Prefabrykowane domy drewniane szkieletowe - prośba o pomoc

Techniczne aspekty budowy "domów gotowych"
Post Reply
foxlbm
Posts: 1
Joined: Fri 08 Oct, 2010
Location: Koszalin

Prefabrykowane domy drewniane szkieletowe - prośba o pomoc

Post by foxlbm » Fri 08 Oct, 2010

Witam wszystkich!
Jestem studentem studiów stacjonarnych I-go stopnia kierunku budownictwo na Politechnice Koszalińskiej. Aktualnie studiuję na ostatnim siódmym semestrze, więc jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej. Temat który wybrałem to „Prefabrykowane domy drewniane szkieletowe”. Wybrałem go ze względu na to, iż uważam, że budownictwo drewniane jest bardzo ciekawe, a przy tym mało rozpowszechnione w naszym kraju. Właśnie ta niska popularność powoduje to, że niewiele jest fachowej literatury, która odnosi się do tego tematu. Większość materiałów jakie do tej pory znalazłem o prefabrykowanych domach drewnianych szkieletowych to czasopisma budowlane, w których ten temat jest opisywany dość ogólnie. W celu poszerzenia swojej wiedzy zakupiłem książki, które maja pomóc mi w napisaniu swojej pracy inżynierskiej. Są to:
- Katalog budownictwa drewnianego 2007,
- Wymagania techniczno montażowe dla drewnianego budownictwa szkieletowego.
W pierwszej pozycji jest sporo informacji które bez wątpienia będą mi potrzebne. Zastanawia mnie jak mogę się odnieść do tej drugiej książki. Stąd też moje pytanie do Pana Wojciecha Nitki czy wymagania dla prefabrykowanych domów szkieletowych są takie same? Zwracam się z tym pytaniem, ponieważ nie jestem pewny, a wolał bym uniknąć pomyłki. Być może zna Pan jakieś inne pozycje w literaturze które mówią o prefabrykowanych domach szkieletowych? Pytanie o literaturę kieruję również do wszystkich forumowiczów. Z góry dziękuję za pomoc i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam!
Łukasz


ania67811
Posts: 2
Joined: Mon 24 Jan, 2011

Re: Prefabrykowane domy drewniane szkieletowe - prośba o pom

Post by ania67811 » Wed 02 Feb, 2011

Witam!
Jestem studentką budownictwa, w tym roku piszę pracę dyplomową o budownictwie szwedzkim i kanadyjskim. Również będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje na ten temat. Z Budownictwa kanadyjskiego mam dość dużo informacji, natomiast o budownictwie szwedzkim znalazłam bardzo niewiele.
Pozdrawiam Ania
Ania6781

Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla "domów gotowych"”