Drewno budowlane

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
Andrzej W
Posts: 43
Joined: Sat 08 Jan, 2005
Location: Gdynia

Drewno budowlane

Post by Andrzej W » Sat 28 May, 2005

Może to zostać odebrane jako reklama i usunięte. Ale sprobuję. Kupiłem w firmie Complex (Gdańsk, tartak w Dziemianach) drewno konstrukcyjne, tzw białe (czyli nieimpregnowane) i zaimpregnowane ostrugane czterostronnie ze sfazowanymi krawędziami, przycinane w długościach co 0.3m (czyli ileś tam belek 2.4m, 2.7m itd) w cenie netto 950zł (bez transportu). Cena może nie jest najniższa ale było warto. Jak ktoś chce może sprawdzić. Piszę taką laurkę bo sam szukałem dostawcy takiego drewna w tych okolicach i wbrew pozorom nie było łatwo.
Andrzej Wąsowski


Mile
Posts: 41
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by Mile » Sat 28 May, 2005

Z tego co wiem to robią także wiązary dachowe łączone na płytki kolczaste w systemie Mitek ... i mają niezłą opnię na rynku w tym zakresie.

krycho
Posts: 3
Joined: Fri 17 Mar, 2006

Post by krycho » Fri 17 Mar, 2006

Witam wszystkich.
Mam pytanie jak to jest z Polskim drewnem??
Mam firme, pracujemy w Norwegii gdzie wszystkie domy sa drewniane :) ,no prawie. Bylismy podwykonawcami (zajmujemy sie glownie wykonczeniami) w Norweskiej firmue budujacej szkieletowy domy. Wlasciciel Norweg pojechal do Polski szukac tanszego drewna. Ale wszystko co znalazl bylo "za malo geste"(sprowadza drewno z Szwecji i Rosjii)
Wtedy jeszcze nie interesowalem sie tym tematem ale teraz bardzo mnie to nurtuje dlaszego?? Drzewa rosna za krotko???
Moze polecicic mi Ktos skad brac drewno na budowe domu??
Tam sezunuja okolo 5 lat i wszyskie domy sa zaj......ste

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 17 Mar, 2006

"Za malo gęste" znaczy zbyt duże roczne przyrosty. W rejonach, gdzie są długie i sroge zimy, np. Szwecja, Rosja, roczne przyrosty są mniejsze, a tym samym drewno "gęściejsze". Takie drewno oczywiście ma większą wyrzymałość.

Ale nie ma się co martwić, nasze drewno też spełnia wszelkie wymgania dla konstrukcji domów drewnianych.

Adam.Stu
Posts: 1
Joined: Tue 05 Apr, 2005

TARCICA KONSTRUKCYJNA (certyfikowana)

Post by Adam.Stu » Mon 03 Apr, 2006

Jeżeli komuś bliżej do Borkowa, to Complex ma takze zakład w Borkowie k/Żukowa - robią tam więźby dachowe -ale także prowadzą hurtową (indywidualna też) sprzedaż wszelakiej tarcicy - z Gdańska dużo bliżej niż do Dziemian czy Trzebunia.

Andrzej W
Posts: 43
Joined: Sat 08 Jan, 2005
Location: Gdynia

Post by Andrzej W » Tue 11 Apr, 2006

Krycho, wiem, że znowu to wygląda jak reklama. Z rozmów z p. Tomaszem Milewskim z Complexu pamiętam, że Complex sprzedawał drewno konstrukcyjne do Japonii. Nim zaczęli przyjechał gość z Japonii i oglądał i drewno i lasy - stwierdził, że kaszubskie drewno się nada. Były dośc wysokie wymagania dot. modułu Younga - tzn. że wg.mnie drewno było "gęste. Niech pan zadzwoni do nich i się dowie jak to teraz wygląda.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 11 Apr, 2006

Jednak należy zwrócić uwagę - jakiego, i z jakim przeznaczeniem, drewna Japończycy poszukiwali.

Dziś, ok. 80% produkcji tartacznej wywożonej jest z kraju na eksport, w tym do wielu egzotycznych krajów, jak np. Japonia. Głowną rolę w tym handlu odgrywa niski kurs złotówki, a tym samym, konkurencyjne ceny w stosunku do innych krajów.
Rolę w tym zakresie odgrywa także niskie zużycie drewna w naszym kraju, które sięga poniżej 0,10 m3 na jednego mieszkańca w przeciągu roku. W innych krajach wygląda to między innymi tak - w Niemczech - ok. 0,35 m3, a w Finlandii - ponad 1,0 m3 na jednego mieszkańca w przeciągu roku.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”