Grubość gwoździ wg. pana Nitki a ich dostępność.

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
tl111
Posts: 1
Joined: Wed 29 Apr, 2015

Grubość gwoździ wg. pana Nitki a ich dostępność.

Post by tl111 » Wed 29 Apr, 2015

Serdecznie witam po raz pierwszy i z góry przepraszam za ewentualne "błędy i wypaczenia" ale jestem w sytuacji przymusowej.
Muszę postawić "komórkę" 7 m2 na działce i już sądziłem, że się do tego przygotowałem. Przeczytałem fora, wybrałem konstrukcję szkieletową, przeczytalem książkę p. Nitki i zacząłem kupować materiały. Drewno kupiłem (c24 45x95) , OSB na poszycie i dzisiaj chciałem kupić gwoździe. A tu zonk. Z książki p. Nitki wynika, że mają być grubości ok. 7 mm. , długość 100 mm. Tylko, że takiego rozmiaru nie ma w handlu ! Czy ktoś moze mi powiedzieć jakie gwoździe mam zastosować ? Projektu na komórkę działkową nie będę zlecał bo ... projektant padłby trupem , a sam jestem technikiem budowlanym więc mam nadzieję, że dam radę wyzwaniu . Komórka ma mieć 2m na 3,5m wysok. 3m. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam. :)


mariober
Posts: 28
Joined: Sat 03 Jan, 2015
Location: Norwegia

Re: Grubość gwoździ wg. pana Nitki a ich dostępność.

Post by mariober » Wed 24 Jun, 2015

gwoździa dobiera się tak 2/3 długości gwoździa powinno przechodzić przez materiał przybijany tzn. by przybić deskę grubości 25 mm najlepszy będzie 75mm - grubość ustalają producenci wybierz ocynkowane !
wypowiadam się tylko gdy wiem o czym mówię !

Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”