Projekt A 44

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
Figa
Posts: 20
Joined: Mon 11 Dec, 2006

Projekt A 44

Post by Figa » Sat 16 Dec, 2006

Czy ktoś budował dom z bali z projektu A 44? Jakie mogą być koszty? Czy taki dom z bala gr. 12 będzie wyglądał ładnie? Prawdopodobnie z bala gr. 20 mi się nie uda. Czy można ten dom wybudować w technice szkieletowej, pokrywając ściany balem? Jak przeskoczyć bariery cenowe? Niestety zależy mi na domu całorocznym.Proszę się nie śmiać, każdy ma swoje marzenia... :? :? :? Pozdrawiam Figa


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 16 Dec, 2006

Popros o dokladniejsze rysunki (dostaniesz bez problemu jak ja) i skonsultuj ze swoim architektem, ktory bedzie adoptowal projekt. Mi osobiscie projekty p. Iwanka bardzo odpowiadaja - nawet mimo znalezionych bledow.

Figa
Posts: 20
Joined: Mon 11 Dec, 2006

Post by Figa » Sun 17 Dec, 2006

Narazie jeszcze nie zakupiłam tego projektu, tylko oglądałam go w internecie. Zanim go nie zamówię to pewnie nikt mi takich rysunków nie prześle /chyba ,że się mylę/ . A wolałabym być pewna, że buduję taki właśnie dom zanim zainwestuję w projekt. Jeśli znasz ten projekt może będziesz orientował się w przybliżonych kosztach realizacji? :) Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź. Figa

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 17 Dec, 2006

W zasadzie, w większości przypadkach, architekci przesyłają dokładniejsze rysunki, niż te prezentowane na naszych stronach. Zatem jeżeli takowe będą Ci niezbędne do bliższego zapoznania się z projektem i podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie projektu - pisz na adres - projekty@szkielet.com.pl

Pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 17 Dec, 2006

Moim zdaniem kazdy dom z bala wyglada ladnie. :)
Orientacyjne koszty znajdziesz na http://www.moj-dom.pl/43,bale,oferta_de ... ml#projekt
Przy 12cm balu konieczne bedzie sporo izolacji od strony wewnetrznej (minimum 10cm).

Figa
Posts: 20
Joined: Mon 11 Dec, 2006

Dziękuję

Post by Figa » Mon 18 Dec, 2006

Bardzo dziękuję za odpowiedż. Napewno tak zrobię. :D Figa

benek
Posts: 16
Joined: Fri 04 May, 2007

Post by benek » Thu 28 Feb, 2008

witam
chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś z Państwa budował dom z bala paskiego z firmą Budrev ze Świnna, oraz z firmą Budrew z Łodzi?
benek

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 28 Feb, 2008

"Dom mieszkalny ocieplony w konstrukcji z bali płaskich samonośnych gr. 45, 60, 90, 120 mm," - tak na przykład buduje jedna z wymienionych przez Ciebie firm. Buduje domy, jak pisze z bali płaskich. A co to są bale płaskie? Czy w ogóle sa to bale?

Czy można nazywć balami deski grub. 45 mm i ta samą nazwę stosować do bali o średnicy 450 mm?

Według literatury, bale to elementy z drewna litego, którego każdy z poziomych wymiarów jest nie mniejszy niż 152 mm, tj. w przybliżeniu 6 cali.

saboor
Posts: 1
Joined: Wed 15 Apr, 2015

Re: Projekt A 44

Post by saboor » Wed 15 Apr, 2015

Staram sie w tej chwili dostac pozwolenie na budowe domu z bali na wsi w woj. lubelskim kolo Annopola.
Czy ma pan moze kontakty lub rekomendacje firm/cesli ktorzy mogli by ten projekt zrealizowac budujac z 20 cm. bali ? Dziekuje za wszelkie informacje.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Projekt A 44

Post by Wojciech Nitka » Wed 15 Apr, 2015

Witam,
co znaczy "ten projekt zrealizowac budujac z 20 cm. bali". Czy chodzi o bale prostokątne grubości 20 cm czy też okrągłe, toczone, o średnicy 20 cm.
Czekam na informacje. Potem mogę polecić rzetelną, wiarygodną i ... sprawdzoną firmę.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”