Wybór projektu

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
Elias
Posts: 1
Joined: Mon 30 Aug, 2004
Location: Opole

Wybór projektu

Post by Elias » Mon 30 Aug, 2004

Witam
Chciałem zapytac, gdzie mógłbym zapoznać się z szerokim wyborem projektów domów drewnianych szkieletowych?
Posiadam katalog "Najlepiej Sprzedawane Projekty Domów - Domy Drewniane 2003" oraz na 2004 wydawnictwa 'Publikator'.
Może ktoś ma pozytywne wrażenia z konkretnymi firmami, proponującymi projekty?
Dziękuję za wszelkie informacje
Elias

p.s.
Oczywiście na http://www.szkielet.pl też można znależć projekty - tak samo jak w "Katalog'u Budownictwa Drewnianego 2004".
Pytam o inne możliwości


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 30 Aug, 2004

Inne możliwości to:
- wcześniejsze wydania Katalogu Budownictwa Drewnianego - możliwe do zamówienia u nas,
- Katalog Energooszczędnych Domów Jednorodzinych wydany przez Amerykańsko-Polski Instytu Budownictwa, Gdańsk, 1995
- Katalog Domów Jednorodzinnych, wydany j/w w 1998 r. - raczej nie do zdobycia.

Możesz też spróbować nawiązać kontakt z niektórymi biurami architektonicznymi. Co prawda nie ma zbyt dużo pracowni zajmujących się projektowaniem domów drewnianych, ale jak poszukasz to w sieci coś znajdziesz.

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 29 Apr, 2005

Cześć Elias!

Możesz w necie w wyszukiwarce wpisać hasło: dom szkieletowy lub dom drewniany itp. Otworzy się sporo linków i adresów. Trzeba trochę czasu poświęcić by to przejrzeć. Jak już coś znajdziesz dla siebie, skontaktuj się z wykonawcą (firmą) i poproś o tzw. listę referencyjną - pogadasz z ludźmi (koncowym odbiorcą), którzy stawiali z daną firmą.
Ja szukałem w ten sposób... i znalazłem coś dla siebie.

Pozdro
Arek

muhsan
Posts: 1
Joined: Fri 09 Jan, 2015

Re: Wybór projektu

Post by muhsan » Fri 09 Jan, 2015

Dachy kratownicowe stosuje się do 30 metrów rozpiętości, więc przy Pańskim projekcie nie powinno być najmniejszego problemu.

muniekk
Posts: 3
Joined: Wed 11 Mar, 2015

Re: Wybór projektu

Post by muniekk » Thu 12 Mar, 2015

No włąsnie sie tez tak nad tym zastanawiam.Mozecie podpowiedziec cos.

gallanonim
Posts: 3
Joined: Fri 13 Mar, 2015

Re: Wybór projektu

Post by gallanonim » Fri 13 Mar, 2015

Moim zdaniem jeżeli chodzi o tego typu projekty to wszystko można znaleźć w necie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę co nas interesuję i już :) Bez problemu.
pozdrawiam ciepło :)

Ogrodolandia
Posts: 13
Joined: Tue 30 Dec, 2014

Re: Wybór projektu

Post by Ogrodolandia » Wed 25 Mar, 2015

Dobra podpowiedź z listą referencyjną :) Tak się zastanawiałam ostatnio, jak wybrać firmę i to włściwie jest najlepszy pomysł, na jaki trafiłam :)

kartahon1
Posts: 1
Joined: Mon 30 Mar, 2015

Re: Wybór projektu

Post by kartahon1 » Mon 30 Mar, 2015

Tyle, że obecna sytuacja życiowa zmusza mnie do sprzedania projektu wraz z I ratą na budowę. Proszę o kontakt osoby zainteresowane. Sprawa dość pilna.Pozdrawiam????
han ya na kuch tu kaho

irenaa
Posts: 25
Joined: Fri 14 Nov, 2014

Re: Wybór projektu

Post by irenaa » Tue 03 Nov, 2015

A wybieraliście taki gotowy projekt ? Czy istnieje opcja wprowadzania w nim jakichś zmian ?

User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Wybór projektu

Post by tal » Thu 19 Nov, 2015

Szukam projektu domu drewnianego, może być piętrowy z poddaszem bo działka ma zaledwie 8 arów więc nie mogę sobie pozwolić na poświęcenie zbyt wielu powierzchni. Możecie polecić coś w tym zakresie?

