Koszt domu z bali pełnych

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
MagdalenaK
Posts: 2
Joined: Sat 10 Mar, 2007
Location: lubuskie

Koszt domu z bali pełnych

Post by MagdalenaK » Sun 11 Mar, 2007

Po długich rozmowach i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi wraz z mężem zdecydowaliśmy się na dom z bali pełnych. nie będę ukrywać że raczkujemy w tej kwestii wiele czytamy itp. Znaleźliśmy już firmę która postawi nam domek z bali mokrych ,średnica od 36 cm do 42 cm . Stan surowy otwarty , dach ofoliowany, wielkość domu to 120 metrów kwadratowych. Cena to około 120 tysięcy, proszę powiedzcie czy to dużo czy mało.Firma wydaje się bardzo solidna, widzieliśmy juz domy które postawiła. Pozdrawiam Magda


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 07 Jun, 2007

Taka cena niestety "obowiiązuje" w większości firmach - 1000 zł za jeden metr kwadratowy.

Czy to dużo czy mało? Różnie to można oceniać. Budując jednak z bali grubości 36 - 42 cm oszczędzasz na izolacji cieplnej ścian, elwacji itp. W sumie to tak drogo raczej nie wychodzi. Ale jaki to etap zaawansowania robót możesz porównać chociażby tutaj - http://www.szkielet.pl/etapy.php?show=index Co prawda dotyczy to konstrukcji szkieletowej, ale większość etapów pokrywa się.

Budując z bali mokrych pamiętaj, że konstrukcja ścian itp. może osiąść do ok. 15 cm na wysokości jednej kondygnacji, a osiadanie może trwać nawet do 5 lat.

lonirex
Posts: 3
Joined: Fri 14 Dec, 2007

Post by lonirex » Fri 14 Dec, 2007

Widziałam egzemplarz okazowy- dom z bala, pod Warszawą- piękny, bardzo mi się spodobał i pobudził moją wyobraźnię, ale cena za 145 m2 to ok. 160 tys.


Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”