w ciągu dnia nie dopuszczać do ogrzania się wnętrza budynku. Złym nawykiem jest otwieranie na przestrzał okien w ciągu upalnego dnia - przewiew daje wrażenie chłodu ale nagrzewa się dom. I po zachodzie słońca mamy piekarnik. U nas to się nazywa reżim temperaturowy i skrupulatnie dbamy, by wszystkie otwory były pozamykane dopóki temperatura zew nie zrówna się z wewnętrzną. Wtedy dopiero otwieramy na przestrzał i chłodzimy chałupę. I rano, gdy tylko temperatura zaczyna rosnąć i być większa niż w środku, znów wszystko zamykamy.
Gwoli ścisłości na razie mieszkamy w murowanej chałupie dobrze ocieplonej, z dużą bezwładnością cieplną. Sam jestem ciekaw, jak się będzie zachowywał dobrze ocieplony budynek szkieletowy...

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by majek85 » Sun 28 Jan, 2018

odpowiedź była do rocknroll643:)

bo jak masz dobrze zaprojektowany dom to okna są ustawione tak aby maksymalnie łapać słońce i nagrzewać pomieszczenie, w wakacje trzeba by mieć rolety spuszczone cały czas, bo podłoga od słońca wpadającego do środka ma ok 40'c

Zbiegusek: też tak robiłem ale robactwo wlatywało do środka a klima jest poprostu wygodna i mam tyle stopni ile chce bez znaczenia na pore dnia, lepiej się śpi nie jest duszno itp

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by zbiegusek » Tue 30 Jan, 2018

Okej, okej. Mnie robactwo jakoś nie dokucza. Pewnie dlatego, że wentylujemy się przy wyłączonym świetle. :) Kiedyś stosowałem Raid w gniazdku - dawał radę... A klimatyzacji unikam, bo szkoda mi marnotrawić energię.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by majek85 » Thu 01 Feb, 2018

W części domu mam światła na czujnik ruchu a na zewnątrz czujniki zmierzchu, więc wzostaje wyłaczanie bezpieczników, w moim przypadku bez sensu. A mam duży minus , którego Ty zbiegusek chyba nie masz za oknem : staw:) żaby, komary itp. a zużycia energii nie zauważyłem większego, w zasadzie rachunek taki sam jak za inne miesiące.
Bo to nie jest tak, że zabunkrowany w domu siedzisz i cieszysz się że masz 20'c. a na zewnątrz 30 +, okno tarasowe otwarte cały dzień aby można było co chwila wychodzić na zewnątrz itp itd, klime właczamy wieczorem gdy już nie siedzimy na tarasie (godz 18-20), klima włacza się na ok 30min i chłód jest w całym domu

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by zbiegusek » Thu 01 Feb, 2018

No i to jest klu. ;) Masz chęć otwarcia domu na świat, to musisz przeciwdziałać tego konsekwencjom. Stawu nie mam, za to las dookoła i chaszcze, więc i komary potrafią dokuczyć. Tym bardziej trzymam wszystko pozamykane za dnia. A zużywanie energii na schładzanie czegoś, co się samemu ogrzało jest właśnie jej marnotrawieniem - twoje pieniądze, twój wybór. :)

User avatar
The_evil_one
Posts: 35
Joined: Tue 21 Nov, 2017
Location: Nowy Sącz

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by The_evil_one » Fri 02 Feb, 2018

To może dlatego, że masz ten las (i cień ;)) dom Ci się nie nagrzewa na tyle, że klimatyzacja byłaby potrzebna?
Oczywiście też wolałbym uniknąć montażu klimatyzatora (jestem jeszcze przed budową) i chciałbym poprzestać na wentylacji z odzyskiem,
jednak przewidzę miejsce na ewentualne wpięcie agregatu do instalacji.
A ma ktoś doświadczenia z GWC? Najbardziej zastanawia mnie rozwój "smrodków" w takiej instalacji.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by majek85 » Fri 02 Feb, 2018

mam GWC rurowe, zero przykrych zapachów, bo niby skąd skoro tam ciągle przewiew, gdybyś zostawił niewłaczone np. na 6miesięcy to może coś by tam było czuć, ale to nie środowisko przyjazne pleśnią itp.
Pierwotnie zakładałem że reku + GWC wystarczy aby schłodzić latem, jednak to było złudne, a klima 3kw kosztowało mnie z zestawem montażowym i dostawą 1500zł montaż to samemu ok 4godz. klima przy noworodku była bezcenna w te wakacje;)

