Koszty domu drewnianego - od stanu surowego do wykończenia

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
czirlej
Posts: 1
Joined: Tue 15 Jul, 2008

Koszty domu drewnianego - od stanu surowego do wykończenia

Post by czirlej » Mon 21 Jul, 2008

Witam,
planuję budowę domku jednorodzinnego o pow. użytkowej 140 m2 (parter - 87,2 m2) - dach dwuspadowy, okna tylko połaciowe, bez żadnych lukarn czy bawolich oczek - czyli raczej prosty... (miejsce budowy Świdnik k/Lublina)
znalazłem firmę, która postawi mi ten domek w stanie surowym za kwotę 80 tys. złotych (konstrukcja sumikowo-łątkowa), łącznie z więźbą dachową.
mam pytanie - jakie są przybliżone koszty budowy domu do stanu wykończonego - wiem, że zależy to od użytych materiałów, ilości samodzielnej pracy, jakości ekipy - ale chodzi mi o ceny średnie i oczywiście w przybliżeniu, a dokładniej o następujące elementy,
1. Fundamenty (normalne płaskie podłoże)
2. Koszty przyłączy zew.
3. Pokrycie dachu (blachodachówka)
4. Ocieplenie dachu
5. Ocieplenie ścian zew.
6. Ścianki działowe (płyta gips-karton)
7. Okna
8. Drzwi zew. i wew.
9. Instalacja wod-kan
10. Instalacja elektr.
11. Instalacja C.O (piec gazowy+kominek)
12. Schody drewniane

Czyli chyba wszystko bez paneli, płytek (glazura i terakota), białego montażu (chyba, że o jakichś elementach zapomniałem...)
Wiem, że ceny mogą być naprawdę różne, ale chodzi mi o taki średni koszt (np. schody mogą być i za 20tys, ale mi bardziej chodzi o takie za 7...) i przy założeniu, że część rzeczy będzie nakładem sił własnych robiona...
Będę wdzięczny za informacje, oraz postaram się dzielić swoimi uwagami odnośnie budowy.
Michał.

Ps. Będę wdzięczny także za oferty firmy wykonastwa poszczególnych elementów.


monja
Posts: 24
Joined: Mon 21 Jan, 2008

Post by monja » Wed 23 Jul, 2008

Witam.Koszt budowy mojego domku wraz z brukiem ok 160 m2 (domek 140 m2 podobny z opisu do twojego) pod klucz to 300 tyś zł.Dom powstałw tym roku w Dziwnówku Zachodniopomorskie.Pozdrawiam M

Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”