Domy gotowe

Techniczne aspekty budowy "domów gotowych"
Post Reply
broda
Posts: 45
Joined: Sun 18 Sep, 2005
Location: Warszawa

Domy gotowe

Post by broda » Sun 02 Oct, 2005

Do pana Wojciecha Nitki!!

Przeczytałem na forum wiele interesujących słów na temat firmy Unibud. W wiekszości były to słowa krytykujące tą firmę. Niestety nie zgadzam się z tym. Pracuję w tej firmie pare lat i patrząc na inne firmy poruszajace się w tej okreslonej branży w Polsce, chyba na razie nie mogą dorównać jej. Patrzac na krytyke z pańskiej strony, chciałbym pana zaprosić do firmy i zobaczyć jak wykonuję się 'panele" scian, stropów i dachów, jak wykonuje się dom za 750 zł/m, czy jak wykonuje się dom w pełnej gotowości do budowy. Patrząc nawet na firmę Wolf-system, stopień procesu technologicznego (chodzi mi o zdjęcia z tej firmy) pozostaje w tyle do firmy Unibud. Zachęcam bardzo do zwiedzenia naszego zakładu, gdyz jest pan expertem w tej dziedzinie! Z góry dziekuje za przeczytanie postu. Z wyrazami szacunku i mam nadzieje w przyszłości, że budownictwo szkiletowe bedzie docenione przez polskich inwestorów!


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 02 Oct, 2005

Szanowny Panie,
dziękuję za zaproszenie do fabryki. Może kiedyś skorzystam i może nawet zachwycę się wyposażeniem fabryki. Nie wykluczam tego.
Jednak jak dotychczas bywałem na kilku budowach realizowanych przez Unibud (osiedla pod Warszawą, dom w Szczecinie, a ostatnio na rozbudowie domu pod Piasecznem) i ... niestety nie mogę powiedzieć dobrego słowa. Jeżeli Pan, czy też może uczestnicy tego Forum będą bliżej zainteresowani - służę dokumentacją fotograficzną, która być może usprawiedliwi moją opinię o firmie Unibud.
Pozwoli Pan, że na tym zakończę, by nie być posądzonym o antypatie do Unibudu. Ale ja mam takie, a nie inne doświadczenia z budowami realizowanymi przez Unibud.

broda
Posts: 45
Joined: Sun 18 Sep, 2005
Location: Warszawa

Post by broda » Sun 02 Oct, 2005

Dziekuje choć, za to że przeczytał pan post. Chciałbym bardzo zobaczyć zdjęcia z budowy pod Piasecznem. I nie mam do pana żalu i tez nie posądzam pana o antypatie do firmy. Jest pan expertem w dziedzinie szkiletu wiec rozumiem i wierze panu. Ale te komentarze nie robia dobrego wrazenia na forum, wiec dlatego napisałem na ten temat. Serdecznie pozdrawiam!

Janek
Posts: 1
Joined: Wed 11 Jan, 2006
Location: Rybnik

unibud

Post by Janek » Wed 11 Jan, 2006

Witam,
od kilkunastu lat interesuję się budownictwem szkieletowym i firmami realizującymi budynki w tej technologii. I o ile to możliwe śledzę to co się dzieje na rynku domów w szkielecie drewnianym. Dlatego też bardzo bym Pana Panie Wojtku prosił o sprecyzowanie o jakie zastrzeżenia Panu chodzi w stosunku do domów wznoszonych przez Unibud. Proszę o udostępnienie dokumentacji fotograficznej.

Pozdrawiam
Janusz

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 11 Jan, 2006

Wybaczy Pan, ale nie będę publicznie rozstrząsał swojej opinii na temat firmy Unibu, ani też udostępniał swojej dokumentacji fotograficznej. Wystarczy, że byłem na kilku ich budowach i mogłem sobie odpowiednią opinię wyrobić. Niestety nie jest ona najlepsza. Bywałem na wielu innych budowach różnych firm i mam podstawy do porównania. A jakoś tak się złożyło, że nigdy nie udało mi się trafić na budowę tej firmy, na której nie występowałyby problemy spowodowane nienajlepszą jakością robót czy też nieprzestrzeganiem wymogów technologii.
Może kiedyś, kiedy uda mi się trafić na inną, niż dotychczas, budowę firmy Unibud, może zmienię swoje prywatne zdanie na temat jakości domów tej firmy.