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Wybór projektu

Post by star » Fri 20 Nov, 2015

Jest bardzo wiele biur architektonicznych. Musisz po prostu przejrzeć sobie poszczególne projekty oraz zdecydować się na ten, który najbardziej Ci odpowiada.
Projekt bardzo sensowny, wygodny. Wszystko pokryło się z kosztorysem ( wiadomo,że były niewielkie różnice ale ostatecznie wydałem tyle pieniędzy na budowę ile zamierzałem). Dodatkowo oferują wsparcie od samego początku budowy do końća. Możesz w każdym momencie do nich zadzwonić oraz dopytać się o to co Cię martwi.
::)

User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Wybór projektu

Post by tal » Fri 20 Nov, 2015

Widzę, że projektów z bali też mają całkiem sporo. Przy kilku miałem nawet okazję uczestniczyć w realizacji :)

antos
Posts: 13
Joined: Thu 11 Jun, 2015

Re: Wybór projektu

Post by antos » Tue 26 Jan, 2016

My skorzystaliśmy z megadrew dwa lata temu. Oni współpracują między innymi z dom-projekt, drewniany-dom, mgprojekt, z500. Z tego ostatniego my wybieraliśmy projekt domu dla siebie. Natomiast na działce zbudowaliśmy domek rekreacyjno-letniskowy o pow. ok 30m2 z tarasem. Projekt na ich stronie nazywa się Arek III. Na ich stronie znajduje się też sporo projektów, które wykonali do tej pory.

nela181
Posts: 1
Joined: Fri 17 Jun, 2016

Re: Wybór projektu

Post by nela181 » Fri 17 Jun, 2016

:D :D :D :D :D

Apetitka
Posts: 2
Joined: Wed 29 Jun, 2016

Re: Wybór projektu

Post by Apetitka » Wed 29 Jun, 2016

wybór projektu będzie prosty jeśli skorzystacie z oferty projektybudowlane.com.pl
bardzo ciekawe szablony

misiowka
Posts: 1
Joined: Tue 04 Oct, 2016

Re: Wybór projektu

Post by misiowka » Tue 04 Oct, 2016

Najlepiej sugerować się swoimi oczekiwaniami i wybrać ten projekt, który uznamy za dobry dla nas.

martins23
Posts: 1
Joined: Sat 16 Jul, 2016

Re: Wybór projektu

Post by martins23 » Thu 15 Jun, 2017

Ja widziałem fajne, drewniane domy na portalu architektonicznym Sztuka Architektury. Jest naprawdę spory wybór. Oczywiście przy każdym z projektów są wszystkie potrzebne dane kontaktowe projektantów..

tomaszniek
Posts: 1
Joined: Sun 25 Jun, 2017
Contact:

Re: Wybór projektu

Post by tomaszniek » Sun 25 Jun, 2017

Taki gotowy projekt zakupiłem u znajomego architekta. Polecam uda się właśnie to takiego specjalisty, można dogadać szczegóły itp.

serenada
Posts: 10
Joined: Mon 24 Apr, 2017

Re: Wybór projektu

Post by serenada » Thu 02 Nov, 2017

Kupno projektu domu to bardzo wazna sprawa, trzeba ten zakup dokladnie rozważyć. Na szczęście istnieją firmy, ktoóre mogą nas w tym wyreczyć , a dostarczają oni gotowe projekty domów. Akurat te są wariantami mniejszymi, do ok. 140 mkw. Charakteryzują się przede wszystkim zwartą bryłą czy prostym dachem. Idealny wariant dla osób, które nie chcą wydac dużo gotówki na budowę własnego domu.

dariawaria
Posts: 6
Joined: Thu 30 Nov, 2017

Re: Wybór projektu

Post by dariawaria » Thu 01 Feb, 2018

a jak wygląda wycena domu w tym wypadku ?

AgnSz
Posts: 2
Joined: Mon 12 Feb, 2018

Re: Wybór projektu

Post by AgnSz » Mon 12 Feb, 2018

[ ... ] ma całkiem niezłą ofertę. [ ... to nie miejsce na reklamę - od Admina ... ]
W każdym poście AgnSz reklama stron z projektami ... nie tędy droga.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”