Domki z bali... Kilka bardzo ważnych pytań...

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
TotalnieZielona
Posts: 1
Joined: Fri 17 Aug, 2007
Location: Poznań

Domki z bali... Kilka bardzo ważnych pytań...

Post by TotalnieZielona » Fri 17 Aug, 2007

Witam bardzo serdecznie!

Niestety w temacie "domów z bali" jestem całkowicie zielona i mam parę pytań. A mianowicie interesuje mnie czy projekt A38 ze strony http://www.szkielet.pl/projekty/?projekt=204 jest projektem domu, który nadaje się całkowicie do zamieszkania przez cały rok ? Czy takie domy są bezpieczne i w razie czego nie zapalą się jak zapałka :???: ? Oraz jaki może być przybliżony koszt wybudowania takiego domku? -na forum tym dowiedziałam się, że generalnie koszt wynosi około 1000 zł za m2 jednak z pewnych źródeł wiem, że dom taki powinien być budowany przez firmę która należy do tzw STOWARZYSZENIA DOMU DREWNIANEGO, a członkowie tegoż stowarzyszenia z kolei podają, że koszt wybudowania domku z bali wynosi w zaokrągleniu jakieś 2700 zł za m2. I ostatnie moje pytanie - jaką metodę ogrzewania takiego domku powinno się wybrać, aby była ona skuteczna i opłacalna? :)

Będę bardzo wdzięczna, za wszelkie wskazówki i porady związanie z moimi pytaniami :) Pozdrawiam!


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 20 Aug, 2007

Witaj,
projekt wybrałaś bardzo ładyny, jednak za 1.000 zł./m2 nigdy go nie wybudujesz. To jest zapewne koszt stanu surowego otwartego. Co w niego wchodzi poczytaj - http://www.szkielet.pl/etapy.php?show=index Jak widzisz w domu szkieletowym, stan surowy otwarty, to dopiero ok. 25% zaawansowania robót. W domu z bali grubych, nie wymagających ocieplenia, ten procent będzie trochę wyższy i może wynosić 30 - 35%, gdyż odpadają roboty izolacyjne ścian zewnętrzych.
Zatem koszt domu z bali, wykończonego pod klucz, spokojnie oscylować będzie w granicach 3.000 zł./m2. Oczywiście dużo zależeć też będzie od bryły budynku i standardu jego wykończenia.

Na temat ogrzewania znajdziesz wiele wypowiedzi na tym Forum. Poszukaj w wyszukiwarce - "Szukaj" w górnej części strony - pod hasłem "ogrzewanie".

Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”