Zmina projektu "murowanego" na szkieletowy

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
druid
Posts: 23
Joined: Tue 06 Feb, 2007

Zmina projektu "murowanego" na szkieletowy

Post by druid » Mon 26 Feb, 2007

Mam goraca prosbe do wszystkich oosb, ktore zakupily projekt domu w technologii klasycznej i przrabialy go na kostrukcje szkieletowa o podanie w jakich pracowniach czy u jakich architektow dokonywaliscie przerobki?

Pytanie do Pana Nitki, czy zna Pan jakiegos sprawdzonego architekta, ktory dokonuje takich zmian w Poznaniu? Jesli nie, widzialem, ze pisal Pan gdzies o takiej osobie w Gdansku. Moge prosic o namiary ?


darecki33
Posts: 3
Joined: Thu 08 Feb, 2007
Location: Jaworzno

Post by darecki33 » Wed 28 Feb, 2007

Witam serdecznie.Ja także poszukuję takiej pracownii bądź architekta z tym że na Śląsku.Będę bardzo wdzięczny za podanie jakichkolwiek namiarów na takie osoby.Znalazłem super projekt niestety murowany.Przy okazji Panie Wojtku czy może Pan podać przybliżony koszt takiej przeróbki.Czy nie lepiej poszukać firmy która taki projekt przerobi i od razu zbuduje mi dom?
Dziękuję za każdą informację.Pozdrawiam

mapiweja
Posts: 11
Joined: Tue 02 Jan, 2007
Location: choszczno

Post by mapiweja » Fri 02 Mar, 2007

witam serdecznie
także szukam kogoś kto przerobi mój wymarzony (wprawdzie jeszcze nie zakupiony projekt) na szkieleta. Jak pytałam sie u przedstawiciela pracowni z której pochodzi projekt to kosztuje to około 7-8 tysięcy (czy to możliwe???????????) i poradzil mi stworzyc swój projekt indywidualny.
marzena

eska
Posts: 25
Joined: Sun 04 Mar, 2007

Post by eska » Sun 04 Mar, 2007

Projektant miał racje.Przeróbka klasycznej konstrukcji na szkielet drewniany mija sie z celem.Konstrukcja szkieletowa daje inne mozliwosci kszałtowania i funkcji i formy domu.Poza tym potrzebny jest nowy, indywidualny projekt konstrukcji. Oczywiście można to zrobić, ale przeróbka będzie prawdopodobnie kosztować tyle samo co w przybliżeniu nowy projekt indywidualny.

LeszekK
Posts: 9
Joined: Wed 13 Dec, 2006
Location: Mielec

Post by LeszekK » Tue 06 Mar, 2007

Proszę przeczytać mój post http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... highlight=
odnośnie przeróbki projektu murowanego na szkieletowy :shock: Decyzje i wnioski zostawiam czytającym

martens
Posts: 2
Joined: Sun 28 Sep, 2008

Post by martens » Wed 22 Oct, 2008

Witam
chciałem się dołączyć do tematu. Poszukuję pracowni architektonicznej w Lublinie i okolicach z doświadczeniem w adaptacji projektu murowanego na szkieletowy. Z dyskusji LeszkaK widać, że łatwo popaść w beznadziejność. Jestem laikiem w kwestiach budowlanych i nie planuję kreować się na eksperta i patrzeć architektowi na ręce. W Lublinie trochę dzwoniłem i kilku architektów jasno odpowiedziało, że nie wykonują takich "przeróbek". Kilka osób podjęło się takich przekształceń i mówiło o kosztach 3 - 4 tyś. (Biura projektowe jak Archeton dają na taką przeróbkę ceny zaporowe rzędu 10000 zł). Jak rozpoznać architekta, który wie co robi a nie ma poczucie, że to łatwe i może to zrobić? Czy każdy rachitekt może dokonać takich zmian? Czy wo wymaga specjalnej wiedzy, doświadczenia? O co pytać architekta, z który mzamierzamy współpracować w tej kwestii? Czy Doradcy tego forum współpracują z jakimiś osobami w terenie, mogąkogoś polecić? Lub ewentualnie wesprzeć jakąś poradą w takim wyborze? Czy architekci nie mają swojego odpowiednika stowarzyszenia wykonawców domów drewniacnych?
Proszę o wsparcie w tych dylematach.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 22 Oct, 2008

martens wrote:Czy wo wymaga specjalnej wiedzy, doświadczenia?
Wiedza większości architektów i konstruktorów o drewnie kończy się na więźbie.
Duży koszt adaptacji wynika z dość istotnych zmian jakie należy dokonać oraz braku oprogramowania, które "odwali robotę" za architekta. Takowe mają firmy wykonawcze i doliczają sobie to do kosztu postawienia domu.
P.S. Za dużo pytań jak na jeden post. Proponuję pytać bardziej szczegółowo.

snekker220
Posts: 27
Joined: Fri 10 Apr, 2009

Post by snekker220 » Fri 10 Apr, 2009

zlecę zmane projektu standardowego murowanego na szkielet drewniany
http://pprojekt.pl/projekt278-opalek_2g.html
okolice Radomia.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”