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by zbiegusek » Fri 02 Feb, 2018

The_evil_one wrote:To może dlatego, że masz ten las (i cień ;)) dom Ci się nie nagrzewa na tyle, że klimatyzacja byłaby potrzebna?[...]
To prawda, że dom jest w półcieniu ale twierdzę, że dom nagrzewa się od przepływającego powietrza bardziej aniżeli od słońca.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by majek85 » Sat 03 Feb, 2018

dotknij blachodachówke w słońcu a w cieniu, niby ta sama temperatura otoczenia a różnica ogromna, dotknij szybe okna w słońcu a w cieniu, dach i okna to wielkie grzejniki dla domu w słoneczne dni. jesienią przy +10'c na zewnątrz dom samoczynie utrzymywał temperature ok 21'c, gdy było bez słonecznie (też 10'c na zewnątrz) w domu startowała pompa ciepła aby utrzymać te 21'c

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by zbiegusek » Sat 03 Feb, 2018

Mieszkasz w pokojach z blachodachówki? 8-O Przypomina mi się scena z "Mostu na rzece Kwai", gdzie najgorszą karą był zamknięcie w blaszanej psiej budzie wystawionej na żar tropików. ;)
A tak serio: Przecież wiemy obaj, że naszą planetę ogrzewa słońce. :) I to jest pierwotny sposób czy raczej przyczyna "samoistnego" ogrzewania się wszystkiego. Nie chciałbym mieć domu, który nagrzewa się latem "od słońca" w sposób uciążliwy dla mieszkańców.
Jeżeli budynek jest dobrze (prawidłowo) zaizolowany cieplnie, to nie ma zbyt dużych szans na ogrzanie swego wnętrza "od słońca". Ale może się nagrzać od gorącego powietrza przepływającego 12 godzin przez całe wnętrze.
Nie mam czasu pisać elaboratu - lecę na budowę.

User avatar
The_evil_one
Posts: 35
Joined: Tue 21 Nov, 2017
Location: Nowy Sącz

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by The_evil_one » Tue 06 Feb, 2018

majek85 wrote:mam GWC rurowe, zero przykrych zapachów, bo niby skąd skoro tam ciągle przewiew, gdybyś zostawił niewłaczone np. na 6miesięcy to może coś by tam było czuć, ale to nie środowisko przyjazne pleśnią itp.
Wydaje mi się, że wszędzie, gdzie mamy do czynienia z kondensacją, istnieje niebezpieczeństwo rozwoju wszelkiego rodzaju paskudztwa.
Ale może, tak jak napisałeś, jak działa stale i kondensat ma gdzie odpłynąć to nie będzie problemu.
zbiegusek wrote:Jeżeli budynek jest dobrze (prawidłowo) zaizolowany cieplnie, to nie ma zbyt dużych szans na ogrzanie swego wnętrza "od słońca
Dobrze zaizolowany i najlepiej... bez okien, bunkier znaczy się ;). Nie ma co polemizować, każdy przypadek jest indywidualny, budynek może mieć większą lub mniejszą powierzchnię przeszkleń, inną ekspozcję na słońce, np. zysk energetyczny od nasłonecznienia dla okna od strony płn-wsch. to 190W/m^2 a dla okna od strony zachodniej aż 470 W/m^2. Nie bez znaczenia ma też ilość domowników.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by zbiegusek » Tue 06 Feb, 2018

Oczywiście. Dlatego nie należy uogólniać oraz sprowadzać do absurdu. :)

majkamitrega
Posts: 21
Joined: Mon 13 Jun, 2016

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by majkamitrega » Wed 11 Jul, 2018

Jeśli nie wiecie, jaką wybrać, to z tego artykułu http://podamto.pl/klimatyzacja-do-domu- ... imatyzacje można się dowiedzieć, jakie kryteria są tu ważne. Przy okazji piszą tu też o tym, jak o klimatyzację dbać, by mogła jak najdłużej działać bez problemów.