Rozumiem, że firma Unibud posiada liczne znaki jakości i nagrody. Chwała jej za to i bardzo to cenię. Szkoda tylko, że wymagania przez nie stawiane, musi przestrzegać tylko dla domów wysyłanych na rynek niemiecki.

mirom1
Posts: 1
Joined: Thu 21 Jun, 2007

Szanowny Panie Wojciechu !

Post by mirom1 » Thu 21 Jun, 2007

Szanowny Panie Wojciechu !
Przeglądam forum pod Pana redakcją i widzę, żę ma Pan jakieś złe doświadczenia związane z firmą UNIBUD, ma Pan zastrzeżenia do ich realizacji. Jest Pan ekspertem w budowie domów szkieletowych (tak wyczytałem na forum), a jak powszechnie wiadomo eksperci zawsze operują konkretami, zwłaszcza, gdy mają zastrzeżenia, natomiast Pan opowiada, że ma Pan złą opinię na temat tej firmy: "... byłem na kilku ich budowach i mogłem sobie odpowiednią opinię wyrobić. Niestety nie jest ona najlepsza ..." - a coś więcej, konkrety ?? Prawdziwy ekspert tak chyba nie bajdurzy. Pisze Pan, że posiada Pan dokumentację fotograficzną dokumentującą niedociągnięcia firmy, a na prośbę uczestnika forum o jej udostępnienie odpisuje Pan: "Wybaczy Pan, ale nie będę publicznie rozstrząsał swojej opinii na temat firmy Unibu, ani też udostępniał swojej dokumentacji fotograficznej". Przepraszam za wyrażenie, ale zachowuje się Pan jak "gówniarz z piaskownicy" - wiem ale nie powiem! Trochę powagi i profesjonalizmu Panie Wojciechu !!!

User avatar
CocoChanels
Posts: 17
Joined: Sat 27 Jun, 2009
Location: France

Domy gotowe

Post by CocoChanels » Thu 16 Jul, 2009

Ciekaw bêdê Twoich wra¿eñ z kontaktu z firm±. To nowa na polskim rynku firma stawiaj±ca domy gotowe, ale powsta³a ze wspó³pracy ludzi maj±cych bardzo du¿e do¶wiadczenie w produkcji domów gotowych.
Liczê na przedstawienie Twoich wra¿eñ.

Neron
Posts: 3
Joined: Mon 28 Sep, 2009
Location: Kraków

Post by Neron » Mon 28 Sep, 2009

Mam wrażenie, że forum jest odwiedzane głównie przez "producentów" domów, którzy wypowiadają się krytycznie na temat swojej konkurencji. Prawda jest taka, że ta sama firma potrafi zrobić bezbłędnie jedną inwestycje i sknocić inną. Wszystko zależy od robotników i sytuacji na rynku. Żałosne jest wytykanie innym żekomych błędów podczas gdy samemu się odwala fuszerkę. Do czasu gdy forumowicze nie będą się podpisywać własnymi danymi cała ta dyskusja będzie wypaczona i krzywdząca dla profesjonalistów w budownictwie.
Zanim coś kupisz wypróbuj!

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Mon 28 Sep, 2009

Neron wrote: Żałosne jest wytykanie innym żekomych błędów podczas gdy samemu się odwala fuszerkę.
Jakieś taki mądrala, to kup se słownik byś mógl pisac po polskiemu.

Neron
Posts: 3
Joined: Mon 28 Sep, 2009
Location: Kraków

Post by Neron » Mon 28 Sep, 2009

ja sie zajmuja budowaniem nie pisaniem ciołku
Zanim coś kupisz wypróbuj!

kamyki_80
Posts: 3
Joined: Tue 23 May, 2017
Contact:

Re: Domy gotowe

Post by kamyki_80 » Wed 24 May, 2017

fajny temat:)
kamyki_80

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Domy gotowe

Post by Wojciech Nitka » Wed 24 May, 2017

To dawna historia ...
Każdy nauczył się na swoich błędach ... my też ...

iiiwiii
Posts: 3
Joined: Tue 14 Feb, 2017

Re: Domy gotowe

Post by iiiwiii » Fri 30 Jun, 2017

Poszukuje sprawdzonego wykonawcy "domów gotowych" z Krakowa lub okolic Wadowic. Może ktoś podpowie?



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla "domów gotowych"”