projekt a zmiana grubości belek

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
ulv
Posts: 1
Joined: Sat 17 Nov, 2007

projekt a zmiana grubości belek

Post by ulv » Sat 17 Nov, 2007

Posiadam projekt domu i w części budowlanej projekt jest dla ściany z bala prostokątnego 15x24 cm. Czy muszą mieć miejsce zmiany i jak duże by one były gdybym chciał użyć bali o innym wymiarze (grubszych prostokątnych lub okrągłych)?
Czy wystarczy przerysowanie rozwinięć ścian, rzutów przyziemia i zmiany w opisie? Ile spodziewać się, że może ta zmiana kosztować?
Chcę wiedzieć czego się spodziewać gdy będę szedł do projektanta.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Ulv


Gasol
Posts: 15
Joined: Wed 07 Mar, 2007

Re: projekt a zmiana grubości belek

Post by Gasol » Sun 18 Nov, 2007

Wydaje mi sie, ze kierownik budowy moze zgodzic sie na wykonanie budynku z innych materialow. Byc moze niepotrzebna jest nawet zmiana projektu. Wszystko zalezy od wykonawcy, jeden powie, ze bez dokladnego projektu nie da rady, drugi, ze projekt mu niepotrzebny. Moim zdaniem lepiej miec dopieszczony projekt i wymagac realizacji zgodnie jego zawartoscia.

Babblu0
Posts: 1
Joined: Fri 17 Apr, 2015

Re: projekt a zmiana grubości belek

Post by Babblu0 » Fri 17 Apr, 2015

Nie bardzo się na tym znam wiec zapytam jaki jest jest koszt (około ) domy z bali pod klucz, chodzi mi o taki stan domu który tylko umebować i w nim mieszkać, dom okolo 120 metrow kwadratowych podrawiam

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: projekt a zmiana grubości belek

Post by majek85 » Sat 18 Apr, 2015

wszystko zalezy od projektu i co chcesz mieć w tym "pod klucz" ceny na stronach internetowych zaczynają się od 250tys, do nieskończoności 8) Znajoma za podobny metraż pod klucz wydała ok 400tys zł

Odagmara
Posts: 20
Joined: Tue 18 Oct, 2016

Re: projekt a zmiana grubości belek

Post by Odagmara » Wed 19 Oct, 2016

to jest prawda, w zależności od projektu cena moze się wahać, warto projekt dokładnie przemyśleć



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”