budowa we wrocławiu

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
AD2000
Posts: 1
Joined: Mon 24 Mar, 2008
Location: Wrocław

budowa we wrocławiu

Post by AD2000 » Mon 24 Mar, 2008

Witam serdecznie,
Jestem zupełnie nowy na forum więc po pierwsze jeszcze raz witam. Prowadziłem poszukiwania w zawartości forum i znalazłem wiele odpowiedzi na swoje pytania, które Pan Wojciech słyszy pewnie po raz 10 do 36 potęgi:). Do rzeczy: planujemy z żoną budowę domu. Będziemy gotowi mniej więcej w sierpniu lub wrześniu br. i wtedy też chcielibyśmy zacząć. Dysponujemy w pełni uzbrojoną działką budowlaną pod Wrocławiem (powierzchnia około 900m2, około25m szerokości i 40kilka długości). Nasz budżet na budowę to 340 tys złotych na całość, tak aby móc się wprowadzić. Miejscowy plan zagospodarowania narzuca nam pewne ograniczenia determinujące sam projekt domu:
- kąt spadku dachu 45 st.
- dach dwuspadowy
- główna kalenica dachu prostopadle do osi jezdni przed domem
Po długich rozważaniach zdecydowaliśmy się na projekt Kopciuszek, link:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-KOP ... e&strona=5

Rozważaliśmy budowę w systemie praefa z firmą Skanna z Międzyrzecza i w gruncie rzeczy dalej tej możliwości ostatecznie nie wyeliminowaliśmy, jednakże bardzo interesuje nas również adaptacja tego projektu do szkieletowej technologii drewnianej. W związku z tym, po wizycie na TARBUDzie, wytypowałem firmy, które z racji lokalizacji oraz proponowanych kosztów bardzo poważnie wchodzą w grę: McDomus, Aromex z Sulimowa k.Wrocławia, Domek z Ostrowa Wlkp., Unibud oraz Domikon. Dlatego też, chciałbym w miarę możliwości i Pana wolnego czasu, poznać Pana opinię na temat realizacji ww. firm. Być może jest Pan w stanie zasugerować jekiegoś rzetelnego i godnego zaufania wykonawcę z naszych okolic, którego na mojej liście brak. Ostatnia sprawa: czy Pana zdaniem budżet, jakim dysponujemy (tj.około 350tys zł) pozwala myśleć o wprowadzeniu się do takiego domku zakładając że standard wykończena jest ze średniej półki, dom nie do końca umeblowany ale z zewnątrz w pełni wykończony a w środku zdatny do mieszkania tj.kuchnia ,1 łazienka, pomalowane ściany, panele podłogowe). Pytanie bardziej do wykonawcy, wiem, bo to on sporządza kosztorys ale chodzi mi o to czy rzędy wielkości nie rozmijają się nadto z realiami. Z góry bardzo dziękuję za ewentualną odpowiedź.
Pozdrawiam,
Paweł
pozdrawiam


alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 24 Mar, 2008

Jesli moge -
liczac po 2600 za metr - bedzie ok. 330 tys.
Jesli macie inne sprawy zalatwione - odprowadzenie sciekow, ogrodzenie, podjazdy itp. to powinniscie sie zmiescic.
Nie przygladalem sie dokladnie, ale jesli jest to projekt do adaptacji w technologii drewnianej, lepiej szukac projekt gotowy w tej technologii...
Czesto tez firmy wykonawcze maja swoje sensowne i podobne projekty...
Przy domu z uzytkowym poddaszem liczy sie metraz na gorze jak przy prostych scianach na dole, a to nie to samo... Ponadto licza powierzchnie czesto po obwodzie ZEWNETRZNYM.
Co do firm, radzilbym znalezc na tym forum i osobiscie opinie o wykonawcach... Im wiecej i pozytywne (patrz opcja Szukaj powyzej), tym lepiej dla inwestora...
Dobre firmy moga miec tez juz pozajmowane terminy i bedziecie musieli poczekac, nie wiem ile...
Pozdrawiam

daniel36Wilk12
Posts: 10
Joined: Fri 12 Jun, 2020
Contact:

Re: budowa we wrocławiu

Post by daniel36Wilk12 » Wed 10 Nov, 2021

Co sądzicie o szybkiej budowie tzw. domów szkieletowych lub kanadyjskich. Znalazłam firmę, która ma naprawdę atrakcyjne ceny budowy takiego domu? Czy warto w to zainwestować w tanie projekty domów kanadyjskich. Mi oferta bardzo się podoba a co za tym idzie jest atrakcyjna cenowo.

Susan2732
Posts: 5
Joined: Thu 18 Nov, 2021
Contact:

Re: budowa we wrocławiu

Post by Susan2732 » Thu 18 Nov, 2021

Budowa takiego domu to naprawde super pomysł.


Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”