Dom na zgłoszenie do 25 m

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
blaise
Posts: 1
Joined: Sun 09 Jun, 2013

Dom na zgłoszenie do 25 m

Post by blaise » Sun 09 Jun, 2013

Witam,
posiadam działkę budowlaną na której niestety plan zagospodarowania terenu uniemożliwia mi budowę domu mieszkalnego. W chwili obecnej jest to działka 15 arowa w mieście gdzie jest postawiony stary dom mieszkalny (mój dom rodzinny)
Ostatnio przeczytałem gdzieś że można by było zlokalizować tam dom na zgłoszenie budowlane o pow. do 25 m2
z poddaszem użytkowym co dałoby powierzchnię użytkową ok 50 m2.
Pytanie czy można było by wybudować taki dom i dało by się w nim mieszkać?? Chodzi pewnie raczej o dom drewniany pewnie z bali. tylko jaką grubość bali powinno się zastosować aby w zimie dało się tam żyć ?? I jaki mniej więcej byłby koszt takiego domu oczywiście koszt przybliżony??


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Thu 13 Jun, 2013

Te domki "5x5x5" w ktorych da sie mieszkac , w rzeczywistosci dosc znacznie przekraczaja granice wymiarowe. Wez w 5m wys. zmiesc podmurowke, grubosc stropu, ocieplenie dachu. Prosze policzyc ..., a jak przekroczysz wymiary to zawsze na upartego ktos sie moze przyczepic i nakazac rozbiorke, ew. przerobke. Co do bala, przy malym domku, to nawet jak dasz z kilkanascie tylko centymetrow grubosci to przemarzac nie bedzie, ani bankructwa z ogrzewaniem rowniez nie bedzie.

Elise
Posts: 4
Joined: Fri 26 Jul, 2013

Re: Dom na zgłoszenie do 25 m

Post by Elise » Fri 26 Jul, 2013

blaise wrote:Witam,
posiadam działkę budowlaną na której niestety plan zagospodarowania terenu uniemożliwia mi budowę domu mieszkalnego. W chwili obecnej jest to działka 15 arowa w mieście gdzie jest postawiony stary dom mieszkalny (mój dom rodzinny)
Ostatnio przeczytałem gdzieś że można by było zlokalizować tam dom na zgłoszenie budowlane o pow. do 25 m2
z poddaszem użytkowym co dałoby powierzchnię użytkową ok 50 m2.
Pytanie czy można było by wybudować taki dom i dało by się w nim mieszkać?? Chodzi pewnie raczej o dom drewniany pewnie z bali. tylko jaką grubość bali powinno się zastosować aby w zimie dało się tam żyć ?? I jaki mniej więcej byłby koszt takiego domu oczywiście koszt przybliżony??
Tak jak post wczesniej 5 x 5 x 5 m. jest nierealne żeby sie zmieścić w tych wymiarach na dom dla rodziny.


Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”