Dziękujemy!

Techniczne aspekty budowy "domów gotowych"
Post Reply
Elżbieta i Tomasz
Posts: 2
Joined: Fri 24 Mar, 2006
Location: śląsk-Gliwice

Dziękujemy!

Post by Elżbieta i Tomasz » Fri 01 Dec, 2006

:) Dziękujemy, Panie Wojciechu!
Ostatecznie- zdecydowalismy się. Wysłałam dziękczynnego posta, ale cos kliknęłam nie tak, jak trzeba i poszło - Bóg jeden wie gdzie i do kogo.Dzis więc jeszcze raz- wielkie dzięki.
Trochę nas przyblokowała sprawa projektu, ale zaraz skontaktowano nas z pracownią i konstruktorem projektującymi w tej technologii. Obejrzelismy gotowe ściany, przygotowane do wysyłki, porozmawialiśmy z pracownikami. Obsługa sympatyczna i znająca się na rzeczy- żadnego "nachalnego marketingu"- na co jesteśmy bardzo wyczuleni. Zdecydowalismy sie na ścianę gigawand, a skoro ma ona 0,14 K no to idziemy coraz bardziej w strone domu pasywnego...No i oczywiście z każdą wątpliwoscia do Pana jak w dym- jak juz dom stanie , to zapraszamy na ogledziny! Mamy nadzieje, że to będzie jesień2007.
Mam do Pana jeszcze jedno pytanie- rozważając kominek (oczywiscie bez grawitacyjnej wentylylacji), zamarzył mi sie kumulacyjny. I zamiast podłogówki- kable grzejne, bo nastawiamy się tylko na prąd.Prosze powiedzieć, skoro niewiele ciepła trzeba, by nagrzac ten dom, czy tak duza bezwładnośc, jaka maja kable nie wyjdzie nam bokiem? Wydaje mi sie, ze jakis element "akumulacyjny" w domu by nam sie jednak przydał, ale oczywiscie pytań co do zasadnosci takiego wyboru sporo. Gazu u nas nie ma i nie bedzie, a ja jakos nie wyobrazam sobie szuflowania codzien w kominku,zwłaszcza, że jednak wiekszośc czasu mąz jest w morzu.Więc prąd, 2 taryfy- no i czy to ma szansę sensownie działać?
Obecnie jestem na etapie poszukiwania pasywnych okien- drewnianych, najlepiej nie za wszystkie pieniadze.
Niech żyją gotowce!
Jak juz ruszy współpraca pełna parą, to dzielnie będę stukać posty. Pozdrawiawiam ze Sląska.

:D


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla "domów gotowych"”