>> jak to robią amerykanie?

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
marek_marek
Posts: 1
Joined: Mon 17 Sep, 2007

>> jak to robią amerykanie?

Post by marek_marek » Mon 17 Sep, 2007

witam,
zastanawia mnie jak budują domy amerykanie - nie byłem - a tyle co widziałem w tv - to robią to szybko, z prefabrykatów, w krótkim czasie, wręcz po najmniejszej linii oporu. to praktyczny i często migrujący naród, nie budują domów jak u nas na 100 lat bo za 20 przejeżdża po nich walec i robią nowe osiedle.
czy istnieją przeciwskazania ze strony polskich przepisów, warunków klimatycznych lub innych czynników których nie wymieniłem, a które nie pozwalają na budowanie takich domów.
zastanawiam się jaki byłby koszt wybudowania takiego domu (zakładając że to mozliwe ;-)) np do 120m2, parterowy, bez adoptowanego poddasza, bez piwnic.
będę wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam
marek


Andrzej2012
Posts: 24
Joined: Mon 16 Jun, 2008
Location: Warszawa

Post by Andrzej2012 » Thu 31 Jul, 2008

Polecam zapoznanie się ze stroną ................... ( [shadow=red]ingerencja Administratora [/shadow]) i z tą techniką. Domy bardzo szybkie w budowie mocno energooszczędne z zastosowaniem nowoczesnych technologii a w przystępnych cenach. O ok.50% tańsze od domów pasywnych a wymagania energetyczne naprawdę znikome. Pozdrawiam Andrzej.
Jędrek

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Thu 31 Jul, 2008

Panie Andrzeju 2012 jest Pan namolny jak niewyspane dziecko. Na 8 Pana postów 5 czy 6 reklamuje tę firmę. Moderator chyba juz dawno powinien Pana conajmniej upomnieć za tę kryptoreklamę. Niczego nie wnoszą poza reklamą.

a odnośnie pytania marek_marek. To na twoje pytaNie nikt ci nie odpowie, bo jest ... absurdalne... Wszystko zalezy od uzytych materiałów, technologii, nawet miejsca gdzie dom będzie budowany - inna cena moze być w Warszawie a inna w ok. Krosna, firmy, ekipy czy ekip, standardów jakie chcesz mieć. Jak postawisz go własnymi ręcami w całości i ze zdobycznych materiałów, nie będzie kosztował cię nic, jak weźmiesz ekipę to moim zdaniem 300 tysięcy to minimum jakie musisz liczyć, bez działki i przyłączy - z najtanszymi oknami, bez dachówki i ze standardowa izolacją-czasem zaniżaną. Jak firma renomowana, materiały z lepszej niż przeciętna pólki, albo dom całoroczny z porzadnych bali to moze cię kosztować około 500 tysięcy, jak dobrze wykończysz to moze i z 800 tys.

generalnie w Polsce budując z generalnym wykonawcą domu, ceny budowy szkieletu (nie domu z bali) sa prawie identyczne jak budowania domu murowanego systemem gospodarczym.
Ceny prefabrykatów czyli "domów z paczki", gdzie całe ściany powstają w fabryce sa podobnie średnio 2500-3500 m2. Wiele też zależy od skomplikowania projektu, chocby dachu.

Najlepiej znajdz sobie propozycję najbardziej odpowiadającego ci projektu, prześlij do kilkunastu firm z prośba o wycenę i standardy jakie oferują w tej cenie.

Szukając firmy, znajdz sobie jakis przykładowy kosztorys, zaznaczaj co dana firma w oferowanej cenie ci daje, a co sam będziesz musiał zrobic wczesniej czy po ich wyjeździe. I orientacyjnie ci wyjdzie...
Stan deweloperski to u niektorych to samo co stan od klucz, a u niekotrych "do zamieszkania" nie jest nawet stanem deweloperskim. :roll:

uważaj tez na wyliczenia niektorych firm, jedne liczną ci powierzchnię "po podłodze" , inne powierzchnię uzytkową, a inne uzytkową netto.

Dzisiaj znalazłam firmę, która sobie wzięła fundament x 2, i wyszło jej ze mój dom ma 140 metrów 2, a w rzeczywistości wg. przyjętych norm ma 100 uzytkowej netto ( po podłodze ma 120), ale uważaj, bo bank patrzy tylko na UŻYTKOWĄ :)

przeciwskazań do budowy takich domów z tego co wiem, nie ma, zyjemy w klimacie umiarkowanym, a domy takie buduje się w klimatach o wiele bardziej zróżnicowanych.

Kebec
Posts: 2
Joined: Wed 17 Dec, 2008

bardzo trafnie Pan ujal

Post by Kebec » Tue 23 Dec, 2008

Mieszkam w Kanadzie w typowym kanadyjczyku i moge tylko powiedziec w samych superlatywach. Lecz jesli chodzi o jakos i cene domu to sa one bardzo ze soba powiazane i rozpietosc cen ogromna. Trzeba spawdzic referencje i ile takich domow sie buduje w ciagu roku. Znam firmy, ktore buduja ponad 1000 domow rocznie i takie co kilka domow rocznie....ktora jest lepsza...ta ktora daje lepsza relacje cena - jakosc. Jednak musze powiedziec, ze najczesciej za jakosc trzeba niestety zaplacic.

miroslaw_556
Posts: 1
Joined: Mon 09 Mar, 2009

Re: >> jak to robią amerykanie?

Post by miroslaw_556 » Mon 09 Mar, 2009

marek_marek wrote:zastanawia mnie jak budują domy amerykanie - nie byłem - a tyle co widziałem w tv - to robią to szybko, z prefabrykatów, w krótkim czasie, wręcz po najmniejszej linii oporu. to praktyczny i często migrujący naród, nie budują domów jak u nas na 100 lat bo za 20 przejeżdża po nich walec i robią nowe osiedle.
czy istnieją przeciwskazania ze strony polskich przepisów, warunków klimatycznych lub innych czynników których nie wymieniłem, a które nie pozwalają na budowanie takich domów.
zastanawiam się jaki byłby koszt wybudowania takiego domu (zakładając że to mozliwe ;-)) np do 120m2, parterowy, bez adoptowanego poddasza, bez piwnic.
Witam Panie Marku. Nie wiem skad pan wymyslil ze amerykanie robia tylko z prefabrykatow, bo wcale tak nie jest. Sam bylem widzialem i pracowalem przy szkieletach kilka lat. Przez ten okres budwalem tylko systemem takim ze wszystko budowalo sie na miejscu i od razu sciany szly do gory. Co do przeciwskazan to ja nie widze zadnych. Jest duzo firm ktore buduja juz na ziemi Polskiej szkieletowce, ale przewaznie robia to z prefabrykatow. Co do ceny to zadaja ponad 2 tys za metr za prefabrykata ale gdyby zrobic to samo na miejscu to wyjdzie duzo taniej. Pozdrawiam



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”