firma budująca domy gotowe

Techniczne aspekty budowy "domów gotowych"
Albena

firma budująca domy gotowe

Post autor: Albena » pt 03 lis, 2006

Witam,

zapewne powtarzam temat, mam jednak pytanie o godnych zaufania wykonawców domów gotowych. Zamierzam postawić dom w okolicach Warszawy.
I jeszcze mam pytanie czy właśnie dom gotowy jest najlepszym wyborem dla laika.
Zastanawiałam sie już nad domami z bali a także szkieletowymi budowanymi tradycyjnie.
Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam.

Grzegorz Szostak
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » pt 03 lis, 2006

Jesli chcesz postawic dom szybko i miec pewnosc co do jego jakosci - polecam "gotowy". Latwiej jest ocenic jakosc wykonania, gdyz mozna zobaczyc proces "produkcji" scian.

czarek63

Post autor: czarek63 » sob 04 lis, 2006

greyg
pozwolę się z Tobą nie zgodzić :lol: (wyjątkowo)
proces produkcji można mimo wszystko dokładniej zobaczyć podczas klasycznej budowy kanadyjczyka ,aniżeli w hali produkcyjnej

Albena
według mnie decydującym kryterium przy wyborze powinna być jednak solidność firmy wykonawczej
niedbale można wykonać dom w każdej technologii

pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » sob 04 lis, 2006

czarek63 pisze: proces produkcji można mimo wszystko dokładniej zobaczyć podczas klasycznej budowy kanadyjczyka ,aniżeli w hali produkcyjnej
Mozliwe, ze widac bedzie lepiej, bo przede wszystkim wiecej niz tylko skladanie gotowych scian.

Zaleta domow "gotowych" skladanych na hali jest wieksza precyzja i jakosc ich wykonania. Na http://www.hgtvpro.com/hpro/pac_ctnt_ih ... f=dropdown mozna zobaczyc jak wyglada taki proces w profesjonalnej firmie w US. (Best practices > Video > Framing > Prefabricated Panels)

aaktis

Post autor: aaktis » śr 08 lis, 2006

witam
Zdecydowanie domy budowane na hali produkcyjnej będą wykonane dokladniej przy założeniu że wykonawca nie pokpi sprawy. Przewżnie ściany budowane są na ramach co zapewnia dokladność jeśli chodzi o przekątną ściany jak i rozstaw słupków pionowych, z prostych elementów łatwo jest zbudować prosty budynek

Pozdrawiam
trudna sprawa

gregi

Post autor: gregi » czw 18 lut, 2010

Witam,
Mam pytanie czy domy prefabrykowane są droższe czy tańsze od domów w technologi szkieletowej.
Dzieki

Jan Jablonski
Kontakt:

Post autor: Jan Jablonski » czw 18 lut, 2010

Witam jesli moge tu powiedziec( nie chce aby to odebrano jako autoreklame) poniewaz produkuje domy w systemie polprefabrykatow ,Technologia jest taka sama jak przy montazu na budowie tylko szybciej nastepuje montaz scian a jesli chodzi o cene to oczywiscie zalezy od firmy ale zazwyczaj sa te same (u mnie) jak przy budowie tradycyjnej

roobik66

Post autor: roobik66 » czw 18 lut, 2010

Oczywiscie w 95% przypadkow, produkcja prefabrykatow jest precyzyjna. Ale (nie pisze zeby dyskredytowac domu prefabrykowane) nie zawsze juz tak precyzyjny jest montaz elementow. Nie wiem jak z prefabrykowanymi domami wyglada ta sprawa na terenie Polski, ale wlasnie za granica mialem jako zadanie do wykonania wypionowanie i wyrownanie geometri scian za pomoca lat, wiazalo sie to z dosc znacznym cudowaniem. Fakt bylo to w kraju gdzie pada co dzien i byc moze dosc partacki montaz wynikal z nadmiernego pospiechu.

Jan Jablonski
Kontakt:

Post autor: Jan Jablonski » czw 18 lut, 2010

Sa rozne technologie budowy domow prefabrykowanych, sa sciany laczone na wpust-wypust, na zamek, lub tak jak ja robie laczone na sruby stawiane na podwalinie zwienczone oczepem z dachem krokwiowo-jetkowym gdzie krokwie sa laczone na zakladke i skrecane na bolce i do tego sa zkrecone bolcami ze sciana (nie jest to autoreklama) takie postawiono wymogi aby uzyskac atest antysejsmiczny (rynek wloski).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymagania techniczno-montażowe dla "domów gotowych"”