Bolek46
Posts: 3
Joined: Wed 18 Jul, 2018

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by Bolek46 » Thu 19 Jul, 2018

Moja siostra ostatnio założyła klimatyzację i zastanawia się, dlaczego tak późno. W upalne dni klimatyzacja jest wybawieniem.

bukowinka
Posts: 2
Joined: Sat 08 Dec, 2018

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by bukowinka » Mon 17 Dec, 2018

My też stwierdziliśmy, że obudziliśmy się za późno. Gdy szukaliśmy wytchnienia w to lato, terminarze w firmach zakładających klimatyzacje były zapełnione. No ale trudno. Zdecydowaliśmy się. Montaż co prawda odbył się już poza sezonem, ale z niecierpliwością czekamy do lata na kolejną falę upałów:) nie będą nam straszne:)

damiano5
Posts: 5
Joined: Wed 28 Nov, 2018
Contact:

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by damiano5 » Tue 18 Dec, 2018

A co sądzicie na temat rekuperatora? Ktoś może montował?

DawidKr
Posts: 2
Joined: Sat 13 Apr, 2019

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by DawidKr » Mon 15 Apr, 2019

No to muszę się trochę lepiej zapoznać z tematem żeby nie popełnić w tym zakresie błędów.

User avatar
Jorcia211
Posts: 3
Joined: Thu 05 Sep, 2019
Location: Kraków
Contact:

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by Jorcia211 » Thu 05 Sep, 2019

Bez problemu można zainstalować takie same typy klimatyzatorów. Nic nie stoi na przeszkodzie.

Aligru
Posts: 1
Joined: Fri 29 Nov, 2019

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by Aligru » Fri 29 Nov, 2019

Można, przy czym nic samodzielnie bym w tej kwestii nie grzebał. Zgłosić się do pobliskiego fachowca od tego i z nim uzgadniać.

batacid
Posts: 4
Joined: Fri 31 Jan, 2020

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by batacid » Fri 31 Jan, 2020

Wydaje mi się że takie same :)

User avatar
kokretka
Posts: 3
Joined: Wed 12 Feb, 2020
Contact:

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by kokretka » Wed 12 Feb, 2020

Myślicie, że wystarczy 1 jednostka klimatyzatora do domku z poddaszem? czy trzeba dwie jednostki?

Opirir
Posts: 8
Joined: Wed 13 May, 2020

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by Opirir » Tue 07 Jul, 2020

Sądzę że wraz z nimi cały proces powinien pójść szybko. Sam montowałem wraz z nimi do swojego domu i jestem zachwycony: )

Grabusinski
Posts: 1
Joined: Sat 11 Jul, 2020

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by Grabusinski » Sat 11 Jul, 2020

Patrząc na to jakie lato było w tamtym roku postanowiłem na tegoroczne lato zainwestować w klimatyzację, a tu proszę taka pogoda i po 20 stopni tylko.

darka
Posts: 1
Joined: Fri 12 Feb, 2021

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by darka » Fri 12 Feb, 2021

Jeśli chodzi o montaż klimatyzacji w mieszkaniach, biurach czy właśnie domkach to polecam skontaktować się po prostu z firmą, która się tym zajmuję. Przykładem firmy, która instaluje różnego rodzaju klimatyzacje jest global-klimatyzacja. Na pewno chętnie pomogą doradzić jaki model najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu i spełni Twoje oczekiwania. Firm jest ogólnie sporo i na pewno dobrze o sprawy techniczne podpytać którąś z nich.

TenIgnacy
Posts: 1
Joined: Wed 05 May, 2021

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by TenIgnacy » Wed 05 May, 2021

Moim zdaniem klimatyzacja do takiego domku to jest konieczność. Sam często odwiedzam takie domki podczas wakacji i jak się to nagrzeje w ciągu dnia, to potem tam jest jak w saunie.

PannaAnna
Posts: 3
Joined: Wed 16 Jun, 2021

Re: Klimatyzacja do domku drewnianego

Post by PannaAnna » Sun 20 Jun, 2021

Domek na Mazurach, poddasz użytkowe. Niestety było bardzo gorąco. Po zamontowaniu klimatyzacji całkowita odmiana komfortu życia.Jeżeli ktoś szuka sprawdzonych fachowców, to polecam skontaktować się z [Od Admina - to nie miejsce na reklamę]. W przypadku naszego domu zajęli się wszystkim kompleksowo, do projektu do realizacji. Pomogli również w doborze urządzenia o odpowiedniej mocy, co jest bardzo ważne.



Post Reply

Return to “Interesujące miejsca w Sieci”