Projekt Z39

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
Karolina8412
Posts: 6
Joined: Wed 17 Mar, 2010
Location: Świdnica

Projekt Z39

Post by Karolina8412 » Wed 17 Mar, 2010

Witam, jestem tu nowa, ale chciałabym poznać Waszą opinię na temat tego projektu : http://www.z500.pl/projekt/z39.html

Mam zamiar właśnie taki dom wybudować, za pare dni spotykamy się z projektantem, podejrzewam że będzie nieco zdziwiony że taki mały domek chcemy :mrgreen:


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Wed 17 Mar, 2010

To jeden z nielicznych malych domkow ktory sie nadaje do mieszkania.

Karolina8412
Posts: 6
Joined: Wed 17 Mar, 2010
Location: Świdnica

Post by Karolina8412 » Wed 17 Mar, 2010

Też tak właśnie myślę, że mimo iż jest mały to bardzo funkcjonalny :wink:

Kubek
Posts: 124
Joined: Mon 12 Oct, 2009

Post by Kubek » Wed 17 Mar, 2010

My chcieliśmy początkowo Z11 w przedłużonej wersji i z takim wystąpiliśmy po WZ ale ostatecznie wybraliśmy Z71 .
W urbanistyce delikatnie sugerowali byśmy zrobili chociaż poddasze użytkowe jeśli chcemy Z11, nie złamaliśmy się. Dopiero w czasie oczekiwania na decyzję WZ zmieniliśmy zdanie :razz:

Karolina8412
Posts: 6
Joined: Wed 17 Mar, 2010
Location: Świdnica

Post by Karolina8412 » Wed 17 Mar, 2010

No ten Z71 tez nam się podobał ale w warunkach zabudowy mamy określone poddasze użytkowe. Ten Z39 praktycznie pasuje do naszych warunków:) Mam nadzieje że uda nam się taki postawić.

Kubek
Posts: 124
Joined: Mon 12 Oct, 2009

Post by Kubek » Wed 17 Mar, 2010

Karolina8412 wrote:No ten Z71 tez nam się podobał ale w warunkach zabudowy mamy określone poddasze użytkowe.
Znaczy się że musisz mieć dom z poddaszem czy musisz mieć poddasze o określonym w WZ charakterze?

Karolina8412
Posts: 6
Joined: Wed 17 Mar, 2010
Location: Świdnica

Post by Karolina8412 » Wed 17 Mar, 2010

Muszę mieć dom z poddaszem użytkowym.

Jan Jablonski
Posts: 321
Joined: Thu 28 Jan, 2010
Contact:

Post by Jan Jablonski » Wed 17 Mar, 2010

Przepraszam ze pytam ,ale dlaczego?

Karolina8412
Posts: 6
Joined: Wed 17 Mar, 2010
Location: Świdnica

Post by Karolina8412 » Wed 17 Mar, 2010

W sumie to nie wiem, takie wszystkie są domy które stoją w okolicy na tym osiedlu gdzie ma stac mój dom. Poza tym facet który sie zajmuję moimi sprawami związanym z moim domem stwierdził że tak we wniosku trzeba ując że ma byc to dom z poddaszem uzytkowym i takie też przyszły warunki zabudowy.

Kubek
Posts: 124
Joined: Mon 12 Oct, 2009

Post by Kubek » Wed 17 Mar, 2010

Karolina8412 wrote:Muszę mieć dom z poddaszem użytkowym.
Więc Z71 spełnia wasze WZ bo jest to projekt z poddaszem użytkowym.

Jan Jablonski
Posts: 321
Joined: Thu 28 Jan, 2010
Contact:

Post by Jan Jablonski » Wed 17 Mar, 2010

Jesli moderator uzna to jako reklame prosze usunac ten post,
mam projekt domu o pow 75m2 na parterze po malej przerobce mozna zrobic poddasze uzytkowe jesli Pani jest zainteresowana moge go przeslac

prb
Posts: 1
Joined: Sun 15 Aug, 2010

Post by prb » Fri 20 Aug, 2010

witam, tez jestem nowa i raczej zielona. czy ktos moglby mi podac w przyblizeniu koszt budowy tego domu? /projekt z 39/. przymierzam sie do budowy,ale nie wiem..hm..no nie wiem czy mnie stac,wiec moze ktos mi poda chocby przyblizony i aktualny koszt. bede wdzieczna. pozdrawiam.

Pati_D2
Posts: 2
Joined: Mon 16 Aug, 2010
Location: Sieradz, łódzkie

Post by Pati_D2 » Thu 02 Sep, 2010

prb wrote:witam, tez jestem nowa i raczej zielona. czy ktos moglby mi podac w przyblizeniu koszt budowy tego domu? /projekt z 39/. przymierzam sie do budowy,ale nie wiem..hm..no nie wiem czy mnie stac,wiec moze ktos mi poda chocby przyblizony i aktualny koszt. bede wdzieczna. pozdrawiam.
Mam przybliżony koszt budowy tego domku od jednej z firm w zakresie zewnętrznie wykończonym. Cena 137 000 zł netto(bez 7 % VAT-u). Obejmuje dachówkę ceramiczną Braas, okna Schuco oraz połaciowe Velux, ściany zewnętrzne gotowe razem z elewacją zewnętrzną, ściany wewnętrzne bez płyt G-K, dom bez instalacji i wylewek.
Również przymierzam się do budowy tego domku, bo jest dość funkcjonalny dla 3-osobowej rodziny, niedrogi w utrzymaniu a do tego bardzo ładny z zewnątrz. Martwię się tylko czy nie będzie miał zbyt małych pomieszczeń szczególnie na górze :?: . Czy ktoś już mieszka w takim małym domku?
Pytanie do Pani Karoliny: czy zdecydowała się Pani na ten projekt?

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Wed 15 Sep, 2010

Witam,
Prawdopodbnie wasze decyzje już zapadły. Ale - każdy krawiec kraje, jak mu materii staje. Skoro podobają się Wam te projekty to budujcie. Projekty domów z tej pracowni są wg mnie bardzo funkcjonalne, a sama pracownia na tyle elastyczna, że daje pisemną zgodę na Wasze propozycje zmian, oczywiście w granicach rozsądku. Przybliżone koszty można znaleźć na stronach tej pracowni przy każdym niemal projekcie i chyba są to dość aktulane dane. Najbardzej "świeże" dane dotyczace kosztów budowy podadzą Wam firmy, do których prześlecie ogólne projekty domków, którymi jesteście zainteresowani.
Pozdrawiam



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”