Dom podhalański pod Warszawą ?

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
renes
Posts: 1
Joined: Fri 12 Jun, 2009

Dom podhalański pod Warszawą ?

Post by renes » Fri 12 Jun, 2009

Witam,
Od niedawna planujemy z żoną sprzedaż mieszkania w Warszawie i wybudowanie domu z pełnej bali ok. 32-38 cm,ok. 110-150m2 + garaż, szczególnie podobają nam się domy podhalańskie. W związku z tym mamy kilka pytań na które próbujemy znaleźć odpowiedź, a przede wszystkim: czy są firmy które budują takie domy w woj. mazowieckim?, czy dom podhalański jest droższy w budowe od innych domów z bali?, czy taki dom powinna najlepiej budować firma z Podhala?, wreszcie, jaki jest koszt budowy takiego domu pod klucz - cena za metr - i ile trwa sama budowa?
Na forum nie mogłem zbyt wiele znaleźć o domach podhalańskich, jeśli coś przeoczyłem, będę wdzięczny za linki do stron nawiązujących o tego typu domach.
Pozdrawiam.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 12 Jun, 2009

Poczytaj - http://www.szkielet.pl/domy_z_bali.php i następna. Trochę informacji na temat budownictwa podhalańskiego znajdziesz.
W serwisie znajdziesz też projekty domów podhalańskich - http://www.szkielet.pl/projekty_domow_d ... hp?page=29

alina789
Posts: 1
Joined: Wed 14 Jan, 2015

Re: Dom podhalański pod Warszawą ?

Post by alina789 » Wed 14 Jan, 2015

droższy w budowe od innych domów z bali?, czy taki dom powinna najlepiej budować firma z Podhala?, wreszcie, jaki jest koszt budowy takiego domu pod klucz - cena za metr - i ile trwa sama budowa?
Na forum nie mogłem zbyt wiele znaleźć o domach podhalańskich, jeśli coś przeoczyłem, będę wdzięczny za linki do stron nawiązujących o tego typu domach.
Sani

krzychut
Posts: 33
Joined: Thu 01 Apr, 2010
Location: Chojnice
Contact:

Re: Dom podhalański pod Warszawą ?

Post by krzychut » Fri 16 Jan, 2015

na Mazowszu była piękna tradycyjna architektura drewniana ... postawienie pod Warszawą domu wg. tradycji podhalańskich to jakaś masakra architektoniczna... u mnie na Kaszubach w Borach Tucholskich też jakiś "miłośnik" architektury drewnianej postawił "podhalańczyka" i żal patrzeć na tę ignorancję i brak gustu..

magdalenamarysia
Posts: 3
Joined: Tue 10 Mar, 2015

Re: Dom podhalański pod Warszawą ?

Post by magdalenamarysia » Tue 10 Mar, 2015

taki pomysł jest bez sensu, nie ma przesłanek praktycznych ale jak to mówią. Kto bogatemu zabroni.

gallanonim
Posts: 3
Joined: Fri 13 Mar, 2015

Re: Dom podhalański pod Warszawą ?

Post by gallanonim » Fri 13 Mar, 2015

Witam.
Ja zawsze marzyłem o takim domku z bali, najlepiej w Bieszczadach:) Niestety trochę to marzenie przekracza mój budżet domowy;) Ale może kiedyś wygram w totka:)
Pozdrawiam:)

User avatar
davidek90
Posts: 3
Joined: Tue 14 Apr, 2020
Contact:

Re: Dom podhalański pod Warszawą ?

Post by davidek90 » Tue 14 Apr, 2020

Oj mnie też się marzy taki domek, gdzieś z dala od tego miejskiego zgiełku ;)

Obeloska
Posts: 10
Joined: Mon 23 Dec, 2019

Re: Dom podhalański pod Warszawą ?

Post by Obeloska » Wed 03 Jun, 2020

też bym chętnie w takim zamieszkała, najlepiej jeszcze, żeby był jakiś ładny widok na góry, lasy etc

Nosleep123
Posts: 1
Joined: Tue 06 Apr, 2021

Re: Dom podhalański pod Warszawą ?

Post by Nosleep123 » Tue 06 Apr, 2021

A ja to bym chciała taki domek letniskowy z drewna :) Co o takich sądzicie? Mąż już ma na uwadze tegoroczne wakacje w takim domku :)

mareleczka
Posts: 3
Joined: Mon 17 May, 2021
Location: Cały świat
Contact:

Re: Dom podhalański pod Warszawą ?

Post by mareleczka » Mon 17 May, 2021

Jejku też mi się marzy taki domek, żeby móc sobie wyjechać w ciepłe dni z miasta do takiego domku i tam spędzić wieczorki



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”