sysytem rockwool

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
alex.57
Posts: 56
Joined: Tue 15 Nov, 2005
Location: Bory Tucholskie

Post by alex.57 » Sun 08 Apr, 2007

Witajcie!
wełnę mineralną (fasadową) mocowałem do ściany pokrytej wiatroizolacja na wkręty do drewna i podkładki do tego przeznaczone, na to siatka w kleju i tynk mineralny.
mocowanie wełny przez listwy jest nie do wykonania, tak mocuje się styropian.Szczegóły na rysunkach Roockwola. Przy rezygnacji z wiatroizolacji polecają(specjaliści roockwola) nawiercenie płyt OSB i klejenie wełny do płyty, jednak wybrałem rozwiązanie j.w.
Pozdrawiam.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: sms

Post by Wojciech Nitka » Wed 11 Apr, 2007

pafson wrote:niestety wydaje sie, iz aby teraz otrzymac odpowiedz od Pana Nitki to trzeba wyslac smsa :evil:
Zanim tak napiszesz zapoznaj się z innymi moimi wypowiedziami na Forum. Niestety, nie zawsze siedzę na Forum i ... nie zawsze do wszystkich pytań mam "serce".

Proponuję jednak poczytać - http://www.szkielet.pl/problemy.php?sho ... ecyfikacja - co winno w pewnym stopniu dać odpowiedź na zadane pytanie. Tym bardziej, że właśnie na jednym ze seminarów Rokwool przedstawiał swoją teorię, a prof. Pogorzelski wygłaszający powyższy referat - bardzo skrytykował to dziurawienie płyty OSB. Bo niby jaki to ma mieć sens?

alex.57
Posts: 56
Joined: Tue 15 Nov, 2005
Location: Bory Tucholskie

Post by alex.57 » Tue 17 Apr, 2007

witam,
wełnę na elewacji, przed zawilgoceniem, powinna chronić starannie położona warstwa zbrojonego tynku, a konstrukcję budynku (ścianę z OSB) założona tkanina wiatroizolacyjna. Dodatkowa taśma dekarska wokół otworów (okien, drzwi). Przeprowadziłem próbę - zmoczoną solidnie twardą wełne postawiłem "w pionie" - w krótkim czasie woda znalazła się w dolnej części, góra była sucha.Myślę, że odprowadzenie wody - jeżeli się tam dostanie - zapewni perforowana listwa startowa,
Kontrolowane suszenie ściany :?: :?: - chyba nie ma systemu, który to w pełni gwarantuje.
Pozdrawiam budujących.


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”