Czy jest jakiś materiał instruktażowy na własciwym poziomie?

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
rymgal
Posts: 1
Joined: Sun 09 Jul, 2006
Contact:

Czy jest jakiś materiał instruktażowy na własciwym poziomie?

Post by rymgal » Sun 09 Jul, 2006

Szanowny Panie
Zwracam się oczywiście do pana Wojciecha Nitki. Jestem od niedawna wielkim fanem budownictwa drewnianego a szkieletowego w szczególnosci. Błądzę po sieci i wszystkie drogi prowadzą do Pana. Jest Pan jak widzę absolutnym Guru w tym temacie (i nie tylko jak mniemam:)), co cieszy mnie i smuci zarazem. Smuci, dlatego że być może nie znajdzie Pan czasu na odpowiedź a cieszy mnie, ponieważ zawsze mnie cieszy, kiedy mam do czynienia z fachowcami:).Pytanie moje jest krótkie i proste. Gdzie można znaleźć w Internecie publikacje o stawianiu domu szkieletowego w poszczególnych fazach z dokładnym opisem czynności wykonywanych krok po kroku a w miarę możliwości popartych dobrymi zdjęciami lub rysunkiem? Brak takiego materiału jest poważnym minusem dla amatorów takich jak ja. Być może jest gdzieś do dostania odpowiednia lektura na ten temat a ideałem byłby film instruktażowy.(Jeśli nie ma takowego zobowiązuje się do wykonania takiego filmu BEZPŁATNIE!!!!! bo to z kolei mój zawód).Jeśli udzieli mi Pan jakiejś informacji na ten temat będę serdecznie zobowiązany. Będe także zobowiązany każdemu, kto odpowie mi na moje pytania. Być może jest ktoś, kto zatrudniłby mnie przy stawianiu takiego domku, ponieważ najlepszą metoda jest nauka bezpośrednia. Ale to taka pobożna prośba.:) Pozdrawiam wszystkich.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Czy jest jakiś materiał instruktażowy na własciwym pozio

Post by Wojciech Nitka » Mon 10 Jul, 2006

rymgal wrote:Gdzie można znaleźć w Internecie publikacje o stawianiu domu szkieletowego w poszczególnych fazach z dokładnym opisem czynności wykonywanych krok po kroku a w miarę możliwości popartych dobrymi zdjęciami lub rysunkiem?
Po pierwsze proponuję - http://www.szkielet.pl/wymagania.php?show=index a także przejrzeć Interesujace miejsca w sieci - http://www.szkielet.pl/forum/viewforum.php?f=11

Co do filmu - proponuję kontakt na priva.

Bolikd
Posts: 14
Joined: Thu 27 Jul, 2006
Location: dolnośląskie

Post by Bolikd » Thu 27 Jul, 2006

Witam serdecznie! Cieszę się, że konkretnie i rzeczowo podchodzi Pan do sprawy budowy domku w konstrukcji szkieletowej. Myślę, że mogę służyć tym materiałem, który do tej pory udało mi się zebrać. Trochę filmu(DV), zdjęć, najwięcej rysunków wykonanych w programie "inwentor". Zapraszam do kontaktu mailowego, celem wymiany doświadczeń. Jestem na etapie montażu podwalin, mam kilka, myślę, ciekawych uwag. Praktycznie całość przerysowana z projektu, który niestety zawierał sporą ilość błedów, a w ogóle nie zawierał specyfikacji, we wcześniej wspomnianym programie.
Pozdrawiam
BD
Jak wybuduję dom, to zostanie mi tylko posadzić drzewo...

KMY
Posts: 3
Joined: Mon 23 Oct, 2006
Location: Płock

Post by KMY » Tue 31 Oct, 2006

Czy ten film instruktażowy powstał?


Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”