Koszt domu z bali?

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
moni_l
Posts: 2
Joined: Tue 01 Dec, 2015

Koszt domu z bali?

Post by moni_l » Tue 01 Dec, 2015

Słuchajcie, bijemy się strasznie z myślami z mężem. Już prawie zdecydowaliśmy się na budowę domu całorocznego ze słomy ze względu na koszt, ale ciągnie nas do domu drewnianego. To jest jednak inna bajka - klimat tego domu jest niesamowity.

Ale to, co nas powstrzymuje to cena, jak się wydaje, dość wysoka takiego domu. Wszędzie gdzie dzwoniliśmy, mówiono nam, że nie uda nam się w naszym budżecie zamknąć.

A co w ogóle chcemy?

Dom ok. 100-120m2
bez garażu
bez piwnicy
z poddaszem użytkowym
jak najprostszy - dach dwuspadowy, bez żadnych wykuszy ip.
okna pcv, nie żadne wydziwiane
bale nie muszą być okrągłe, mogą być płaskie

Chcielibyśmy, żeby dom miał kominek z turbiną.

Co więcej? Fundamenty chcemy zrobić we własnym zakresie, a więc chodzi nam tylko o postawienie domu i wykończenie.
Budżet jaki mamy to 200-220.000 zł MAX - a wynika on z tego, że po prostu nie dostaniemy większego kredytu.

Jedyna firma, która nas zapewniła, że nam zrobi ten dom w naszym budżecie, to firma http://www.wikodomy.pl/ - mają dużo realizacji i nawet dzwoniłam do Karczmy, którą robili, żeby zapytać o opinie. Właściciel karczmy zadowolony bardzo. ALE.. nic więcej o tej firmie nie mogę znaleźć, właściciel firmy wydał mi się troszkę cwaniaczek, nie chciał podać namiarów do innych klientów, bo chciałam jeszcze inne opinie zweryfikować. Ogólnie boimy się trochę pracy z nim bo nic nie ma o nim w internecie.

Czy Waszym zdaniem jest REALNE zbudować tego typu dom w tych pieniądzach z wykończeniem? Czy nie ma co się brać za to? Jak już wspominałam, dzwoniłam po wielu firmach z całej Polski i wszyscy mówili, że nie ma szans - że trzeba liczyć ok. 300-400.000 złotych. A ta jedna firma powiedziała, że spokojnie się zmieścimy i zrobimy to. Tylko nie powiedzieli dokładnie jakie materiały itp - gość generalnie stwierdził, że on żadnego kosztorysu nie będzie robił dopóki my się nie zdecydujemy na niego, bo on ma co robić i nie będzie na darmo pracował..


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Koszt domu z bali?

Post by Wojciech Nitka » Tue 01 Dec, 2015

Niska cena, w stosunku do innych firm, powinna dać do myślenia.
Poza tym - firma nie podaje swojej siedziby - dlaczego ?
I jeszcze jedno - nigdzie na zdjęciach nie widać uszczelnienie pomiędzy poszczególnymi balami. Nie uszczelniają bali ?

moni_l
Posts: 2
Joined: Tue 01 Dec, 2015

Re: Koszt domu z bali?

Post by moni_l » Tue 01 Dec, 2015

Dało do myślenia, dlatego szperałam w necie żeby coś o nich znaleźć i nic... a siedzibę mają - byłam tam u nich - jest dobrze oznaczone i podobno są tam od paru lat (wiem, bo obok są moi znajomi ze swoją firmą..)

Co do uszczelnienia - nic nie wiem o tym..

Wandeczka
Posts: 7
Joined: Tue 10 Nov, 2015

Re: Koszt domu z bali?

Post by Wandeczka » Wed 02 Dec, 2015

Tylko przemyślcie kwestię ubezpieczenia. Znajomemu dom z bali spłonął doszczętnie i niestety sądził się z ubezpieczycielem.

saltepano
Posts: 9
Joined: Fri 11 Dec, 2015

Re: Koszt domu z bali?

Post by saltepano » Fri 11 Dec, 2015

200 tys. powinno wystarczyć.

Darek30
Posts: 5
Joined: Sat 09 Apr, 2016

Re: Koszt domu z bali?

Post by Darek30 » Sat 09 Apr, 2016

Da się ogarnąć nawet za 150 tyś. ale trzeba złapać b. dobry kontakt.

only3points
Posts: 4
Joined: Fri 22 Apr, 2016
Contact:

Re: Koszt domu z bali?

Post by only3points » Fri 22 Apr, 2016

Raczej pow. 200, czasy 150 juz dawno minęły

basior26
Posts: 2
Joined: Mon 08 Aug, 2016

Re: Koszt domu z bali?

Post by basior26 » Mon 08 Aug, 2016

Moni i jak ta firma? udalo sie cos znalesc na jej temat ?

KarolLis
Posts: 1
Joined: Tue 16 Aug, 2016

Re: Koszt domu z bali?

Post by KarolLis » Fri 19 Aug, 2016

A ktoś poleci jakiegos taniego (a solidnego! rzecz jasna) wykonawcę?

Odagmara
Posts: 20
Joined: Tue 18 Oct, 2016

Re: Koszt domu z bali?

Post by Odagmara » Wed 19 Oct, 2016

ja bym tu koniecznie pomyślała o ubezpieczeniu domu

AkukuBernard
Posts: 22
Joined: Tue 24 Jan, 2017
Contact:

Re: Koszt domu z bali?

Post by AkukuBernard » Wed 17 Mar, 2021

Ja nie podejmę się budowy takiego domu, chociaż mi się bardzo podoba, bo nie stać mnie na taki i tyle.

mronks56
Posts: 3
Joined: Mon 24 May, 2021
Location: Warszawa
Contact:

Re: Koszt domu z bali?

Post by mronks56 » Mon 24 May, 2021

Teraz to wydaje mi się, że te 200 tysięcy już by nie starczy. Wszystko horrendalnie skoczyło w górę



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”